Προς το περιεχόμενο

Presonus Firebox ή M-Audio Solo;


Nimrod7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια πολυς λογος γινεται για σταθεροτητα και καλους drivers...

Ξεχνατε όμως οτι ο φιλος μας δεν θα εχει τετοια προβληματα γιατι χρησημοποιει mac :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ χρήσιμα όλα αυτά που γράφτηκαν έδω.

Σας ευχαριστώ,

 

Είπα όμως να δώσω λίγα παραπάνω χρήματα και να πάω στο focusrite saffire.

 

http://www.focusrite.com/productdetails.asp?id=38&iRange=5

 

Φαίνεται ότι είναι μακράν καλύτερο απ' τα δυό προϋγούμενα που έψαχνα.

Το έχει δουλέψει κανείς;

Καμιά ένσταση;

 

 

Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι καινουργιες καρτες της m-audio που θα ειναι ενσωματωμενες στο motherboard θα λεγονται m-otherboard...

οσο για τα mac...ποιος ειπε οτι δεν εχουν προβληματα??αν μπειτε σε κανενα forum του εξωτερικου και δειτε ποσα προβληματα εχουν με mac οι χρηστες logic,cubase κ.τ.λ. θα καταλαβετε...ενα καλοστημενο pc (δειτε μηχανηματα της carillon....)δεν εχει να ζηλεψει και πολλα απο ενα mac..πριν μερικα χρονια υπηρχε τεραστια διαφορα..πλεον οχι.Εκτος αυτου η apple ειναι μια εταιρεια με μια πολιτικη που απεχθανομαι...:ανα πασα στιγμη μπορει να ''πουλησει'' ολους της τους πελατες χωρις να νοιαζεται για τιποτα..βλεπε παραδειγμα αγορας logic απο apple οπως και οτι τους νεοι της επεξεργαστες θα τους φτιαχνει η...intel!! το επομενο βημα θα ειναι να φτιαξει το λειτουργικο της η microsoft...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για τα mac...ποιος ειπε οτι δεν εχουν προβληματα??αν μπειτε σε κανενα forum του εξωτερικου και δειτε ποσα προβληματα εχουν με mac οι χρηστες logic' date='cubase κ.τ.λ. θα καταλαβετε...ενα καλοστημενο pc (δειτε μηχανηματα της carillon....)δεν εχει να ζηλεψει και πολλα απο ενα mac..πριν μερικα χρονια υπηρχε τεραστια διαφορα..πλεον οχι.Εκτος αυτου η apple ειναι μια εταιρεια με μια πολιτικη που απεχθανομαι...:ανα πασα στιγμη μπορει να ''πουλησει'' ολους της τους πελατες χωρις να νοιαζεται για τιποτα..βλεπε παραδειγμα αγορας logic απο apple οπως και οτι τους νεοι της επεξεργαστες θα τους φτιαχνει η...intel!! το επομενο βημα θα ειναι να φτιαξει το λειτουργικο της η microsoft...[/quote']

 

Εγω το είπα!!!

Έχεις απολυτο δικιο, για να το λες εσύ ετσι θα ειναι :)

Αυτα γιατι ειμαστε εκτος θεματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηξερα οτι το ειπες εσυ...δεν εγραψα κατι αναφερομενος σε εσενα,ουτε για να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου.....οτι εγραψα το εγραψα απλα για να γινεται κουβεντα...και μη μου πεις οτι δεν γνωριζεις αυτα που ανεφερα...Ξερει κανεις για τα carillon μηχανηματα??aiolos τα εχεις υπ'οψιν σου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καμια διαθεση για αντιπαραθεση και ουτε κουβεντα επ αυτου θελω να κανω γιατι απλουστατα η κουβεντα δεν προκειται να βγαλει πουθενα και οπως ειπα και πριν ειμαστε εκτος θεματος.

Οσο για τα carilon τα ξερω εδω και χρονια. Τα ξενα περιοδικα ειναι γεματα απο διαφημισεις και σχολια. Δεν ειναι τιποτα άλλο παρα ενα επωνυμο PC σε δικο του κοστουμι που το σημαντικο χαρακτηριστικο του, ειναι οτι τρέχει... windows!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρεχει windows αλλα...πως τα τρεχει!!!αληθεια,γιατι ολη αυτη η απεχθεια προς τα pc's???εχεις φαει μεγαλες φρικες να υποθεσω στο παρελθον η...τρως ακομα με καποιο μηχανημα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρεχει windows αλλα...πως τα τρεχει!!!

 

Οπως και να τα τρέχει δεν παυει να τρέχει windows.

 

αληθεια' date='γιατι ολη αυτη η απεχθεια προς τα pc's???εχεις φαει μεγαλες φρικες να υποθεσω στο παρελθον η...τρως ακομα με καποιο μηχανημα??[/quote']

Δεν εχω καμια απεχθεια για τα pc,, μια χαρα μηχανακια ειναι, με τα windows εχω, παρ οτι δεν εχω φαει και πολλες οπως λες φρικες. Μου έτρωγαν ομως πολυ χρονο και απειρο Θυμικό για να τα κραταω σε μια κατασταση υποφερτή.

Απλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ PRO.

Και πως να ειναι PRO με ενα σωρο τετοια warnings : "The file Cello.wav δεν υπάρχει, για να αντιγραφεί πρέπει να μετονομάσετε τον φάκελο Cello.wav σε 'Cello.wav' και να το πετάξετε στα σκουπίδια"

Και πολλα αλλα παρομοια...professional

Ειναι για μαζοχες και εγω δεν ειμαι.

Και μην πας μακρυα... δες τα χιλιάδες ερωτηματα/προβληματα στο ΝΟΙΖ.

 

Δουλευω hi end, οι απαιτησεις μεγαλες και δεν υπαρχει χρονος για στοχαστικες σκεψεις πανω στις ανοησιες του Mr microsoft.

 

Ημουν παλια 5 χρονια στα mac μετα 5 χρονια στα pc απο τον Ιουνιο παλι στα mac. Οποτε πρέπει να με προσέχεις γιατι δεν μιλαω με φημες. :)

Τέλος!!! ειπαμε ειμαστε εκτος θεματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου