Προς το περιεχόμενο

Αλκίνοος Ιωαννίδης


danah

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα εν τω μεταξύ επειδή τη συγκεκριμένη κοπέλα την εμπιστεύομαι γενικά και ξέρω και τη συμπεριφορά της, είμαι βέβαιη πως αν ο κόσμος φερόταν κάφρικα θα το είχε σχολιάσει και η ίδια. Αλλά τέλοσπάντων σε ένα ρεμπετάδικο, που προσφέρει, ποτό και φαί, θα ακούσεις μουσική, θα κάνεις και χαβαλέ. Και τέλοσπάντων αν θέλει ησυχία εκκλησίας ας το κάνει σε εκκλησία.

 

Και φυσικά υπάρχουν πολλά εβεντς με κόσμο για τα μπάζα (δε θα ξεχάσω τη μλκισμένη που είχα δίπλα μου όταν είδα το cats η οποία σε όλη τη διάρκεια της παράστασης γκρίνιαζε πως δεν της άρεσε και μίλαγε στο κινητό της. Βρίστηκα μια δυο φορές μαζί της και μυαλό δεν έβαλε... μόνο εγώ χαλάστηκα δυστυχώς)

 

Αλλά άλλο παράσταση, άλλο ρεμπετάδικο με ποτό φαί κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

περιεργο...

εγω μπορω ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ να σου πω τουλαχιστον 3 ιβεντς που ο κοσμος ηταν για τα μπαζα...

 

Είσαι σίγουρος ότι φταίει μόνο ο κόσμος??? Μήπως έχουμε παραχαιδέψει τους διάφορους μυγιάγγιχτους "καλλιτέχνες" που παρεξηγούνται με το παραμικρό??? Δε μπορεί η πλειοψηφία του κόσμου να ήταν όπως πολύ εύκολα χαρακτηρίζεις "για τα μπάζα" και να μην είχε καμία σχέση με τον καλλιτέχνη που εμφανιζόταν... Κάθε καλλιτέχνης έχει το κοινό που του αξίζει και αν όντως συνέβη αυτό που αναφέρεις μάλλον εξαίρεση είναι και όχι ο κανόνας...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλλά άλλο παράσταση, άλλο ρεμπετάδικο με ποτό φαί κτλ.

 

 

 

 

δεν νομιζω να ειχε φαι!

 

αλλα επειδη δεν ειμαι σιγουρος και αυτο πραγματι αλλαζει καπως τα πραγματα,

θα το διασταυρωσω και θα επανελθω!!!

 

τωρα παω να ξεραθω γιατι δουλευα στο λαιβ με τους χεβεν εντ χελλ και τους μπλαιντ γκαρντιαν και το κεφαλι μου εχει γινει καζανακι!!!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είσαι σίγουρος ότι φταίει μόνο ο κόσμος??? Μήπως έχουμε παραχαιδέψει τους διάφορους μυγιάγγιχτους "καλλιτέχνες" που παρεξηγούνται με το παραμικρό??? Δε μπορεί η πλειοψηφία του κόσμου να ήταν όπως πολύ εύκολα χαρακτηρίζεις "για τα μπάζα" και να μην είχε καμία σχέση με τον καλλιτέχνη που εμφανιζόταν... Κάθε καλλιτέχνης έχει το κοινό που του αξίζει και αν όντως συνέβη αυτό που αναφέρεις μάλλον εξαίρεση είναι και όχι ο κανόνας...

 

 

δεν ξερω αν ειναι εξαιρεση η κανονας.

ξερω πως αυτα τα τσιτατα τυπου '' ο καθενας εχει αυτο που του αξιζει'' ειναι μπαρουφες.

και μπορω να σου πω τουλαχιστον δεκα παραδειγματα που δεν θα στεκει η φραση σου!

 

 

ακομα δεν ξερω αν παρεξηγούνται με το παραμικρό οι ''καλλιτεχνες'' γιατι δεν το χω κουβεντιασει με πολλους.

ξερω ομως πως εγω 9 στις δεκα φορες που βγαινω για να παρακολουθησω κατι υποφερω.

και υποφερω γιατι προσβαλουν την αισθητικη μου ατομα που κανονικα θα επρεπε να ηταν στο σπιτι τους και να βλεπανε αναστασιαδη, η λαζοπουλο  η δεν ξερω και γω τι αλλο αντι να με ενοχλουν.

ισως να μαι ομως εγω ο παραχαηδεμενος, δεν ξερω.

 

και κατι ακομα

 

 

Και τέλοσπάντων αν θέλει ησυχία εκκλησίας ας το κάνει σε εκκλησία.

 

 

αυτο συμπτωματικα ηταν το επιχειρημα μιας βλαμμενης σε μια συναυλια για το οτι δεν επρεπε να με ενοχλει που μιλουσε στο κινητο της για μια ωρα διπλα μου.

μου ειπε αυτα ακριβως τα λογια...

''αν θες ησυχια να πηγαινεις σε εκκλησια και οχι σε συναυλια''

 

p.s.ζητω συγνωμη και απο την ευη και απο τον relayer αν φαινομαι επιθετικος.

αληθεια δεν ειμαι.

απλα εχω μεγαλη ευαισθησια με το θεμα.

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να σας θυμίσω οτι το θέμα είναι "απόψεις για το νεο cd του Αλκίνοου Ιωαννίδη"  ;)

 

σορρυ απο μενα που ξεφυγε η κουβεντα.

αλλα ετσι γινεται πολλες φορες(και αυτο ειναι το ωραιο εδω που τα λεμε), απο αλλου ξεκινας και αλλου βρισκεσαι!!!

αληθεια τι θα γινει με την μπυροποσια? ;D ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία παρεξήγηση.

Έχω μετανιώσει εδώ κ ώρα που έγραψα την ιστορία παρασυρόμενη μάλλον με την χαλαρή διάθεσή μου.

Μιας και την έριξα τη μπόμπα εδώ, μάλλον ζητάω από όποιον μοντ θέλει να κόψει το θέμα από το σημείο που ανέφερα την ιστορία γιατί είναι λίγο σαχλαμάρα!

 

(Αλλά μιας και το θέμα και η ιστορία είναι αστεία, σόρυ εγώ ακόμα γελάω, μπορούμε ευχαρίστως να συνεισφέρουμε στο http://www.noiz.gr/index.php?topic=169886.0 ή να συνεχιστεί στο καινούριο και κομμένο θέμα  :P )

 

Σόρυ και πάλι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν πιστευω πως το θεμα ειναι για αναλυκλωση.

δεν σου κρυβω πως θα μου την ''σπασει'' αν καταληξει εκει.

 

πιστευω πως μιλαμε για κατι σχετικα σοβαρο.

ας γινουν λοιπον δυο τα θεματα μιας και δεν εχει σχεση το δευτερο μισο της κουβεντας με το νεο σιντι του ιωαννιδη, αλλα δεν βρισκω ΚΑΝΕΝΑΝ λογο να καταληξει ανακυκλωση.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

ΑΞιόλογος καλλιτέχνης με πανέμορφες διασκευές στα live του. Οι μουσικοί που τον πλαισιώνουν είναι πάντα καταπληκτικοί. Ειδικά αυτοί που έχει τώρα: Γιώργος Καλούδης, Σταύρος Λάντσιας, Μιχάλης Καπηλίδης. Τον είδα στο Αρχαίο Ωδείο της Πάτρας και πραγματικά έδωσε ρέστα. Μπορεί να παίζει σούπες συχνά αλλά δεν καταργείται αυτόματα η ουσία του ίδιου του καλλιτέχνη.

Όσον αφορά, το θέμα με το θόρυβο στις συναυλίες έχω πρόσφατο παράδειγμα από live των Human Touch στο Κάστρο της Κυπαρισσίας (όσοι δεν την ξέρετε ξεκινήστε τώρα να πάτε να τη δείτε την πανέμορφη Κυπαρισσία). Ήταν μια παρέα δίπλα από τη σκηνή που συζητάγανε και δυνατά κιόλας (έλεος!!!) και έλεγαν τι κάνανε σήμερα. Οπότε σταματάει ο Lynch και τους λέει: "Ή περάστε έξω ή σταματείστε να μιλάτε δυνατά. Έχουν έρθει αυτή τη στιγμή 250 άνθρωποι να μας παρακολουθήσουν και επειδή τους σέβομαι πρέπει να σας μιλήσω έτσι. Σεβαστείτε τους λίγο."Μέχρι το τέλος της συναυλίας αφενός λόγω της ντροπής που ένιωσαν δε βγάλανε άχνα.

Κάπου ακούστηκε ότι πρέπει και ο ίδιος ο καλλιτέχνης να κάνει κάτι για να μη μιλάνε. Αυτό δεν είναι άποψη. Ένας καλλιτέχνης (στην προκειμένη περίπτωση οι Human Touch) έπαιζαν τη δικιά τους μουσική που είναι για λίγους ομολογουμένως. Αν τυχόν δε σου κάνει, μην έρχεσαι καν. Ή αν θες να έρθεις, ραφ' το (που λέει και ο πατερας μου)...

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου