Προς το περιεχόμενο

Γ.Θεοφάνους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και ειμαι ....ΣΟΒΑΡΟΣ...μουσικος..... ;D ;D θα σε βοηθησω στην τεραστια αυτη & σημαντικη απορια σου

Α,παρεμπιπτοντως ΕΣΥ που απο οτι βλεπω εισαι ΣΟΒΑΡΟΣ μουσικος,μπορεις να ποσταρεις ενα κλιπ σου με ισαξια μουσικη & στιχους ?(αν ειναι βιντεο και εχει πουλησει και 50.000 δισκους ακομα καλυτερα)

 

www.google.gr

 

γραφεις "ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ" & βγαινει kinder εκπληξη...εεεε,θελω να πω εμφανιζονται ΟΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ...

 

o τροπος του ειναι μια χαρα ετσι πρεπει να αντιμετωπιζονται ατομα που νομιζουν οτι για να καταξιωθεις σαν τραγουδιστης αρκει μια 10λεπτη εμφανιση στο γυαλι....

 

Σε δικαιολογώ διοτι έγραφες με την τσιμπλα στο ματι ακομα :Ρ Δεν ειπα οτι εiμαι σοβαρος ή πραγματικός μουσικος. Ξεκαθαρισα οτι δεν κατεχω και για αυτο ρωταω όσους κατεχουν. Ξεκαθαρισα και οτι δε με νοιαζει η κριτικη στις εμφανίσεις του, αλλα η δημιουργικη του αξία. Στο google δεν βρήκα κάτι σχετικο με αυτα που ηθελα και κακώς το αναφέρεις ως φωτεινο παντογνωστη. Αλίμονο εαν όποτε ηθελα να κρίνω οποιονδήποτε, βασιζόμουν μονο σε google & αγνοούσα γνώμες συνανθρώπων όπως αυτες που λαμβανω στο Noiz. Τελικώς σε ευχαριστώ για την άποψη σου και όλους όσους μου απαντησαν και με βοήθησαν να σχηματίσω μια θετικότερη άποψη για τον Θεοφάνους. Όταν δεν εχεις γνωρίσει καλα το εργο κάποιου και μονο σχηματιζεις αποψη απο την εμφάνιση του σε ένα κονσερβα-σόου, τότε λες οτι δε μπορει, πρέπει να δω τι ειναι αυτος, τι έχει κάνει και παρουσιαζεται ετσι οπως παρουσιαζεται.

Και ξαναζητάω συγνώμη εαν τα μηνύματα μου έβγαζαν την όποια ειρωνία. Πραγματικα δε με ενδιεφερε να ειρωνευτω κάτι που δεν το γνωρίζω. Ίσως ηθελα περισότερη προσοχη στην διατύπωση των αποριών. Πάω να ακουσω κανα Θεοφάνους :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

... από τα συνηθέστερα προφίλ κριτή τέχνης στις μέρες μας.... δηλαδή

1) αδερφάτο μουλωχτό έτοιμο για ξεκατίνιασμα

2) γλυώδης καιροσκόπος που αν του γυαλίσει κάνα νιμου οκ θα του γράψει κάνα χιτάκι με το ανάλογο αντάλλαγμα...

 

Αυτο με εχει διχάσει λίγο στην κρίση μου. Ναι μεν έχει γραψει ευαίσθητα τραγουδια, αλλα απο την άλλη δεν τα στηρίζει σήμερα.Τον βλεπω να φέρεται λίγο άγαρμπα και να χάνει κάποιες φορες το μέτρο του, και με κάνει να αναρωτιέμαι εαν κάθεται να γράψει ενα ερωτικό άσμα λέγοντας 'ας γράψω ενα hit' ή αν όντως ειναι τόσο ευαίσθητος-αληθινός όσο τα τραγούδια του. Μάλλον ειναι όντως λάθος κίνηση η συμμετοχή του σε κονσερβοποιημενο τηλεοπτικο σοου, αν και δειχνει να το διασκεδαζει.

Είδα και λιγο απο την δουλεια που εχει κανει στα Κοκκινα χαλιά και δε με εντυπωσίασε. Οκ. δε μιλαμε και για jazz ορχηστρα :Ρ . Το λαικό πάντως το κατέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α,παρεμπιπτοντως ΕΣΥ που απο οτι βλεπω εισαι ΣΟΒΑΡΟΣ μουσικος,μπορεις να ποσταρεις ενα κλιπ σου με ισαξια μουσικη & στιχους ?(αν ειναι βιντεο και εχει πουλησει και 50.000 δισκους ακομα καλυτερα)

 

 

φυσικα και ειναι,ειναι η ΔΟΥΛΕΙΑ του & απο τη στιγμη που μαζι με τον Φοιβο & τον Καρβελα ειναι ο πλεον πετυχημενος συνθετης της τελευταιας 20ετιας κατι θα ξερει ....

 

εξαλλου δεν χρειαζεται να εχεις και ...πτυχιο για να καταλαβεις αν καποιος ειναι τραγουδιστης ή μπαζο...ακομα και η κουφη γιαγια μου μπορει να το καταλαβει σε 1 λεπτο.... ;D

 

Μα ΕΙΝΑΙ σημαντικος εκπροσωπος της ελληνικης δισκογραφιας,ποιον θα βαζανε?ΕΜΕΝΑ? ;D Που τους δισκους μου τους αγοραζει μονο...ο Eye? ;D

 

 

 

 

 

o τροπος του ειναι μια χαρα ετσι πρεπει να αντιμετωπιζονται ατομα που νομιζουν οτι για να καταξιωθεις σαν τραγουδιστης αρκει μια 10λεπτη εμφανιση στο γυαλι....

 

+10000000000000000000000

 

συμφωνω σε οτι ειπε ο γεροντας....μου φαινεται παρα εχουμε γινει μαμω τους μουσικαρες οπου η δικη μας μουσικη διαδρομη μεσα στο δωματιο μας ...αντε βια μεσα σε κανα μπαρακι του κ@λου μας δινει το απαραβατο δικαιωμα να αναιρουμε-διαγραφουμε αφοριστικα..πορειες καποιων που καλως ή κακως εχουν κανει καμια 500 αρια κανταρια περισσοτερα πραγματα απο εμας.Εγω τουλαχιστον τον σεβομαι και τον εκτιμω...σαν μουσικο..και οχι σαν ανθρωπο το τονιζω ..γιατι μουσικα ειναι 40 επιπεδα πιο πανω απο εμενα...για να φτασω στο επιπεδο να τον κριτικαρω - αναιρεσω μουσικα θα πρεπει τουλαχιστον να ειμαι ανταξιος του,πραγμα που δεν ισχυει.....εχω βαρεθει τους υπερπαιχταραδες-μουσικαρες που αφοριζουν τους παντες που δεν γουσταρουν...αλλα κατα βαση θα ηθελαν να ειναι στη θεση τους για τον Α Ή Β ΛΟΓΟ

 

 

 

Ημαρτον πια σε αυτους που αναιρουν τον ...οποιοδηποτε μουσικο  που εχει γραψει δεκα μελωδιες που εχουν γινει αποδεκτες απο εκατομμυρια αλλους...χειροτερους και ΚΑΛΥΤΕΡΟΥς ΜΟΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΕΜΑς...

 

 

και για να βαλω 2 κομματια του ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ που εγω ουτε κατα διανοια εχω την μουσικη ικανοτητα να συνθεσω και που οποτε τα ακουω τον παραδεχομαι....

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=CK3R28AoZZw

 

http://www.youtube.com/watch?v=maXJiKH3Q_M&feature=related

 

 

 

p.s οσο για τον τροπο με τον οποιο μιλαει στον καθε τυχαρπαστο που παραμυθιαζεται οτι εχει φωνη...κατα τη γνωμη μου και λιγα λεει.....πολυ λιγα.....μαθαμε ολοι στην ΕΛΛΑΔΑ και θελουμε να γινουμε τραγουδιστες -μοντελα-ηθοποιοι.....μας τρελανε η ρεκλαμα και το ευκολο χρημα......Δεν πειραζει ρε παιδια ...ας γινει και καποιος ηλεκτρολογος - κομμωτρια- σουβλάτζης δεν ειναι ντροπη.......ιδρωστε λιγο να βγαλετε τα προς το ζειν............ψωναρες και τεμπεληδες εχει καταντησει να  βγαζει αυτη η χωρα μονο......και πρωτος και καλυτερος ειμαι εγω που τα γραφω αυτα....οταν τελειωσα τη σχολη μου νομιζα οτι θα βγω στην αγορα εργασιας και θα μου κανουν ολοι υποκλισεις.....ευτυχως ...1 χρονο σε οικοδομη και 3 χρονια σε βιομηχανια αυτοματισμων και λοιπων ηλεκτρολογικων θεματων εμαθα οτι ημουν ενας ασχετος..ανυπαρκτος τοτε επαγγελματιας...εφαγα και εγω την σφαλιαρα μου ....μου μιλησαν και μενα ασχημα......επαιρνα και εγω 3 και 60.....και εστρωσα χαρακτηρα...... :-X

 

δεν αναφερομαι σε κανεναν προσωπικα και τα παραπανω αφορουν προσωπικες σκεψεις και αποψεις που με εκφραζουν απολυτα για ολους αλλα πρωτα και κυρια για εμενα........ :(

 

 

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κουλός.

Είμαι μουγκός.

Βλέπω (αν δεν έχω τίποτα χειρότερο να κάνω) X Factor.

Κάνω κριτική (αναφαίρετο δικαίωμα κύριοι) με τη γυναίκα μου.

Ζηλεύω πολύ μερικές φορές για τις φωνές των παιδιών

Δεν με πολυαφορά ο Θεοφάνους όπως και ο Φοίβος και αυτό που εκπροσωπούν και που υποθέτω εκ των αποτελεσμάτων κάνουν πολύ καλώς. (Αντίθετα με τον Καρβέλα που υπέρτατα απεχθάνομαι και αυτόν και αυτό που εκπροσωπεί).

Κλήθηκε να κάνει μια δουλειά (ο Θεοφάνους) που την ξέρει, σε ένα περιβάλλον που χρειάζεται έναν Θεοφάνους και το κάνει με επαγγελματική συνέπεια τα τελευταία χρόνια.

Σε όποιον συμμετέχοντα (ο οποίος είναι ο άμεσα ενδιαφερόμενος και αποδέκτης) δεν του αρέσει, μπορεί να του απαντήσει δεόντως και να αποχωρήσει. Για να μην το κάνει είναι έτοιμος να παίξει το παιχνίδι.

Κύριοι, τα disclaimer κάθε σύμβασης είναι αναπόσπαστο κομμάτι της σύμβασης.

Αν σας αρέσει.

 

Από την άλλη δεν μπορώ με τίποτα (αντίθετα με τις δύο άλλες ευγενικές παρουσίες των Λεβέντη και Γκαγκάκη - τι ωραία γυναίκα -) εκείνον τον ................

Πείτε ότι θέλετε (τον ξέρω και ...., μα τι λες, ως άνθρωπος...., μα έχει κάνει...)

ΔΕΝ τον μπορώ και δεν το θέτω προς συζήτηση.

 

Με τις καλημέρες μου παιδιά  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και Γκαγκάκη - τι ωραία γυναίκα -)

αστα ......μιλαμε για την γυναικα- θυληκο.................αχ...................να μην ξερει οτι υπαρχω και οτι ειμαι διαθεσιμος...............(κατσε μην ακουσει και η καλη μου...και δεν συζητιεται σε τετοια θεματα......η ξεροκεφαλη)

;D

 

 

 

εκείνον τον ................

Πείτε ότι θέλετε (τον ξέρω και ...., μα τι λες, ως άνθρωπος...., μα έχει κάνει...)

ΔΕΝ τον μπορώ και δεν το θέτω προς συζήτηση.

 

 

με μπερδεψες.....εχει μαλλια αυτος που λες ο αλλος ή δεν εχει ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μπερδεψες.....εχει μαλλια αυτος που λες ο αλλος ή δεν εχει ::)

Από την στιγμή που αναφέρθηκα ονομαστικά στους τρεις, εκ της ατόπου, ο τέταρτος.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μιας και αραιά και που ανοίγεται ένα θέμα που αφορά κάποιον καλλιτέχνη/ δημιουργό/ οτιδήποτε που μπορεί να δημιουργηθεί μια παρεξήγηση, όντως αρχίσουν όλα αυτά

θα περάσουμε για μια ακόμα φορά από τα δεκάδες φθαρμένα και κουρασμένα σέιμ ολ, σέιμ ολ (κατάντια στην Ελλάδα, ό,τι πουλάει δεν αξίζει, κι εσύ πώς κρίνεις χωρίς να κάνεις χιτς, μπορώ να κρίνω ταινίες κι ας μην είμαι ο Σπίλμπεργκ, αν είχα γεννηθεί στο Αμέρικα θα ήμουν σουπερστάρ, ολοι φυτοζωούν στην μουσική σκηνή της Ελλάδας, τι γελοία μικρογραφία τριτοκοσμικού σταρ σύστεμ έχουμε, πάμε όλοι εξωτερικό να δούμε άσπρη μέρα, και γιατί παρακαλώ το ροκ να μην είναι ελληνόφωνο, γιατί μήπως τα δημοτικά είναι στα αγγλικά κλπ κλπ κλπ...)

 

αλλά από το αρχικό θέμα, αν εξαιρέσουμε το 'πραγματικοί μουσικοί' που κατα λάθος προφανώς έγραψε ο Ttawth εγώ δεν κατάλαβα γιατί έπαιξε και τόση μανούρα, αντί να πουν όσοι ήξεραν 5 πράγματα για τη δουλεία του Θεοφάνους.

 

Εν τω μεταξύ παίζει να μαι από τα λίγα άτομα που είδαν τον τίτλο και είπαν ποιός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημαρτον πια σε αυτους που αναιρουν τον ...οποιοδηποτε μουσικο  που εχει γραψει δεκα μελωδιες που εχουν γινει αποδεκτες απο εκατομμυρια αλλους...χειροτερους και ΚΑΛΥΤΕΡΟΥς ΜΟΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΕΜΑς...

 

Δεν εγραψε κανεις κατι το αρνητικο για τις ικανοτητες του Θεοφάνους! Διαβασες ολο το thread? (ελπιζω να μην σταθηκες στο 'πραγματικους μουσικους'. Εννοουσα οτι πρεπει να κριθει ο μουσικος απο εμπειρους μουσικους).

 

και για να βαλω 2 κομματια του ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ που εγω ουτε κατα διανοια εχω την μουσικη ικανοτητα να συνθεσω και που οποτε τα ακουω τον παραδεχομαι....

 

Αυτο ειναι το ζητουμενο! Να φανει οτι δεν ειναι τυχαίος δημιουργος.

 

p.s οσο για τον τροπο με τον οποιο μιλαει στον καθε τυχαρπαστο

 

Εδώ μου τα χαλαει ομως. Φταίει βεβαια η μονιμη δημοσια έκθεση στην οποία υποχρεωσε τον εαυτο του. Τον είδα να 'θαβει' ενα παιδάκι, εν μέρη δικαίως και αργότερα να τον εκθειαζει ως ροκ σουπερ σταρ. Το βρηκα λιγο επικινδυνο & για κατι τετοια προκαλει αμφιβολιες σε οσους δεν τον ξερουν. Εγω ΔΕΝ τον ξερω αλλα με ενδιαφερει να μαθω. Στο διαδίκτυο δεν κυκλοφορει καποια δουλεμενη και περιεκτική αναφορα στο εργο του.

 

δεν αναφερομαι σε κανεναν προσωπικα και τα παραπανω αφορουν προσωπικες σκεψεις και αποψεις που με εκφραζουν απολυτα για ολους αλλα πρωτα και κυρια για εμενα........ :(

 

Μαζί σου όλοι!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά συμβαίνουν γιατί η άτιμη η γλώσσα τα ισοπεδώνει όλα.

 

Πρέπει να βελτιώσουμε τη γλώσσα. Και η καλύτερη βελτίωση είναι η αφαιρετική.

 

Προτείνω λοιπόν να καταργήσουμε τη λέξη "μουσική".

 

Μιλάω πολύ σοβαρά.

 

Κατάργηση της λέξης "μουσική".

 

Από εδώ και πέρα να μιλάμε ΜΟΝΟ για είδη. Λαικό, pop, rock, jazz, κλασσική κλπ.

 

 

Όλες αυτές οι παρεξηγήσεις γίνονται γιατί η ερώτηση ήταν ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ. Όταν ρωτάς κάποιος αν ο Θεοφάνους είναι καλός ΜΟΥΣΙΚΟΣ, πάρα πολλοί θα πουν πως δεν είναι. Γιατί στο μυαλό τους μουσική= jazz, ή μουσική= rock ή μουσική= κλασσική κλπ κλπ.

 

Αν όμως ρωτήσεις κάποιον αν ο Θεοφάνους είναι καλός ΛΑΙΚΟΣ καλλιτέχνης, ε τότε θα πρέπει κάποιος να ειναι ΠΟΛΥ εμπαθής για να του το αρνηθεί.

 

Οπότε θα πρέπει να καταργήσουμε τη λέξη "μουσικός"  ;) Είναι πολύ γενική και οδηγεί σε παρεξηγήσεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου