Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yπάρχει και τούτο: http://www.digidesign.com/index.cfm?itemid=6862&langid=100

Και απ' ότι λέγεται (και γράφεται) είναι πραγματικά πολύ καλό.

Βέβαια στοιχίζει 400 euros πάνω από το GSP...αλλά και 1000 euros κάτω από το Axe-FX :)

To Eleven Rack έχει ξανασυζητηθεί και μάλλον δεν φαίνετε να πείθει. Προσωπικά δεν το έχω ακούσει, αλλά απ'όσο άκουσα σε βίντεο της "Ντιτζι" και "γιουτιουμπ" δεν με έπεισε, πάντα σε σχέση με την RP και το GSP.

Για αυτό που λέγατε παραπάνω, για τον ήχο της λάμπας θα πω το εξής.

Αν μία καλή πεταλιέρα έχει δυνατότητα να δώσει 85-90% σωστή προσομοίωση, το υπόλοιπο 10-15% της λάμπας θα συμπληρωθεί απ'τον ενισχυτή (λαμπάτο) και όσο καλύτερος είναι ο ενισχυτής τόσο παραπάνω θα δίνει στο τελικό αποτέλεσμα.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καταρχην επιμενω στα παρακατω.Παρακαλω οποιος γνωριζει , να απαντησει γιατι το θεμα μ'ενδιαφερει αμεσα και επειδη διαβασα καπου για προβληματακια στο home recording.

 

Θα ηθελα κι εγω με τη σειρα μου να ρωτησω καποια πραγματακια.

Ειναι η RP ειναι το ιδιο ευκολη/απλη για Home Recording με τα POD;Επισης απο latency τι λεει;

Με το συνοδευτικο cubase κάνεις δουλεια ή γενικα χρειαζεται κατι πιο πληρες;

Τελος υπαρχουν site απ' οπου μπορει να ανεβασει/κατεβασει κανεις

user patches;

 

Thanks

 

...και κατα δευτερον ... προς τους κατοχους της GSP1101!

Με ποιο foot controler τη δουλευετε;Ειναι μονοδρομος το Digitech Control 2 ή θα μπορουσε να κανει δουλεια και π.χ. το BEHRINGER FCB1010 (ή και καποιο ακομα οικονομικοτερο) χωρις ομως να χαθει καμια απο τις λειτουργιες του GSP;

 

Και παλι ευχαριστω και περιμενω!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιο foot controler τη δουλευετε;Ειναι μονοδρομος το Digitech Control 2 ή θα μπορουσε να κανει δουλεια και π.χ. το BEHRINGER FCB1010 (ή και καποιο ακομα οικονομικοτερο) χωρις ομως να χαθει καμια απο τις λειτουργιες του GSP;

 

Και παλι ευχαριστω και περιμενω!

Με οποιδήποτε universal midi foot controler μπορείς να κάνεις assign το κανάλι του midi ή ακόμα καλύτερα στο omni και δουλεύει μιά χαρά.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παραγγειλα την 1000αρα .... ελπιζω να βγει καλη (οπως φαινεται στο γιου τιουμπ) και στις υψηλες εντασεις...

 

 

 

εγω σου υπογραφω οτι δεν θα απογοητευτεις ...αντιθετα θα παθεις ζημια......ενα ακομη μελος την πηρε ο dimis75 και εαν θελει μπορει να πει τις εντυπωσεις του.......εμεις τα εχουμε συζητησει και ξερω ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(οπως φαινεται στο γιου τιουμπ) και στις υψηλες εντασεις...

το μηχανημα ειναι ακριβως αυτο που ακους.....σε ψηλες χαμηλες και οτι αλλο θες εντασεις......οπως εχω ξαναπει...δεν υπαρχει κανενα μυστικο στον ηχο......εγω με τον hot rod deluxe.......βγαζω απιστευτο ηχο.....τετοιο ηχο δεν ειχα ποτε μου καμια 20 αρα χρονια περιπου ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα την rp1000 και βρηκα τη χαμενη μου χαρα ;D ;D ;D

Το εργαλειο τα σπαει σε ολα.Εδικα τα βρωμικα ειναι αλλο πραγμα σε συνδιασμο με τον peavey classic 30 που εχω εγω.Ουτε τζιτζικια (μιας και εχουμε χειμωνα ακομα) ;D ;D ουτε τιποτα χτυπητο σχετικα με την τοσο κουβεντα που γινεται γενικα με τα ψηφιακα.Τα καλα ψηφιακα ειναι καλα.Τελος.Σου αρεσει αυτο που ακους?Γουσταρεις να παιζεις με τον ηχο που εβγαλες?Αυτο ειναι.Τα υπολοιπα ειναι για αυτους που ψυριζουν τη μαϊμου κοινως και παντα κατι φταιει που δεν εχουν ηχο και δωστου ψαξιμο και και και....και μεσα σε ολα αυτα μενει πισω και το παικτικο μερος και μετα παλι φταει ο ηχος που δεν παιζουν καλα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Τα καλα ψηφιακα ειναι καλα.Τελος.Σου αρεσει αυτο που ακους?Γουσταρεις να παιζεις με τον ηχο που εβγαλες?Αυτο ειναι.Τα υπολοιπα ειναι για αυτους που ψυριζουν τη μαϊμου κοινως και παντα κατι φταιει που δεν εχουν ηχο και δωστου ψαξιμο και και και....και μεσα σε ολα αυτα μενει πισω και το παικτικο μερος και μετα παλι φταει ο ηχος που δεν παιζουν καλα ;)

 

 

αυτο ακριβως......μπορει να μην ειναι mesa boogie `100% αλλα δεν με χαλουλου καθολου......μα καθολου.....αφου αυτο που ακουω ειναι ακρως πορωτικο....τι με νοιαζει εμενα εαν δεν ειναι αναλογικο....μου αρεσει? τελος..τα υπολοιπα ειναι για αυτους μου εχουν πολλα λεφτα.....και μεγαλο κολλημα ,εγω δεν εχω τιποτα απο τα δυο........και το ξαναλεω.....τετοιον ηχο δεν ειχα ...........επιτελους απεκτησα.....αντε να ακολουθησουν και οι επομενοι.......να κανουμε το to rp or not to rp?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυτο ακριβως......μπορει να μην ειναι mesa boogie `100% αλλα δεν με χαλουλου καθολου......μα καθολου.....αφου αυτο που ακουω ειναι ακρως πορωτικο....τι με νοιαζει εμενα εαν δεν ειναι αναλογικο....μου αρεσει? τελος..τα υπολοιπα ειναι για αυτους μου εχουν πολλα λεφτα.....και μεγαλο κολλημα ,εγω δεν εχω τιποτα απο τα δυο........και το ξαναλεω.....τετοιον ηχο δεν ειχα ...........επιτελους απεκτησα.....αντε να ακολουθησουν και οι επομενοι.......να κανουμε το to rp or not to rp?

 

να περασουμε στα ποστ και τους tonelab-αδες  ;D ;D ;D

 

stay heavy \m/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου