Προς το περιεχόμενο

Metal from HELLas - documentary


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομιζω οτι εχει νοημα να ασχολουμαστε με δηλωσεις του τυπου "ημουν και εγω παρων την δεκαετια του 80" οταν αυτες δεν γινονται επωνυμα ωστε να μπορουμε να κρινουμε την παρουσια αυτη.Τουλαχιστον τον playloud και το τι εκανε το ξερουμε.Το αν αυτο αρεσε η οχι ειναι καθαρα θεμα υποκειμενικο.

Τα συμπερασματα τα οποια εχει βγαλει ο φιλος,που μας διαβεβαιωνει οτι το metal απεχει μακραν απο το να χαρακτηριστει πρωταγωνιστης αυτης της δεκαετιας,ειναι στα πλαισια της νοοτροπιας "η μουσικη που ακουω ειναι η καλυτερη και η σημαντικοτερη" αφοριζοντας τα αλλα ειδη........

...επισης αξιολογες μουσικες δουλειες στην Ελλαδα πιστευω οτι υπηρξαν οπου υπηρχαν και αξιολογοι Ελληνες μουσικοι ανεξαρτητως ειδους....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 165
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1. Αν κάποιος βγει και γράψει ότι "τα 80s ήταν η εποχή της μ@λακίας", αυτό δε σημαίνει ότι απαξιώνει οποιονδήποτε δραστηριοποιήθηκε σε κάτι εκείνη τη δεκαετία

 

1.Δεν μιλάμε για κάτι τόσο γενικόλογο.Μην προσπαθείς να το φέρεις στη σφαίρα του,"εντάξει,λέμε και καμμιά μ@λ@κία να περάσει η ώρα",γιατί δεν νομίζω οτι το έθεσε με αυτό τον τρόπο ο eye.Ήξερε τί έλεγε και αυτό ήταν πως δεν συντελέστηκε απολύτως τίποτε αξιόλογο μουσικά...Τώρα,για τον αυτοσαρκασμό θα τον δεχόμουν,αν έλεγε οτι εγώ εκείνη την περίοδο έγραφα metal μουσική αλλά τίποτα το αξιόλογο,όπως και όλοι άλλοι.Που και πάλι το οτι αυτός έγραφε μπούρδες δεν σημαίνει οτι και όλοι οι άλλοι κάναν το ίδιο..για να ξέρουμε και τί λέμε..

2.Καλά κάνεις και συμφωνείς.Άνοιξε ένα θέμα να μας πείς κι εσύ και ο eye τις απόψεις σας για εκείνη την περίοδο και να σου πούμε κι εμείς,που διαφωνούμε,τις δικές μας.Ορίστε τις έννοιες "πρωταγωνιστής" και "παγκόσμια κλίμακα" και ας συζητήσουμε,με επιχειρήματα αυτή τη φορά.

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι κυριε eye,δεν νομιζω...

αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι καθε φορα που ποσταρεις εσυ θα επακολουθησει ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ

και αφαιρεση καρμα( το οποιο νομιζω οτι αν ειχε εστω εναν λογο υπαρξης,εσυ το ξεφτιλιζεις).

σκεψου μηπως ΟΛΟΙ αυτοι π σου ειπαν το οτιδηποτε ειχαν καποτε δικιο και εσυ αδικο!

δυσκολα ε?

εγω αυτο καταλαβα.

παρακαλω αν πατησεις εκεινα τα βελακια διπλα απτο name μ,πατα τα 666 φορες,

να αποκτησει τουλαχιστον ενδιαφερον.

αυτα :) :)

 

k + 2112 gmoll που τα λεει ωραια!  ;)

αλλα οπως παντα ο eye μολις τα βρει σκουρα κανει μοκο κ αποχωρει....

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kλειδωστο αγοριμ να τελειωνουμ.

Αιντε.

 

ΥΓ Θα βγαλει ο Λογγινιδης δισκο?

ΥΓ Κιθαρα ποιος θα παιζει? :D

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες το βίντεο το "καταλαβαίνει" κάποιος μόνο αν ήταν "μεταλλάς" στα 80's....οι υπόλοιποι ούτε την κορφή του παγόβουνου δεν μπορούνα να ξύσουν. Μην προσπαθήσετε να αποδείξετε το αντίθετο σε αυτούς που δεν ήταν μεσα στη φάση τότε...δεν θα καταλαβουν...απλά δεν γίνεται...

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Darky και Blueslick, αν έχετε κάτι να προσθέσετε στην συζήτηση περί μέταλ στην Ελλάδα, παρακαλώ κάντε το στο παρόν θρεντ. Αν όχι, και αν απλά θέλετε να πλακωθείτε με τον Eye, υπάρχουν και τα pm - μην κάνετε hijack το θρεντ. Υπάρχει διαφωνία μεταξύ του Playloud και του Eye επί του πολύ συγκεκριμένου θέματος, κι εσείς είστε εκτός. Αν συνεχίσετε στο ίδιο ύφος, θα έχετε -1 κάρμα από εμένα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες το βίντεο το "καταλαβαίνει" κάποιος μόνο αν ήταν "μεταλλάς" στα 80's....οι υπόλοιποι ούτε την κορφή του παγόβουνου δεν μπορούνα να ξύσουν.

Ναι, αλλα δεν φτιαχνεις ολοκληρο ντοκυμαντερ απλα και μονο για να νοσταλγησουν καποιοι μεσηλικες που ηταν εφηβοι τοτε και θα 'τυχει' να το δουν. Ετσι μιλαμε για απειροελαχιστο κοινο. Υποτιθεται οτι θελεις να βαλεις και τους σημερινους 20αρηδες και 30αρηδες 'ροκομεταλλους' στο πνευμα της εποχης, οσο αυτο ειναι δυνατον.

 

Οσα συνεβησαν παντως μεταξυ μελων στις τελευταιες σελιδες, πραγματικα με αφησαν με ανοιχτο το στομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον bloody.

γενικά, τις διαφορές μας να τις λύνουμε με πμ και να μη "λερώνουμε" το φόρουμ με τα ίδια και τα ίδια....

 

 

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλα δεν φτιαχνεις ολοκληρο ντοκυμαντερ απλα και μονο για να νοσταλγησουν καποιοι μεσηλικες που ηταν εφηβοι τοτε και θα 'τυχει' να το δουν. Ετσι μιλαμε για απειροελαχιστο κοινο. Υποτιθεται οτι θελεις να βαλεις και τους σημερινους 20αρηδες και 30αρηδες 'ροκομεταλλους' στο πνευμα της εποχης, οσο αυτο ειναι δυνατον.

 

Φίλε το λεω αυτό γιατί ήμουν εκει στα 80's.( ;D ;D ;D) 

 

Το βίντεο με τον τρόπο που παρουσιαστηκε απευθύνεται δυστυχώς μόνο σε εμας που τα ζήσαμε απο μέσα....όσοι δεν την εζησαν την εποχή μάλλον το βλεπουν και γελανε....και με το δίκιο τους...

 

Αν απευθύνεται και στους νεότερους για να μαθουν η γνωμη μου είναι πως απλά απέτυχε...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω τι διαβάζουν και πονάν τα ματάκια μου!!! Ποιο ντοκυμαντερ μωρέ που θα το συγκρίνουμε είτε με το headbangers είτε με τον κουστο και το νασιοναλ τζεογκραφικ. Μια πτυχιακή ορισμένων κ@υλωμένων φοιτητών είναι και τίποτε περισσότερο. Ας ξεκινήσουμε από εκεί τη βάση της όλης κουβέντας και βλέπουμε...

Ελλείψεις ασφαλώς και υπάρχουν. Οπαδισμός; Είπαμε.. τεντωμένοι φοιτητές που έκαναν μια πτυχιακή. Ποιότητα.. οκ τρας!  :)

 

Τώρα η όλη συγκεκριμένη κουβέντα για το μεταλ του 80, το τι θέση είχε (ήταν πρώτο; τελευταίο; Να ό,τι και αν ήταν), το μόνο που προσφέρουν είναι να βλέπω "μπαρμπάδια" να τσακώνονται και τους "λέτσους" και "αποχαυνωμένους" της σημερινής νεολαίας (ναι ναι έχουμε χαρακτηριστεί έτσι και εδώ μέσα από παλαιότερες κουβέντες περί κινητοποιήσεων και φοιτηταριών) να προσπαθούν να ηρεμήσουν λίγο τα πράματα. Τι να πω ρε παίδες... Δύσκολη εποχή τα έιτις φαίνεται...

 

Μωρέ τι regards και λάκηδες να πω τώρα! Απλά μπράβο για το επίπεδο που σκοτώνεστε διαρκώς σαν τα κοκόρια και του "ήθους" που προσφέρετε στους νεότερους.

Κρίμα....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου