Προς το περιεχόμενο

Metal from HELLas - documentary


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

εγω παντως το γουσταρα το ντοκυμαντερ (με τις οποιες δυνατοτητες ειχε ο σκηνοθετης και τις οποιες ατελειες.. μακαρι να υπηρχαν κι αλλα τετοια - κανενα για την punk σκηνη ας πουμε). μου θυμισε τα παλια...  ::) ;) ;D μηπως εχω τα πιο πολλα βινυλια που εμφανιζονται μεσα??  8)

 

μια που μιλαμε για θεσσαλονικη τους acetic voice και τους medieval death τους θυμαται κανεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 165
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Under Attack  ε?  ;D

Flip, Rigo, Dai, Clarke, Rigo? ;D ;D ;D

Στο μεταξύ, Ο Dai (Γιώρργος Μαυρόπουλος) δουλεύει στην ΕΤ3. Ειναι αθλητικογράφος και ρεπόρτερ του Ηρακλή. Τον δείχνει συχνα πυκνά στις αθλητικές εκπομπες.

 

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

demoniac mosquito ηταν το χιτ   ;D ;D

Το πρόβλημα όμως ήταν ότι στο live ακουγόταν ως "τιμόνι από σκύλο..."  ;D ;D ;D

 

Medieval Death: πολύ προχωρημένοι στα ακούσματά τους για την εποχή τους και την Ελλάδα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

 

 

μια που μιλαμε για θεσσαλονικη τους acetic voice και τους medieval death τους θυμαται κανεις??

 

....ο τότε τραγουδιστής των M.Death είναι ο (πολύ καλός) jazz κιθαρίστας πλέον Τηλέμαχος Μούσας...

..αν δεν κάνω κάποιο τραγικό λάθος ;D

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα όμως ήταν ότι στο live ακουγόταν ως "τιμόνι από σκύλο..."  ;D ;D ;D

 

Medieval Death: πολύ προχωρημένοι στα ακούσματά τους για την εποχή τους και την Ελλάδα...

 

"Δέσε το σκύλο" ;D ;D ;D

 

Medieval Death φίλε, οι έλληνες Celtic Frost. Φοβερή μπάντα.

 

Νικόδημε, δε το ήξερα ρε συ. Μπράβο εξέλιξη.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxaxaa Εκλεισε λεει το Γερμανικο metal hammer  το ελληνικο δυστηχως παραμενει χαχαχαχαχαχα..... θεος πεστα ρε

 

btw  νταξει πλακα εχει το ντονυμαντερ εγω που τοτες γεννιομουνα γουσταρω που μαθαινω πληροφοριες για την τοτε εποχη εστω και απο μια παρωπιδιασμενη ματια

 

πι.ες. : Δεν μπορω με τιποτα τον ορο "μεταλλας"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, του ελειπε η δουλεια.

Δεν μπορεις να ηχογραφεις μια μπαντα και να κυκλοφορεις τη δουλεια λες και τους εγραψες με κασετοφωνακι. Το ΜΟΝΟ που ρυθμιστηκε στο αλμπουμ ηταν οι σταθμες των οργανων (κι αυτο αναλογα με τα "γουστα" καποιων).

Ειδες τι παθαινεις αμα εισαι φανταρος και ο αλλος κανει λαλακιες πισω απο την πλατη σου?

 

Να μου πεις ποιος ειμαι εγω και μιλαω? ;D

 

και στο οποιο καποια κομματια αδικουνται καταφωρα απο αυτες τις ρυθμισεις ...

 

και ειναι επισης κριμα που δεν υπαρχουν σε studio ηχογραφηση ... η μηπως υπαρχουν ?

 

γνωμη μου οτι αν καποια απο τα κομματια αυτα ξαναγραφονταν ,με συγχρονους ηχους και ενορχηστρωση , με τα τωρινα μεσα,και προβολη  (youtube,myspace) , θα ειχαν πολυ καλυτερη τυχη ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κομματια που εχω μερος στη συνθεση ΗΔΗ υπαρχουν προσπαθειες "αναστηλωσης" και re-recording απο εμενα (μονο μου), με τα καινουργια μεσα (Cubase κα) ωστε τουλαχιστο εγω να μην τα ακουω "κακομοιριασμενα". Βεβαια λειπει ο Φωτης και ο Γιωργος αλλα πιστευω οτι θα μπορεσω να παιξω κατι ανταξιο. Και τα μερη τους τα θυμαμαι ΟΛΑ (αφου μαζι τα βγαζαμε).

Σ ευχαριστω για την αποψη σου.

Αν θες ακουλουθησε το myspace λινκ της υπογραφης μου, εκει εχει λιγα κομματια απο "μετα" εποχη

 

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου