Προς το περιεχόμενο

Αλκίνοος Ιωαννίδης


danah

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τυχαινει να γνωριζω καποιους απο τους μουσικους του ιωαννιδη και ετυχε να κουβεντιασου το συγκεκριμενο περιστατικο, λιγες μερες μετα που εγινε!

 

οπως μου ειπαν τα παιδια, ετυχε την συγκεκριμενη μερα, το κοινο να ειναι χαλια, να μιλαει συνεχως, να μην δινει καμια σημασια στο τι γινεται πανω στην σκηνη και τετοια.

 

οποτε σε καποια φαση, ελαχιστα πριν το τελος βγηκε ο ιωαννιδης και ειπε πως δεν εχει νοημα να πηγαινουμε σε συναυλιες απλα για να λεμε στον κυκλο μας πως πηγαμε και οποιος εχει ερθει για αυτο, μπορει να φυγει σε αυτο το σημειο και να πει ψεματα στους φιλους του πως την ειδε ολοκληρη και ετσι να αφησει και τον υπολοιπο κοσμο να δει με την ησυχια του.

 

αυτα μου ειπαν, αυτα σας λεω.

ξερω πως και παλι ειναι ''σπασμενο τηλεφωνο'' αλλα θεωρησα πως αξιζε να αναφερθει!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ φοβάμαι ότι όταν ο κόσμος δε σου δίνει σημασία και μιλάει φωνάζει κτλ κτλ κτλ ενώ είσαι πάνω στη σκηνή, φταις εσύ γιατί κάτι δεν κάνεις σωστά και τον κάνεις να βαριέται, δε φταίει ο κόσμος που μάλιστα πλήρωσε για να σε δει και σε ακούει να του τη λες κι από πάνω...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η συγκεκριμένη κοπέλα, μου ειπε κατ' αρχάς πως εμφανίστηκε σε μια σκηνή τύπου ρεμπετάδικο, όπου καλώς ή κακως ο κόσμος θα μιλήσει κίολας, κατα δεύτερον όπως είπε η ίδια δεν είναι να πεις πως υπηρχε και τόση φασαρία κατα τα λεγόμενά της, και τέλοσπάντων εμένα αδικαιολόγητο (και ελεεινά αστείο) μου ακούγεται ακόμα και αν δεν είχε κοιμηθεί καλά εκείνο το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα...

σε αυτο ειμαι εντελως αντιθετος...

πιστεψε με...

οσες φορες εχει τυχει να ειμαι καπου σαν κοινο, ειτε αυτο ειναι συναυλια, ειτε ανπλαγκντ βραδια, ειτε θεατρικη παρασταση, ειτε ταινια στο σινεμα, ΠΑΝΤΑ υπαρχουν καποιοι κοπανοι που δεν εννοουν να καταλαβουν με τιποτα που βρισκονται!

απλα καποιες φορες, οι κοπανοι ειναι παραπανω απο οτι συνηθως!

 

και μην ξεχνας οτι οποιος εχει παει ειδικα σε ενα λαιβ, παρ οτι πληρωσε, μπορει να μην εχει ΙΔΕΑ για το τι προκειται να δει.

μπορει να τον εφερε η γκομενα του, μπορει να ηρθε για να το παιξει ψαγμενος στην παρεα του η στο τελος τελος μπορει να παει γιατι ακουσε ας πουμε τον προσκυνητη στο fame story και ολα τα αλλα να μην του λενε τιποτα...

 

πιστεψε με, εχω σιχαθει να το βλεπω να συμβαινει...

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά νομίζω πρέπει να διαφοροποιηθεί το πάω σε ένα ρεμπετάδικο, όπου δεν πρόκειται για ρεσιτάλ κιθάρας αλλά μια παρεϊστικη φάση. Δε λέω καλός χρυσός ο Αλκίνοος αλλά αν δε θέλει τέτοια φάση ας παίζει σε θέατρα μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και τέλοσπάντων εμένα αδικαιολόγητο (και ελεεινά αστείο) μου ακούγεται ακόμα και αν δεν είχε κοιμηθεί καλά εκείνο το βράδυ.

 

 

εμενα παλι οχι.

δεν μπορεις εσυ να δινεις την ψυχη σου -ξερω πως ακουγεται καπως μελο, αλλα κακα τα πραγματα ετσι ειναι, αν πραγματικα πιστευεις αυτο που κανεις(και δεν ξερω αν το πιστευει ο ιωαννιδης, απλα βαζω τον εαυτο μου στην θεση του)- και ο αλλος απο κατω να γκαριζει στο κινητο η να κανει χαβαλε με τους φιλους του.

 

και τα δυο μπορει να τα κανει ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ στο σαλονι του και να μην μας τσακιζει τα νευρα.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά νομίζω πρέπει να διαφοροποιηθεί το πάω σε ένα ρεμπετάδικο, όπου δεν πρόκειται για ρεσιτάλ κιθάρας αλλά μια παρεϊστικη φάση. Δε λέω καλός χρυσός ο Αλκίνοος αλλά αν δε θέλει τέτοια φάση ας παίζει σε θέατρα μόνο.

 

παιδια, ο χωρος δεν ειναι το μονο πραγμα που καθοριζει την συμπεριφορα μας.

ειναι και οσα γινονται εκει μεσα.

 

 

ασε που οπως ειπα, με την παιδια που εχουμε γενικοτερα ουτε σε θεατρο ουτε πουθενα δεν μπορουμε να μην κανουμε διαγωνισμο του μεγαλυτερου ουνου.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα...

σε αυτο ειμαι εντελως αντιθετος...

πιστεψε με...

οσες φορες εχει τυχει να ειμαι καπου σαν κοινο, ειτε αυτο ειναι συναυλια, ειτε ανπλαγκντ βραδια, ειτε θεατρικη παρασταση, ειτε ταινια στο σινεμα, ΠΑΝΤΑ υπαρχουν καποιοι κοπανοι που δεν εννοουν να καταλαβουν με τιποτα που βρισκονται!

απλα καποιες φορες, οι κοπανοι ειναι παραπανω απο οτι συνηθως!

 

και μην ξεχνας οτι οποιος εχει παει ειδικα σε ενα λαιβ, παρ οτι πληρωσε, μπορει να μην εχει ΙΔΕΑ για το τι προκειται να δει.

μπορει να τον εφερε η γκομενα του, μπορει να ηρθε για να το παιξει ψαγμενος στην παρεα του η στο τελος τελος μπορει να παει γιατι ακουσε ας πουμε τον προσκυνητη στο fame story και ολα τα αλλα να μην του λενε τιποτα...

 

πιστεψε με, εχω σιχαθει να το βλεπω να συμβαινει...

 

Όταν είναι ένας ή δύο ή κάποιοι λίγοι όπως λες φίλε Alejandro ΟΚ, όταν όμως είναι μεγάλο μέρος του κοινού τότε επιμένω ότι κάτι δεν πάει καλά με την απόδοσή σου... Και εγώ δεν έχω δει σε καμία συναυλία ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ "κόπανους"...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργο...

εγω μπορω ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ να σου πω τουλαχιστον 3 ιβεντς που ο κοσμος ηταν για τα μπαζα...

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου