Προς το περιεχόμενο

Ο Έλληνας και τα δίτροχα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν ξέρω αν στην Αθήνα η χειρότερη 'συμμορία' είναι οι οδηγοί ταξί, στην επαρχία

βασιλεύουν οι πακετάδες, ειδικά κάτι 16χρονοι που οδηγούν το παπί της δουλειάς

χειρότερα και απο το καγκουρεμένο δικό τους.

 

και όχι μόνο στην Αθήνα φίλε μου. Τα ίδια σκ@τ@ είναι παντού.

 

 

 

 

Ακου "καγκουρας"... ;D

"Ινδιανος" λεγοτανε στις μερες μου...

Δεν ειχε εξατμιση,ειχε αχρωματοψια και πολυ τυχη,

Δεν ειχε διπλωμα-αδεια-ασφαλεια,

αλλα ειχε μια "πρωτη"..... ;D  

 

Καλά..... ινδιάνοι των 80'ς . ;D ;D ;D ;D

Ντάλα καλοκαίρι, πουκάμισο κοντομάνικο τα πρώτα 5 κουμπιά ξεκούμποτα και η χρυση αλυσιδα να πηγαίνει εδώ και εκεί, βερμούδα, σαγιονάρα (αυτή με το δαχτυλο), και τσιγάρο στο χέρι. ;D ;D ;D ;D

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

nickhigher: Αυτό κάνει (περίπου) και η Αγγλία, με σούπερ γραφικές εικόνες και βίντεο απο (δήθεν) ατυχήματα που σοκάρουν τρελλα! Προσωπικά θεωρώ ότι η καμπάνια του THINK! έχει μεγάλη επιτυχία στην Αγγλία (μάλιστα κάποια βίντεο τα αντιγράψανε και στην Αμερική, απ'οσο ξέρω).

 

Yameth: Εξαιρετικό από μέρος σου! Μπράβο!

 

Μήπως θα μπορούσαμε να προσεγγίσουμε και άλλα φόρα (μουσικά και μη;). Έχουμε εδώ απ'ολα. Μηχανόβιους, κοκακολαλόβιους, ποδηλατάκιδες, κλπ. Σίγουρα έχουν πρόσβαση και σε αλλα φόρουμ. Μήπως εαν κάνει το νοιζ την αρχή μπούν και άλλοι στο χορό και γίνει κάτι πιο σοβαρό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λίγες εβδομάδες άρχισαν να δείχνουν ΚΑΙ στο ελαδιστάν προωθητικό σποτάκι στην τηλεόραση με πραγματικά βίντεο που έχουν τραβήξει κάμερες της τροχαίας, είναι αρκετά ανατριχιαστικά, αλλά πάρα πολύ λίγες προβολές, χάνονται

 

πάντως η αρχή έχει γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που οποιοσδήποτε έχει τη δυνατότητα να βγάλει οποιασδήποτε κατηγορίας δίπλωμα οδήγησης χωρίς να χρειάζεται να πιάσει τιμόνι, δεν νομίζω οτι θα βρεθεί εύκολα λύση σε αυτό το θέμα :(

 

Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά μου φαίνεται αδύνατον, ότι από τη στιγμή που αυτοί οι δολοφόνοι στις επιτροπές στο υπουργείο μεταφορών προτείνουν οι ίδιοι, και σχεδόν σε όλους, λάδωμα κλπ, να μην λαδώσει κάποιος που τα έχει για να το πάρει.

 

Όλοι αυτοί με τα χιλιάδες αυτοκίνητα άνω των 50.000 ευρώ που κυκλοφορούν λέτε να μπήκαν στη διαδικασία εξετάσεων κλπ. Δεν θα τους περίσσευε κανένα χιλιάρικο....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά..... ινδιάνοι των 80'ς . ;D ;D ;D ;D

Ντάλα καλοκαίρι, πουκάμισο κοντομάνικο τα πρώτα 5 κουμπιά ξεκούμποτα και η χρυση αλυσιδα να πηγαίνει εδώ και εκεί, βερμούδα, σαγιονάρα (αυτή με το δαχτυλο), και τσιγάρο στο χέρι. ;D ;D ;D ;D

Οχι,αυτοι ητανε οι φλωροι!!

Πρωτα αλαζανε μπροστινο λαστιχο,και μετα απο χροοοονια το πισω! ;D ;D

Οι Ινδιανοι φοραγανε τζιν η δερματινα,και δεν αλλαζαν ποτε μπροστινο λαστιχο.

Καθε βδομαδα ομως,μαζι με το πισω λαστιχο αλλαζαν και τη ζαντα! ;D ;D

 

Τωρα χωρις πλακα,

ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!

Ποσους αποφευγω καθε μερα που δεν κοιτανε καν πισω,χωνονται ξαφνικα...

Θα'πρεπε να εμβολισω κα'να δυο να βαλουνε μυαλο,αν και εχω την ταση να τους τρομαζω,μηπως και την επομενη φορα που θα θελησουν να αλλαξουν κατευθυνση θυμηθουν οτι ισως καποιος πισω τους ερχεται ευθεια,και ισως "με πολλα",και αν του κλεισουν το δρομο....ποναει πολυ!!! :'(

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου κατηγορούνται όσοι οδηγούν σαν ΓΑΪΔΟΥΡΙΑ, ανεξαρτήτως οχήματος. Δηλαδή κατά τη γνώμη σου όταν κάποιος παίρνει ποδήλατο και περνάει φανάρια με κόκκινο ή πηγαίνει ανάποδα σε μια πλατεία πρέπει να του πούμε και συγνώμη;

 

έλεος! ποδηλάτες σαν γαιδουρια? εγώ γιατί δεν έχω δει κάτι τέτοιο? ??? ασχολούμαι και με ποδήλατο επίσης αλλά προσωπικά δεν κατεβαίνω Αθήνα γιατί φοβάμαι μη με σκοτώσουν, προτιμώ να κινούμαι βόρεια.

 

Το αν υπάρχουν ποδηλάτες που οδηγούνε όπως λες, είναι ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ επειδή αυτή η πόλη, από μεταπολίτευση και μετά διαλύθηκε. Δεν υπάρχουν υποδομές ΠΟΥΘΕΝΑ. Δε φταίνε οι ποδηλάτες αλλά η πόλη που δεν έχει υποδομές για ποδήλατο και ΟΛΟΙ οι "οδηγοί" που φροντίζουν να κινούνται με αυτοκίνητο ΣΥΝΕΧΕΙΑ. Δεν υπάρχει πόλη άλλη με τόσα αυτοκίνητα. Αντί λοιπόν να παραδειγματιστούμε και να αφήσουμε τα αυτοκίνητα, να αρπάξουμε όλοι τα ποδήλατα για μία πιο ανθρώπινη πόλη (υπ'οψιν ότι αν υπάρχει και συμμετοχή, θα επιτραπεί και στο Μετρό) καθόμαστε και γκρινιάζουμε για τους ποδηλάτες. Απαράδεκτο. Υποτίθεται πως είμαστε και καλλιτέχνες εδώ ή ότι έστω έχουμε κάτι καλλιτεχνικό μέσα μας. ...και λέμε τέτοια πράγματα? δεν συμβαδίζουν αυτά... όπως και να το κάνουμε!

 

τί λέμε τώρα... εδώ ήταν τις προάλλες παγκόσμια ημέρα χωρίς αυτοκίνητο και η εθνική έπηζε!!! τι να δικαιολογήσει κανείς? Ζούσα στο Εδιμβούργο για 4 χρόνια που για μένα είναι η πιο ανθρώπινη πόλη και γύρισα θήνα και έχω ειλικρινά αηδιάσει.

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!

Φίλος. Χρειάζονται μόνο όταν κοιτάς πίσω.

Αρα εμένα μου είναι άχρηστοι.

Και κόβουν 2,243 χλμ τελικής.

Σοβαρομιλάς τώρα;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος. Χρειάζονται μόνο όταν κοιτάς πίσω.

Αρα εμένα μου είναι άχρηστοι.

Και κόβουν 2,243 χλμ τελικής.

Σοβαρομιλάς τώρα;

Xρειαζονται,

οταν ελισσεσαι χορευτικα και αρμονικα στη μουσικη της κινησης,

ω,εραστη της ταχυτητας! (που θελεις "άπλα" για να ερωτοτροπησεις!)

Αλλα που να ξερει απο τετοια η αφρατη η ερωμενη σου...

Μπορει να μη μιλαμε για την απολυτη κορυφωση,

αλλα για απλους..πολλαπλους! ;D

Θελει καθρεφτη,αλλιως μαζοχ.

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JollyJokker διακρίνω κάποιο πρόβλημα επικοινωνείας ή κάνω λάθος?

Δεν γίνεται να μην καταλαβαίνεις τί εννοεί ο Μενέλαος, δεν θέλει και πολύ προσπάθεια.

 

ΟΣΟΙ οδηγούν σαν γαιδούρια γράφει ο άνθρωπος.(ανεξαρτήτως οχήματος)

Εγω βάζω και ΟΣΟΥΣ γαιδούρια πεζούς περνάνε με κόκκινο σέρνοντας πολλές φορές μαζί τους απο το χέρι και το μικρό παιδί τους λες και είναι πατίνι.

 

Προς τί το παραλλήρημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου