Προς το περιεχόμενο

Metal from HELLas - documentary


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πω πω τι διαβάζουν και πονάν τα ματάκια μου!!! Ποιο ντοκυμαντερ μωρέ που θα το συγκρίνουμε είτε με το headbangers είτε με τον κουστο και το νασιοναλ τζεογκραφικ. Μια πτυχιακή ορισμένων κ@υλωμένων φοιτητών είναι και τίποτε περισσότερο. Ας ξεκινήσουμε από εκεί τη βάση της όλης κουβέντας και βλέπουμε...

Ελλείψεις ασφαλώς και υπάρχουν. Οπαδισμός; Είπαμε.. τεντωμένοι φοιτητές που έκαναν μια πτυχιακή. Ποιότητα.. οκ τρας!  :)

 

Τώρα η όλη συγκεκριμένη κουβέντα για το μεταλ του 80, το τι θέση είχε (ήταν πρώτο; τελευταίο; Να ό,τι και αν ήταν), το μόνο που προσφέρουν είναι να βλέπω "μπαρμπάδια" να τσακώνονται και τους "λέτσους" και "αποχαυνωμένους" της σημερινής νεολαίας (ναι ναι έχουμε χαρακτηριστεί έτσι και εδώ μέσα από παλαιότερες κουβέντες περί κινητοποιήσεων και φοιτηταριών) να προσπαθούν να ηρεμήσουν λίγο τα πράματα. Τι να πω ρε παίδες... Δύσκολη εποχή τα έιτις φαίνεται...

 

Μωρέ τι regards και λάκηδες να πω τώρα! Απλά μπράβο για το επίπεδο που σκοτώνεστε διαρκώς σαν τα κοκόρια και του "ήθους" που προσφέρετε στους νεότερους.

Κρίμα....

+667

οφφ- εχω απογοητευτει,ευχομαι καλη συνεχεια ΜΟΝΟ σε οσους αξιζουν εδω μεσα.

 

I dance,with angels,to celebrate the holocaust...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 165
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν απευθύνεται και στους νεότερους για να μαθουν η γνωμη μου είναι πως απλά απέτυχε...

Τωρα συμφωνουμε  :).

Μια πτυχιακή ορισμένων κ@υλωμένων φοιτητών είναι και τίποτε περισσότερο. Ας ξεκινήσουμε από εκεί τη βάση της όλης κουβέντας και βλέπουμε...

Μα αν δεν το σερβιραν με στομφο και σοβαροφανεια και γινοταν αντιληπτο εξ αρχης, απο κει θα ξεκινουσαμε  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς εσύ όταν κάνεις το χαβαλέ σου, πόσο μάλλον σε κάτι που έχει σχέση με τη μουσική (να δεις η dean στα επίσημα βίντεό της τι κουραδοσοβαροφάνεια και έπαρση βγάζει, για να μην αναφερθώ στα όποια αφιερώματα κατά καιρούς παίζει το MTV) να μην το κάνεις έτσι. Αλλά τώρα μέσα στα υπόλοιπα να κράζουν για το ύφος (κι εμένα με ψιλοπείραξε, αλλά βλέποντας το όλο στήσιμο το προσπέρασα αμέσως), να μένουν σχεδόν αποκλειστικά σε αυτό και να μην κοιτούν άλλα (πχ εμένα από ένα σημείο και πέρα άρχισε να μου βγάζει κάτι προς διαφήμισης της eat metal), παραπάει.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω τι διαβάζουν και πονάν τα ματάκια μου!!! Ποιο ντοκυμαντερ μωρέ που θα το συγκρίνουμε είτε με το headbangers είτε με τον κουστο και το νασιοναλ τζεογκραφικ. Μια πτυχιακή ορισμένων κ@υλωμένων φοιτητών είναι και τίποτε περισσότερο. Ας ξεκινήσουμε από εκεί τη βάση της όλης κουβέντας και βλέπουμε...

Ελλείψεις ασφαλώς και υπάρχουν. Οπαδισμός; Είπαμε.. τεντωμένοι φοιτητές που έκαναν μια πτυχιακή. Ποιότητα.. οκ τρας!  :)

 

Προφανώς εσύ όταν κάνεις το χαβαλέ σου, πόσο μάλλον σε κάτι που έχει σχέση με τη μουσική (να δεις η dean στα επίσημα βίντεό της τι κουραδοσοβαροφάνεια και έπαρση βγάζει, για να μην αναφερθώ στα όποια αφιερώματα κατά καιρούς παίζει το MTV) να μην το κάνεις έτσι. Αλλά τώρα μέσα στα υπόλοιπα να κράζουν για το ύφος (κι εμένα με ψιλοπείραξε, αλλά βλέποντας το όλο στήσιμο το προσπέρασα αμέσως), να μένουν σχεδόν αποκλειστικά σε αυτό και να μην κοιτούν άλλα (πχ εμένα από ένα σημείο και πέρα άρχισε να μου βγάζει κάτι προς διαφήμισης της eat metal), παραπάει.

 

+100

 

Τα παλικάρια που κάνανε το βίντεο φαίνεται ότι είχαν πολύ καιρό να ...κατουρήσουν. Αυτο δεν σημαίνει ότι δεν αναφέρουν σωστά κάποια πρόσωπα ή γεγονότα σχετικά με το μεταλ, αλλά όχι ότι βλέπουν το θέμα με αντικειμενική ματιά, ή ότι κάνανε σοβαρή δουλειά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες ηρεμιστε λιγο... Ειναι προφανες οτι το ντοκυμαντερ απευθυνεται σε συγκεκριμενο κοινο. Αν δεν συγκαταλεγεσαι σε αυτο μην το κατακρινεις γιατι δεν μπορεις να εχεις σωστη αποψη. Ειναι σαν να κατσω εγω να δω ενα ντοκυμαντερ για την ελληνικη τζαζ σκηνη για την οποια δεν εχω ιδεα και μετα να καθομαι να αραδιαζω το κοντο μου και το μακρυ μου. Δεν στεκει.

 

Διαφημιση για τον γρηγορη δεν ειναι. 1ον εχει μεσα και steel gallery records (σαρογλου) και καλως η κακως δεν κινειται αλλη εταιρια σε αυτην την ρωτα. Δεν καταλαβαινω γιατι ολοι σας πρεπει να αντιμετωπιζεται τον γρηγορη καθαρα σαν δισκογραφικη. Το παιδι ειναι μεσα στην φαση που περικλειει το ντοκυμαντερ, πρωτα οπαδος και ελαχιστα παραγοντας. Ενισχυει μικρες μπαντες, κανει φεστιβαλ με μπαντες που αν δεν ηταν αυτος δυσκολα θα μπορουσε να δει και να μαθει το νεο αιμα οπαδων. Και το λεω απο πρωσοπικη αποψη καθως τον 3ερω προσωπικα και με εχει βοηθησει εμενα και την μπαντα μου οσο κανενας αλλος, και με κανενα προσωπικο οφελος.

 

Ξερω ακομα οτι το οτι λειπουν αρκετες μπαντες δεν οφειλεται στο οτι ο νικος ηθελε να τις χαντακωσει η να τις μειωσει απλα δεν τις βρηκε οταν επρεπε για να γινει η συνεντευξη ειδικα για καποιες απο θεσσαλονικη. Ο σκοπος του ηταν να μαζεψει οσον τον δυνατον περισσοτερες.

 

Οταν γινοταν αυτα εγω ημουν 5-6 χρονων και το ειδα σαν θεατης και μονο. Και το βρηκα τερμα καυλωτικο. Δεν κατακρινω τις αρνητικες αποψεις. Αντιθετως πιστευω οτι θα βοηθησουν ωστε αν υπαρξει αλλη αναλογη ενεργεια να ειναι πιο ολοκληρωμενη. Οι κακοπροερετες ειναι που μου την δινουν...

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

k + 2112 gmoll που τα λεει ωραια!  ;)

αλλα οπως παντα ο eye μολις τα βρει σκουρα κανει μοκο κ αποχωρει....

 

Σιγά τα σκούρα...

Ρε' σεις, σταματήστε να νομίζετε ότι μιλάτε στον καθρέπτη.

 

Έκανα μία κριτική επί της κινηματογραφικής αξίας μίας ταινίας, η οποία ΑΥΤΟ-ΣΕΡΒΙΡΕΤΑΙ σαν κάτι σοβαρό, και συνεπώς δίνει δικαιώματα για τέτοια κριτική. Ούτε το μέταλ έθιξα (έχω πάψει να ασχολούμαι εδώ και χρόνια), ούτε τους μεταλάδες, ούτε τους φλώρους, ούτε τους γιεγιέδες, ούτε τίποτε άλλο.

 

Από που και ως που, αυτή η κριτική μπορεί να είναι αιτία (ή μήπως αφορμή) για το σχεδόν "φυλετικό" μίσος που έβγαλε ο playloud (και το οποίο δεν είδα να επικρίνει ο όχλος), αυτό μπορεί να το εξηγήσει μόνο η ιδεοληψία σας.

 

Το έγραψα και στον playloud, να το πω και δημόσια: άμα πέντε σκυλάδες γυρνάγανε ένα ντοκυμανταιρ για τη δεκαετία του '80, θα "κατέληγαν" στο συμπέρασμα ότι το σημαντικότερο γεγονός της δεκαετίας ήταν ο πρώτος δίσκος της Άντζελας Δημητρίου. Θα ήταν έτσι όμως; Όχι, δε θα ήταν.

 

Είναι δικαίωμα του καθενός να ζει στο κόσμο του. Καλά κάνει και μπορεί και να είναι πολύ ωραία. Αλλά να μας περιφρονεί επειδή αρνούμεθα να πέσουμε στην ίδια αφασία, δεν είναι αποδεκτό.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το σχεδόν "φυλετικό" μίσος που έβγαλε ο playloud (και το οποίο δεν είδα να επικρίνει ο όχλος), αυτό μπορεί να το εξηγήσει μόνο η ιδεοληψία σας.

 

Οποιος η3ερε ποιος ειναι ο playloud καταλαβε γιατι λεει οτι λεει. Οποιος δεν η3ερε εγραψε στο google

"Spitfire heavy metal" και ανακαλυψε.

Ασε που δεν ειδα κανενα μισος απο το μερος του ...

Καλως η κακως, ειτε το θελεις ειτε οχι αυτη η μουσικη ειναι το μεγαλυτερο κινημα. Δεν χρειαζετα να στο πει ο playloud ουτε το ντοκυμαντερ. Αρκει να ανοι3εις μια ματια γυρω σου και να δεις τα χιλιοπαιγμενα "βινυλια" της εποχης...

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stinky συμφωνω,ετσι ειναι σε οτι εχει να κανει με τον Greg

 

To εχω ηδη πει πως η Eat Metal ειναι 90% μη κερδοσκοπικου χαρακτηρα κ ας φαινεται αστειο.Ο τυπος ουτε ξαδερφος μου ειναι ουτε τπτ,εχουμε ομως συνεργαστει κ εχω βγαλει ασφαλες συμπερασμα.

 

Περι βιντεο εχω αναφερθει :)

 

ΥΓ Κοιταξτε να γραψετε κανα κομματι κ αφηστε τις π@ααριες οι περισσοτεροι. :-*

 

Aggelos :)

 

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΣΣΣΣΣ, ο Φασκιοτος φωνη εδω και ο Λευτερης μπασο. Τι γαμω τα παιδια ηταν-ειναι ολοι τους. Οταν κατεβαινει παντως ο Αγγελος εδω στη Ροδο γινεται της Αναστασεως.

Ξαναφορμαρουμε την μπαντα που ειχαμε, τους "Purple Rainbows"

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου