Προς το περιεχόμενο

Triton Studio <> Triton Extreme <> Motif


KOTS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίταξε προς το παρόν δν έχω ασχοληθεί με την ΣΥΝΘΕΣΗ ήχων με την έννοια "synthesis", κυρίως απλά ερμηνεύω αφού έχω προγραμματίσει κάποιους ήχους, έχω αναθέσει κάποιες παραμέτρους σε controllers κλπ... Αν σε ενδιαφέρει η σύνθεση των ήχων καλό θα ήταν εδώ να σου απαντήσει κάποιος πιο πεπειραμένος από εμένα...

 

(Να ξέρεις πως ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ για τη σειρά των Motif μπορείς να το βρεις στο www.motifator.com , αν μάλιστα αποκτήσεις το motif -οποιοδήποτε μοντέλο- μπορεί το site αυτό να αποτελέσει αστείρευτη πηγή βοήθειας, υποστήριξης, συμβουλών κλπ... Είναι η διεθνής κ επίσημη σελίδα της κοινότητας των χρηστών της σειράς Motif)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το έχω οργώσει το Motifator Forums :lol: έχω κατεβάει ολά τα manuals. Με λιγα λόγια εδω και ένα μήνα ασχολούμαι σε καθημερινή βάση με την προσωπική ζωη του Μοτιφ. :twisted:Έχω διαβάζει αργά και προσεκτικά τουλάχιστον το μισό manual , για να ξέρω τι θα αγοράσω.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν του κλαβιέ -για το οποίο δυστυχώς δν μπορώ να έχω άποψη- το XS φαίνεται να συγκεντρώνει τα πλεονεκτήματά του στην -επιτέλους- έχρωμη χρηστική οθόνη και πρακτικά σε τίποτα άλλο. Όπως έχω διαβάσει κάπου κ έχω συμφωνήσει πάρα πολύ' date=' ''το XS δν είναι το νέο motif, είναι αυτό που έπρεπε να είναι το ES". Επιπρόσθετα:

-Πού είναι οι κάρτες plug-in οέο?

[b']-Πού πας με τα 8 elements όταν έχεις 128 πολυφωνία? [/b]

 

Aπλά απαντάω στην απορία μου... :

 

http://charlie.keyfax.com/polyphony_on_the_xs

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου