Προς το περιεχόμενο

Fender vintage 57 ή musicman silhouette?


tzelkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι ρε συ trigga.κριμα να μη βγαζει η φενδερ μια 57άρα με USB...(σοβαρέψου!)

έχει βγάλει (περίπου) τη VG...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Την ομορφια που την βλεπετε ψιλοαπορώ.Ειδικοτερα για την φεντερ που συμφωνείτε ολοι.

Aν εισαι 70 χρονων το παππουδοtwotone sunburst ειναι οτι πρεπει...

 

Εγω τα λεφτα μου στη Fender δε τα δινω παντως, οποτε η επιλογη μου θα ηταν ευκολη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τριγγόπουλο, αν ο άνθρωπος γουστάρει μπλάνκο, μπορεί να πάρει αυτή:

http://www.thomann.de/gr/fender_57_american_vintage_mn_wb.htm

 

Γιατί, δηλαδή μπλιάχρινγκερ; ;D

 

(πλάκα πλάκα, θα χτύπαγα ένα λευκό) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to behringer το λευκο ειναι ψευτικο τελειως ρε το γραψα γιατι ηταν μαπα απ τις μαπες.Κ γενικα κιθαρα για τζακι.

 

Το οτι δεν βρισκω ομορφη την φεντερ ομως ειναι σοβαρο.Αν παρεις απ αυτες τις δυο κατι παρε τη μιούζικαλ μάν.

 

Αν τη θες για συλλογη κ αντικα παρε φεντερ αλλιως για το playability που ενδιαφερεται ενας μουσικος μπορει να παρει καποια ελαφρια με τελειο για το χερι του μπρατσο κ ηλεκτρικα αλλιως τα αλλαζει μετα δεν εγινε τπτ.

 

Γενικα μην ακους τι λεω κ κανε οτι θες μιστερ.Εγω ειμαι βολικος με μια οποιαδιποτε κιθαρα αρκει να υπαρχει παιχτηρι κι οχι επιδειξη μηχανηματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι συνήθως οι τζαζζικοφάγοι... ;D

 

Πάντως, για να απαντήσω και στο αρχικό ποστ, κι εγώ φέντερ θα έπαιρνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι οτι η silhouette υπερέχει λίγο σε ποιότητα κατασκευής.τα ξύλα της είναι καλά,το μπράτσο της είναι απίστευτα βολικό,είναι ελαφριά,μικρόσωμη (όσοι είναι κατω απο 1.70 να την προτιμήσουν)και έχει αξιόπιστο τρέμολο.η 57άρα για μένα έχει το καλύτερο μπράτσο σε maple που βγάζει η fender αυτή την στιγμή.οι μαγνήτες σε περιορίζουν στον ήχο αλλά είναι καλοί και γενικά έχει πολύ vintage χαρακτήρα.και είναι fender γα*^#το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ρίξε μια ματιά κι' εδώ: http://cgi.ebay.de/Fender-66-Stratocaster-CC-Firemist-Silver-Customshop_W0QQitemZ370085129687QQcmdZViewItem?hash=item370085129687&_trkparms=72%3A823|39%3A1|66%3A2|65%3A12|240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

 

Η τιμή είναι εξωφρενικά καλή και η κιθάρα παίζει σούπερ. Το χρώμα βέβαια καμιά σχέση με το two tone, αλλά γούστα είναι αυτά...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fender 57 με 1000.Ειδικα αμα σε βολευει στα χερια και θες ο ηχος σου να μυριζει fenderιά ειναι ο,τι πρεπει.Μια εξισου καλη προταση ειναι και η vintage 70's.Φοβερο μπρατσο και φοβερη fenderιλα στον ηχο σου.

 

 

 

 

p.s ΟΧΙ ΑΛΛΟ SUNBURST!!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορυ κιολας αν χαλαω το θεμα αλλα 2 χιλιαρικα για μια φεντερ?Με 1000 οπως συζητησα με τον φιλο marathon φτιαχνεις καλύτερη κιθαρα απ αυτη κ κάνεις κ οτι χρωμα/σχεδιο θες πάνω.

 

Αν την θελει καποιος ωστε να παιξει 1 βδομαδα/μηνα κ μετα να τη δωσει ας την παρει ωστε να μην χασει κιολας, αλλα καποιος που παιρνει κιθαρα για να την λιωσει για χρονια και χρονια κ δεν τον ενδιαφερει να την πασαρει καποτε γιατι να δωσει τοσα χρηματα.

 

Μια σκεψη που εχω τοσο καιρο κ δεν καταλαβαινω οταν βλεπω κατι signature και κατι κάστομ εξωφρενικα.Το ιδιο ισχυει κ με την αλλη μερια την γίφτσον.Υπάρχουν τοσες αλλες μαρκες κ υλικα και μαστορια θεσπεσια ωστε μπορεις να παρεις μια κιθαρα καλύτερη κ φθηνοτερη.

 

"2 κομματια ξύλο κ 4 βιδες για 2000+ ευρω ειναι κάπως".Ατακα marathon απο μια οπτικη που βλεπει ηχητικά κ παικτικα ενα οργανο κ οχι μεταπωλητικα κ σιγκνατσουρικά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου