Προς το περιεχόμενο

Αλκίνοος Ιωαννίδης


danah

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χα!

Το ακουσαμε και αυτό…

Τοτε παμε μαζι σινεμα. Από τι στιγμη που εχουμε πλήρωσει για να μπουμε, μπορουμε να μιλαμε φωναχτα για το τι καναμε το περασμενο βραδυ, να κουβεντιασουμε για πολιτικη, η να κανουμε όποια καφριλα μας ερθει στο κεφαλι!

Αλλωστε όπως λες και εσυ ‘’εχουμε πληρωσει’’!

Για αυτό ειπα φιλε μου πως η συμπεριφορα σου εξαρταται από τον τοπο αλλα και από τους ανθρωπους που εχεις γυρω σου.

 

Τωρα, για το ποσο ευκολο είναι να δεις μια συναυλια ξένου rock και metal όπως λες, χωρις να σε ποδοπατησουν οι ουνοι γυρω σου δεν χρειαζεται να στο πω εγω φανταζομαι!

 

Και την ψυχραιμαι μου την κραταω να εισαι βεβαιος. Ακομα και όταν με λενε

ευαίσθητο, παραχαιδεμένο,ελιτιστη και ‘’καλλιεργημένο’’

;D ;D ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χα!

Το ακουσαμε και αυτό…

Τοτε παμε μαζι σινεμα. Από τι στιγμη που εχουμε πλήρωσει για να μπουμε, μπορουμε να μιλαμε φωναχτα για το τι καναμε το περασμενο βραδυ, να κουβεντιασουμε για πολιτικη, η να κανουμε όποια καφριλα μας ερθει στο κεφαλι!

Αλλωστε όπως λες και εσυ ‘’εχουμε πληρωσει’’!

Για αυτό ειπα φιλε μου πως η συμπεριφορα σου εξαρταται από τον τοπο αλλα και από τους ανθρωπους που εχεις γυρω σου.

 

Τωρα, για το ποσο ευκολο είναι να δεις μια συναυλια ξένου rock και metal όπως λες, χωρις να σε ποδοπατησουν οι ουνοι γυρω σου δεν χρειαζεται να στο πω εγω φανταζομαι!

 

Και την ψυχραιμαι μου την κραταω να εισαι βεβαιος. Ακομα και όταν με λενε

ευαίσθητο, παραχαιδεμένο,ελιτιστη και ‘’καλλιεργημένο’’

;D ;D ;D ;D

 

 

Σιγά μην πάμε και στην Εκκλησία ρε Alejandro! Στο σινεμά όπως τέθηκε από εσένα το παράδειγμα δεν έχω δει ποτέ φασαρίες και λοιπές καφρίλες όπως τις χαρακτηρίζεις ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ενώ στο φίλο σου τον Αλκίνοο και τους ομοίους του ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ οπότε από τη βαρεμάρα αρχίζει και η κουβεντούλα...

Όσο για τις rock/metal συναυλίες είσαι υπερβολικός ή δεν έχεις σχέση με το είδος και γουστάρεις τα live σου καθιστός για να μη τσαλακωθεί το κοστούμι σου... Rock/Metal σημαίνει ότι θα ταρακουνηθείς ρε φίλε, αλλιώς υπάρχουν και οι καθωσπρέπει εκδηλώσεις στο Μέγαρο...

Τέλος για την ψυχραιμία σου μιλάνε μόνες τους οι απαντήσεις σου...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γεγονος παντως ειναι οτι αν η συναυλια (η οποιαδηποτε εκδηλωση) ειναι ενδιαφερουσα, και κινητα κλεινεις η δεν απαντας, και τον διπλα σου τον ξεχνας, και το σκασμο βγαζεις, και προσηλωμενος εισαι.

Τωρα αμα ειναι μαπα, αρχιζεις να κανεις οτιδηποτε ωστε να περασει η ωρα, εκτος του να φυγεις βεβαια, γιατι κλαις τα ευρακια που εδωσες.

 

Στον Uli Roth δεν κοιταξα ΚΑΝ τη γυναικα μου (η οποιονδηποτε αλλον) για 2 ωρες. Μετα τον υπνωτισμο που επανηλθα επεσε και η παντοφλα :)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, γίνονται χειρότερα

 

 

Για ροκ και μέταλ μιλάμε δεν υπάρχουν "καλύτερα και χειρότερα" ούτε προσβάλλεται ο εκάστοτε καλλιτέχνης από κουβέντες και βαρεμάρα του κοινού μάλιστα αν συμβαίνει το θεωρεί δική του υπαιτιότητα (από όσους έχω δει εγώ)... εάν κάποιος σου πετάξει ένα κουτάκι μπύρα ενώ τραγουδάς είναι άλλο θέμα αν και ακόμη και σε τέτοιες περιπτώσεις δεν έχω δει πολλών ροκ και μέταλ καλλιτεχνών τα αυτιά να ιδρώνουν σαν του Αλκινοούλη του παρεξηγιάρη...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γεγονος παντως ειναι οτι αν η συναυλια (η οποιαδηποτε εκδηλωση) ειναι ενδιαφερουσα, και κινητα κλεινεις η δεν απαντας, και τον διπλα σου τον ξεχνας, και το σκασμο βγαζεις, και προσηλωμενος εισαι.

Τωρα αμα ειναι μαπα, αρχιζεις να κανεις οτιδηποτε ωστε να περασει η ωρα, εκτος του να φυγεις βεβαια, γιατι κλαις τα ευρακια που εδωσες.

 

Στον Uli Roth δεν κοιταξα ΚΑΝ τη γυναικα μου (η οποιονδηποτε αλλον) για 2 ωρες. Μετα τον υπνωτισμο που επανηλθα επεσε και η παντοφλα :)

 

 

Αυτό είναι ρε φίλε playloud δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνεις κιχ όταν ο καλλιτέχνης σου κόβει την ανάσα όπως ο Uli Jon...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσο για τις rock/metal συναυλίες είσαι υπερβολικός ή δεν έχεις σχέση με το είδος και γουστάρεις τα live σου καθιστός για να μη τσαλακωθεί το κοστούμι σου...

 

 

Ξανα χα!

Καλα για την πιθανοτητα να ακους ροκ, να μην φορας κουστουμι αλλα να μην θες να φυγεις από το λαιβ με τον ιδρωτα του αλλου και τα σαλια του πανω σου, δεν πιστευω πως χρειαζεται να κουβεντιασουμε καθολου…!!!

 

 

Και οσοι με ξερουν από το φορουμ, ξερουν πως δουλευω σε μεγαλες ροκ και μεταλ συναυλιες, οποτε επετρεψε μου να εχω μια καποια αποψη για το σπορ.

Χωρις φυσικα να αναφερουμε οσες συναυλιες εχω βρεθει σαν κοινο…!

 

 

 

 

Σιγά μην πάμε και στην Εκκλησία ρε Alejandro! Στο σινεμά όπως τέθηκε από εσένα το παράδειγμα δεν έχω δει ποτέ φασαρίες και λοιπές καφρίλες όπως τις χαρακτηρίζεις ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ενώ στο φίλο σου τον Αλκίνοο και τους ομοίους του ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ οπότε από τη βαρεμάρα αρχίζει και η κουβεντούλα...

 

 

Δεν διαφωνώ φίλε μου!

Καμιά αντίρρηση…

Γιατί όμως αφού το βρίσκεις/βρίσκουν/βρίσκετε βαρετό έρχεστε και ενοχλείτε και τον κόσμο που το γουστάρει?

 

Πάνω σε αυτό το μονό που είχες να μου απαντήσεις είναι για δημοκρατία και για αγορασμένα εισιτήρια…!

 

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανα χα!

Καλα για την πιθανοτητα να ακους ροκ, να μην φορας κουστουμι αλλα να μην θες να φυγεις από το λαιβ με τον ιδρωτα του αλλου και τα σαλια του πανω σου, δεν πιστευω πως χρειαζεται να κουβεντιασουμε καθολου…!!!

 

 

Και οσοι με ξερουν από το φορουμ, ξερουν πως δουλευω σε μεγαλες ροκ και μεταλ συναυλιες, οποτε επετρεψε μου να εχω μια καποια αποψη για το σπορ.

Χωρις φυσικα να αναφερουμε οσες συναυλιες εχω βρεθει σαν κοινο…!

 

 

 

Δεν διαφωνώ φίλε μου!

Καμιά αντίρρηση…

Γιατί όμως αφού το βρίσκεις/βρίσκουν/βρίσκετε βαρετό έρχεστε και ενοχλείτε και τον κόσμο που το γουστάρει?

 

Πάνω σε αυτό το μονό που είχες να μου απαντήσεις είναι για δημοκρατία και για αγορασμένα εισιτήρια…!

 

 

 

 

Δε γίνεται να φύγεις όπως ήρθες από μία ροκ/μέταλ συναυλία διότι αλλιώς δεν πήγες σε ροκ/μέταλ συναυλία αλλά σε ορχήστρα μουσικής δωματίου (κι αφού είναι και δουλειά σου αυτό θα έπρεπε να το δέχεσαι ως αξίωμα)

 

Επίσης ποτέ δεν τη βρίσκω με τις καφρίλες είμαι μάλιστα ΚΑΘΕΤΑ αντίθετος και συμφωνώ ότι τα πράγματα θα έπρεπε να είναι όπως τα λες εσύ και ακόμη ποτέ δεν πηγαίνω σε κάποια εκδήλωση για να κάνω φασαρία επομένως δεν μπορώ να απαντήσω στο ΓΙΑΤΙ κάποιοι άλλοι τη βρίσκουν, ίσως αν έρχονται για πρώτη φορά και το βρίσκουν βαρετό να δικαιολογούνται αλλιώς αν έρχονται επανειλλειμένως σε κάτι που το θεωρούν βαρετό μόνο ως βίτσιο μπορώ να το καταλάβω... ΟΜΩΣ λέω επίσης ότι φταίει εκτός από την καφρίλα ορισμένων ατόμων ΚΑΙ η Δημοκρατία ΚΑΙ ο συγκεκριμένος καλλιτέχνης γιατί αυτή είναι κατά τη γνώμη μου η ωμή πραγματικότητα...

Φιλικά, γουστάρω την ανρτιπαράθεση όχι τα μαλώματα...-

 

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεχομαι ως αξιωμα όταν δουλευω και δεν με ενοχλει.

Το βρισκω μαλιστα αστειο!

Δεν το δεχομαι με τιποτα όταν θελω να δω/ακουσω την συναυλια και για αυτό εχω σταματησει να πηγαινω σε μεγαλα ονοματα οσο και αν μαρεσουν!

 

 

 

 

...ΚΑΙ η Δημοκρατία ΚΑΙ ο συγκεκριμένος καλλιτέχνης γιατί αυτή είναι κατά τη γνώμη μου η ωμή πραγματικότητα... Φιλικά δε τα γουστάρω τα μαλώματα...-

 

 

Επισης συμφωνω με την προτελευταια φραση σου…

Και με την τελευταια βασικα! Ουτε εγω!

 

Ελα και σε καμια μπυροποσια οποτε αξιωθει ο τσερεμονης να κανει τα κολπα του να σε γνωρισουμε! ;D ;D ;D ;D

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεχομαι ως αξιωμα όταν δουλευω και δεν με ενοχλει.

Το βρισκω μαλιστα αστειο!

Δεν το δεχομαι με τιποτα όταν θελω να δω/ακουσω την συναυλια και για αυτό εχω σταματησει να πηγαινω σε μεγαλα ονοματα οσο και αν μαρεσουν!

 

 

 

Επισης συμφωνω με την προτελευταια φραση σου…

Και με την τελευταια βασικα! Ουτε εγω!

 

Ελα και σε καμια μπυροποσια οποτε αξιωθει ο τσερεμονης να κανει τα κολπα του να σε γνωρισουμε! ;D ;D ;D ;D

 

 

 

Φίλε είμαι από Θεσ/νίκη και είναι δυσκολάκι η μπύρα... Για τις συναυλίες αν είναι καλός ο ήχος και η απόδοση του συγκροτήματος δεν ασχολούμαι με την "απόδοση" του κοινού...

Τα λλλέμε!

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου