Προς το περιεχόμενο

Triton Studio <> Triton Extreme <> Motif


KOTS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βέβαια κανείς δεν ξέρει σίγουρα αλλά υπάρχουν ενδείξεις. To ES είναι 3 χρονών το καλοκαίρι που έρχεται, η Yamaha συνιθίζει να παρουσιάζει workstations το καλοκαίρι και το sound set διατίθεται εδώ και 2 μήνες σε φτηνότερα μοντέλα (δες MO6, MO8). Εγώ θα περίμενα. Δεν αποκλείεται στο νέο της workstation να δούμε και καρπούς συνεργασίας με τη Steinberg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι λεει ο NikosP πολυ πιθανον να ισχυσει.Και εγω περιμενω καποιες κινησεις στο θεμα workstation στην εκθεση της φρανκφουρτης.Μπορει βεβαια και να μην παρουσιασει τιποτα.Ουδεις γνωριζει σιγουρα εκτος απο τη Yamaha.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα απογοητευτικα! Ποσο αλλο να περιμενω πια???

 

Στον ΝΑΚΑ παντως σε αναλογη ερωτηση μου ειπαν πως δε περιμενουν κατι μεσα στα επομενα 2 χρονια

 

Αληθεια λεει να στειλω e-mail στη ΥΑΜΑΗΑ να ρωτησω τους ιδιους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Yamaha δεν έχει συνηθίσει να παρασουσιάζει synth στις εκθέσεις. Απλά βγάζει μία ανακοίνωση (στην περίπτωση του ES Ιούλιος 03) και μέσα σε 2 μήνες είναι στα μαγαζιά. Δες www.motifator.com/forums όπου γίνονται διάφορες ικασίες για το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου αν η Yamaha βγάλει νέο workstation θα είναι στο στύλ του oasys και η τιμή θα ξεφεύγει. Επίσης το software του motif αναβαθμίστηκε πρώτη και τελευταία φορά στα τέλη του 2004. Δεν νομίζω να βγάλει κάτι στο είδος του motifes στα επόμενα 2 χρόνια. ¶σε που η τιμή του αυξήθηκε από πέρυσι! (στην Ελλάδα) . Μόλις έβγαλε και το s90es και τα μικρά mo . Αν βγάλει καινούριο μηχάνημα πάντως το καλοκαίρι θα είναι έκπληξη. Τώρα αν ο kots περιμένει , κατά τη γνώμη μου πάντα, δεν θα προλάβει να ασχοληθεί.

Βάβαια όλα είναι σχετικά με τους στόχους,τις ανάγκες του καθενός και τα οικονομικά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε x pap συμφωνω και ευχαριστω πολυ για οτι βοηθεια μου εχεις προσφερει.

 

Ακομη βεβαια λιγο σκαλωνω. Αλλα εχω κρατησει μια κουβεντα ενος φιλου που πιο πανω ειπε οτι και τα δυο οργανα ειναι τοσο τελεια που ειλικρινα οποιο και αν παρω το ιδιο ευχαριστημενος θα μεινω. Οποτε σταματαω να αγχωνομαι γιατι εκτος του οτι η κοπελα μου μου εβαλε τις φωνες προ λιγων ημερων (δε φανταζεστε ποσες γνωμες μου εχει δωσει και ποσες φορες ηρθε στα μαγαζια να τα ακουσει αν και δεν ασχολειται με το θεμα), εχω ξεκινησει καθε μερα να βλεπω τη στιγμη της αγορας στο ονειρο μου και μετα να το ανοιγω και να απογοητευομαι.

 

Φανταστειτε τι λουκι τραβηξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπρεπε να υπάρχει δίλημμα για το ποιό όργανο. Korg και Yamaha είναι πολύ διαφορετικά. Είναι το πρώτο σου synth? Για τι δουλειά το θέλεις;

 

Εγώ πιστεύω ότι το καλοκαίρι θα δούμε αντικαταστάτη και ότι η Yamaha δεν θα φτιάξει το δικό της Oasys. Έχει δείξει ότι στόχος της είναι synth που συμπληρώνουν ένα computer based setup, και όχι να το αντικαταστήσουν. Το ES εκτός των άλλων είναι ένα πλήρες remote controller στο πρώτυπο Mackie.

 

Η ύπαρξη των Mo ενισχύει την άποψη για νέο μοντέλο. Εξαργυρώνουν όσο τους παίρνει τη μηχανή του ES πριν παρουσιάσουν τη νέα. ¶λλωστε όποιος δίνει ¤2.500 δεν θέλει να ακούγεται το ίδιο με έναν που δίνει ¤1.500. Γιατί άσχετα από τα καλούδια που έχουν κόψει από τα Mo, το βασικότερο ο ήχος είναι ο ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θελω για να κανω την εισαγωγη μου στην ηλεκτρονικη μουσικη παραγωγη. Να αρχισω να δουλευω με ενα σοβαρο οργανο και να εχω ωραιους ηχους και ατμοσφαιρες.

 

Μονο και μονο για το λογο οτι μας εχουν μπει ψιλοι στα αυτια και επειδη δε μπορω να περιμενω τοσο πολυ θα ξανακοιταξω το KORG TRITON EXTREME.

 

Θα προσπαθησω τουλαχιστον να βρω καποιον κατοχο του KORG TRITON EXTREME 88 για να το δω και απο κοντα. Αυριο ξεκιναν τα τηλεφωνα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου