Προς το περιεχόμενο

Αλκίνοος Ιωαννίδης


danah

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΙΜΑΙ Η ΔΑΝΑΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ CD ΤΟΥ ΑΛΚΙΝΟΟΥ ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΑΝ ΓΕΝΙΚΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥ! ;)

 

Καλωσήρθες Δανάη.

 

Δεν γράφουμε κεφαλαία  ;)

 

Μάλλον πρέπει να προσαρμοστεί ο τίτλος συγκεκριμένα για το νεο cd του A.I. (Artificial Intelligence?  ;D ) μιας και αυτό θες να συζητήσεις μ άτομα που ακούν τη μουσική του και όχι την άποψη των ατομων που δεν τον ακούν.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η αντιπαραθεση γυρω απο τα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ γουστα του καθενος δεν οδηγησε ΠΟΤΕ σε καποιο συμπερασμα (ή σε κατι καλο) σε αυτο το φορουμ,οποτε καλο ειναι να αφησουμε το thread σε αυτους που οντως ασχολουνται με τον συγκεκριμενο καλλιτχενη και εχουν ορεξη να συζητησουν για αυτον.

 

Προφανως ο initiator του thread ειναι φανατικος οπαδος του οποτε δεν υπαρχει λογος να τον "κραζουμε" για τα γουστα του (ειναι και κοπελλα ρε καφροι ... ;D ;D)

 

Άντε με πείσες  ;D

 

Ελπίζω όταν ανοίξω το 13252 θέμα για τους Dream Theater να ισχύσουν τα ίδια ιδεώδη  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το νέο cd του, πέρα από ένα εκπληκτικό κομμάτι που ακούω στα ραδιόφωνα που περιγράφει τις αγωνίες όσων ξεπερνούν τα 40, δεν έχω άποψη.

 

Πάντως γενικότερα είναι από τους λίγους πλέον "έντεχνους" καλλιτέχνες που δεν είναι σκυλλάς...

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι οπαδός του αλλά μια γνώμη θα την πω αφού ζητήθηκε.... Ξεχωρίζει από τον συρφετό των "έντεχνων" (μαμώ τις ταμπέλες!!!) αλλά βγάζει πολύ μοιρολόι και κλάψα για τα γούστα μου... Δέίχνει σεμνός και με ροκ ακούσματα έχει μαμάτη live μπάντα, καλές ενορχηστρώσεις, αλλά είναι σίγουρα επιτηδευμένος όπως κάποιος προανέφερε και ... αυτό το μοιρολογιάρικο ύφος του πολύ βαρετό το βρίσκω στην τελική... Σίγουρα καλός για νανουρίσματα μαζί με τον έτερο "έντεχνο" θιασώτη Γ. Κότσιρα...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου είναι από τους σημαντικότερους και καλύτερους τραγουδιστές σήμερα στην Ελλάδα. Η φωνή του είναι πολύ προσωπική και τη χρησιμοποιεί πολύ ταιριαστά στα τραγούδια του (αν και, για να το θέσω έτσι, δε θα ήθελα να είναι έτσι η φωνή μου). Έχει γράψει πραγματικά καταπληκτικά τραγούδια, αν και λίγο μόνοπατος όντως στο συναίσθημα που βγάζει. Πάντως συνολικά είναι από τους καλλιτέχνες που εκτιμώ πολύ, σε live είναι καταπληκτικός και το group του είναι φοβερό πάντα. Αν κράταγα λίγους Έλληνες που πραγματικά μ'αρέσει να ακούω (σημερινούς πάντα) θα ήταν ανάμεσά τους σίγουρα, μαζί με Αρβανιτάκη, Περίδη και κανα δυο τρεις άλλους ακόμα. "Καθρέφτης", "Ταξίδι", "Ο Προσκυνητής", "Βυθός", "Requiem", γενικώς οι δίσκοι του "Ο Δρόμος, Ο Χρόνος και ο Πόνος" και "Ανεμοδείκτης" είναι για μένα πραγματικά φανταστικές δουλειές. Both thumbs up! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπανε λοιπόν ιστορία από συναυλία του Αλκίνοου στη Λευκωσία (ο οποίος παίζει αύριο στη Ρόδο, αλλά χου κέρς)

Ξεκινώντας τη συναυλία του άρχισε να λέει το πόσο χάλασαν ο Κύπριοι θεατές οι οποίοι κάνουν φασαρία στις συναυλίες και μιλάνε και δεν προσέχουν τον καλλιτέχνη.

Πριν λοιπόν το ενκορ, βγαίνει ο κος εξοργισμένος και αρχίζει ένα λογίδριο, ότι

"Όσοι μιλούσατε πριν να φύγετε τώρα να χαρούν οι άλλοι τη συναυλία, και εγώ σήμερα είχε γεννέθλια η μάνα μου και παντρευόταν και ο φίλος μου ο Τάκης, αλλά είμαι εδώ γα συναυλία" (40 ευρώ το εισιτήριο) και άλλα τέτοια όμορφα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπανε λοιπόν ιστορία από συναυλία του Αλκίνοου στη Λευκωσία (ο οποίος παίζει αύριο στη Ρόδο, αλλά χου κέρς)

Ξεκινώντας τη συναυλία του άρχισε να λέει το πόσο χάλασαν ο Κύπριοι θεατές οι οποίοι κάνουν φασαρία στις συναυλίες και μιλάνε και δεν προσέχουν τον καλλιτέχνη.

Πριν λοιπόν το ενκορ, βγαίνει ο κος εξοργισμένος και αρχίζει ένα λογίδριο, ότι

"Όσοι μιλούσατε πριν να φύγετε τώρα να χαρούν οι άλλοι τη συναυλία, και εγώ σήμερα είχε γεννέθλια η μάνα μου και παντρευόταν και ο φίλος μου ο Τάκης, αλλά είμαι εδώ γα συναυλία" (40 ευρώ το εισιτήριο) και άλλα τέτοια όμορφα.

Είναι και ο ίδιος Κύπριος αν θυμάμαι καλά. Μπορεί λοιπόν να έχει κάποια ιδιαίτερη σχέση με το κυπριακό κοινό και αντίστοιχες απαιτήσεις από αυτό. Σωστά ή λάθος, δεν το ξέρω και δεν είμαι Κύπριος ώστε να μπορέσω να το ερμηνεύσω - αν και ομολογώ ότι είναι λίγο τοπικιστικό το σενάριο.

 

Πάντως έχω δει αρκετές συναυλίες του Ιωαννίδη, σε διάφορους χώρους και με διαφορετικό κοινό ανά περίπτωση και δεν έχει βγάλει ποτέ διάγγελμα τέτοιου είδους για να συμφωνήσω ότι γενικά κάνει τέτοια κόλπα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και καλό θα ήταν σε τέτοια θέματα να μην παίζουμε σπασμένο τηλέφωνο...

Αν είμαστε σίγουροι και έχουμε ιδία άποψη για κάτι, τότε και μόνο τότε έχουν αξία τα λεγόμενα μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η ιστορία είναι άμεση μεταφορά από φίλη μου η οποία παρευρέθηκε η ίδια και όσο ξέρω επίσης ένθερμη υποστηρήκτρια του συγκεκριμένου καλλιτέχνη. Ομολογώ πως μάλλον δεν έπρεπε να τη γράψω αλλά μου έκανε εντύπωση (αρκετά κωμική και διασκεδαστική) και είπα να την πω.

 

Ναι Κύπριος είναι όντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετε ρε παιδια κ εγω νεος στο φορουμ!!Ο Αλκινοος ειναι πραγματικος καλλιτεχνης συμφωνα με τα δικα μου γουστα κ επιβεβαιωθηκα απο το προσφατο live του στη σαλαμινα!και ο καινουργιος δισκος νομιζω οτι ειναι πολυ καλα δουλεμενος κ προσεγμενος!! ;D

Fender η' Gibson? Ιδου η απορια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου