Προς το περιεχόμενο

Μουσικες σκηνες, που θα παει η κατασταση με αυτες στην Αθηνα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

......Εγω εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι πρεπει να δουλευουμε να παιζουμε οσο πια καλα μπορουμε και οσους καλους μουσικους εχω γνωρισει δεν εχουν τοσα και τετοια προβλήματα με αυτα που συζητάμε........

 

Αδερφέ μεγάλη κουβέντα είπες.

Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου.

Από την στιγμή που ανεβαίνεις εκεί πάνω, πέρα από το να περάσεις καλά, έχεις υποχρέωση σε αυτούς που ήρθαν, πέρασαν, βρέθηκαν από κάτω. Οτι μπορείς βέβαια και κάτι παραπάνω.

Αλλιώς κάτστε στο prova room πιείτε μπύρες και κάντε χαβαλέ μέχρι πτώσεως.

Όπως επίσης δεν αναγνωρίζω σε κανέναν το "ξέρεις πόσα live έχουμε στη βδομάδα;". Χέστηκα. Κάντε λιγότερα. Αλλά κάντε τα καλά.-

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν έπιασες το χιούμορ μου περί πίσω..... αλλά πές στη Μπεζαντάκου οτι έχω Boxster...το νου σου στον Ρέβη που δεν σχολίασες...

1) Eάν έχεις Boxster από τη μουσική...τότε ναι, δεν χρειάζεται να κολλάς μόνος σου τις αφίσσες! ;D

2) Για το "περί πίσω", απαντά έμμεσα το 3

3) Όλα είναι θέμα προσωπικών επιλογών και επιθυμιών. Ο Ρέβης "βοήθησε" τη Τζούλια να πάρει σπίτι 1.000.000...απλά η Τζούλια διάλεξε το πίσω-μπρός! ;)

 

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα έχει γράψει μέχρι τώρα ο Audiokostas...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Eάν έχεις Boxster από τη μουσική...τότε ναι, δεν χρειάζεται να κολλάς μόνος σου τις αφίσσες! ;D

2) Για το "περί πίσω", απαντά έμμεσα το 3

3) Όλα είναι θέμα προσωπικών επιλογών και επιθυμιών. Ο Ρέβης "βοήθησε" τη Τζούλια να πάρει σπίτι 1.000.000...απλά η Τζούλια διάλεξε το πίσω-μπρός! ;)

1.Σου εύχομαι να αποκτήσεις κι εσύ μια Boxster  ;D κι ας μην είναι απο τη μουσική

2.Δεν χρειάζομαι manager μετά από 20 χρ στους δρόμους...Καθαρίζω ΜΟΝΟΣ

3.Αν χρειαστείς βοήθεια από τον Ρέβη έχω ένα γνωστό που τον γνωρίζει..πές μου

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η μπάντα ειναι οντως καλη ενας μανατζερ που δεν εχει τα χαρακτηριστικα των επιχειρηματιων που κράζουμε κατ εμε ειναι θεμιτος....

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3.Αν χρειαστείς βοήθεια από τον Ρέβη έχω ένα γνωστό που τον γνωρίζει..πές μου

Στην ηλικία μου δεν ξεκινάς το "μπρός-πίσω"...ας προσέχουν οι μικρότεροι ;D

 

1.Σου εύχομαι να αποκτήσεις κι εσύ μια Boxster   κι ας μην είναι απο τη μουσική

Μπα..δεν τη χρειάζομαι...είναι σαν να πάρω 100 Watt λαμπάτο για διαμέρισμα

 

2.Δεν χρειάζομαι manager μετά από 20 χρ στους δρόμους...Καθαρίζω ΜΟΝΟΣ

Όλοι, μετά από κάποια ηλικία, πρέπει να κάνουμε την αυτοκριτική μας, να σκεφτόμαστε τι θα μπορούσαμε να έχουμε κάνει αλλιώς και να μην ξανακάνουμε τα ίδια λάθη ;)

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι ΕΣΥ μετά από 20 χρόνια στους δρόμους δεν έχεις κάνει το σωστό...κάποιοι είναι πιο τυχεροί από κάποιους άλλους. 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Στην ηλικία μου δεν ξεκινάς το "μπρός-πίσω"...ας προσέχουν οι μικρότεροι ;D

2.Μπα..δεν τη χρειάζομαι...είναι σαν να πάρω 100 Watt λαμπάτο για διαμέρισμα

3.Όλοι, μετά από κάποια ηλικία, πρέπει να κάνουμε την αυτοκριτική μας, να σκεφτόμαστε τι θα μπορούσαμε να έχουμε κάνει αλλιώς και να μην ξανακάνουμε τα ίδια λάθη ;)

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι ΕΣΥ μετά από 20 χρόνια στους δρόμους δεν έχεις κάνει το σωστό...κάποιοι είναι πιο τυχεροί από κάποιους άλλους. 8)

1.Τα στατιστικά άλλα λένε πάντως  ;)

2.Τότε θα έπρεπε όλα τα μουσικά μαγαζιά να μην πουλάνε πάνω από 20W ενισχυτές,αντίθετα όμως όλοι αγοράζουν το ΤΕΡΑΣ πρώταγια να γουστάρουν..

3.Μην ρίχνουμε τα πάντα στην τύχη..υπάρχει και η ικανότητα

Υ.Γ. Κουράστηκα να γράφω...συνεχίστε ,παρακολουθώ ειλικρινά ευχάριστα

Θέλω μαγαζάτορες να γράφουν...

Υ.Γ.2 Μάραθον σόρυ αν είπα κάτι που σε ενόχλησε..

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ακομα, μια παρακληση, επειδη βλεπω πως κατα στιγμες το θεμα εχει τασεις...φυγης, ικετευω να μην το χεσουμε

 

 

λεω εγω τωρα...... :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για περάστε εδω το καλο ζωντανο πρόγραμμα πλουσια δωρα..για περάστε..ΑΣ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ...Μουσικη παιζουμε δεν είμαστε λαικατζήδες..άκου να μαζεψουν κοινό...δλδ οταν παιζω στην Πατρα η στη Θεσ/νίκη ή στα νησιά,θα πάω μια εβδομάδα πρίν να κανω αφισοκόλληση,ραδιοδιαφήμιση και promotion??

Χαίρομαι που διαβάζω τέτοιες ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ κατ εμέ θεωρίες..

Κύριοι βγάλτε τα συμπεράσματα σας και πάρτε μια εικόνα πως σας βλέπουν οι εκάστοτε <μαγαζάτορες>...

 

1. Οι θεωριες δεν ειναι απιστευτες, ειναι πρακτικα παραδειγματα

 

2. Δεν ειμαι μαγαζατορας, ειμαι μουσικος και ιδιοκτητης στουντιο

 

3. Εαν μετα απο 22 χρονια, οπως ανεφερες, μαζεψες μονο 39 ατομα, μαλλον δεν φταιει μονο το μαγαζι, απλα αυτο που κανεις το βλεπεις ως χομπυ (και καλα κανεις), ο μαγαζατορας το κανει για να βγαλει λεφτα (και καλα κανει)

 

 

Νικος

 

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο off topic απλα μια παρατηρηση σε ενα συγκεκριμενο ζητημα, οχι βεβαιως επι προσωπικου. Το να κανω κατι για Χ χρονια και να το κανω λαθος δε σημαινει οτι μου εχει δωσει την εμπειρια των Χ χρονων, την ωριμοτητα, την γνωση και ολα αυτα. Απλα μου εχει δωσει Χ χρονια λανθασμενων ενεργειων. Εννοω οτι, δεν αποτελει και κανενα ισχυρο επιχειρημα το να κανει κανεις κατι για πολλα χρονια,αν δεν μπει και η παραμετρος του πως το κανει, στην "συναρτηση".

 

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Οι θεωριες δεν ειναι απιστευτες, ειναι πρακτικα παραδειγματα

 

2. Δεν ειμαι μαγαζατορας, ειμαι μουσικος και ιδιοκτητης στουντιο

 

3. Εαν μετα απο 22 χρονια, οπως ανεφερες, μαζεψες μονο 39 ατομα, μαλλον δεν φταιει μονο το μαγαζι, απλα αυτο που κανεις το βλεπεις ως χομπυ (και καλα κανεις), ο μαγαζατορας το κανει για να βγαλει λεφτα (και καλα κανει)

 

 

Νικος

 

1.Δεν απάντησες ποιος κάνει στην επαρχία promotion

2.Δεν έχω δει ιδιοκτήτη studio να δηλωνει υδραυλικος...ολοι με μια κιθαρα στα χερια δηλωνουν μουσικοι

3.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΧΟΜΠΥ..αυτο δεν σημαινει...πιασε μου τον ποπο

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου