Προς το περιεχόμενο

Ο Hammet ο Slash και οι 7 νάνοι!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δ Ε Ν.....Ε Ι Ν Α Ι.......Δ Υ Ν Α Τ Ω Ν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=jWrfoYeF8x8&search=malmsteen

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ 8O 8O 8O 8O 8O

8 χρονων???????????

επαθα σοκ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ταλεντο το πιτσιρικι,πως τα καταφερε τοσο μικρος να παιζει τετοια θεματα αραγε?θα μου πεις τωρα, οτι αν εισαι λιγο εξυπνος και απο το πρωι ως το βραδυ πριν κοιμηθεις λιωνεις τα δαχτυλα σου πανω σε χορδες ετσι γινεσαι καποια στιγμη!simple! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φιλε seth τελικά ποστάρεις απλα για να ποστάρεις χωρις να έχεις να πεις το οτιδήποτε.....

 

Φίλε whitenoise, το ξαναείπα πως σε αυτό το θέμα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά αυτά σου τα σχόλια είναι λίγο απότομα και περιττά....

 

Φυσικά και κάτι έχει να πει ο άνθρωπος, το πιο σημαντικό δηλαδή την γνώμη του. Δεν συμφωνούμε αλλά δεν νομίζω ότι ποστάρει απλά για να ποστάρει...

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος ήταν ο έξυπνος που άλλαξε τον τίτλο του θέματος μου?τι άλλαξε στην πορεία της συζήτησης και κρίθηκε αναγκαίο να γίνει αυτό??

 

δεν εξακολουθούμε να μιλάμε για κιθαρίστες που μας αρέσουν η όχι??

 

Παρακαλώ αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος(που δεν υπαρχει) να αλλάξει και πάλι(δεν ήξερα πως υπάρχει αυταρχισμός στο νοιζ…το είδαμε και αυτό!)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

seth έτσι να συνεχίζεις να σκέφτεσαι αγοράκι μου.. :wink:

φιλικά προσπαθήσαμε λιγο να σου ανοίξουμε τα μάτια (γιατί σε αγαπάμε βρε κουτό... :D ) εγω και ο taq αλλά....

8) που να ακούσεις και britney spears που έχει πουλήσει εκει εκείνη εκατομμύρια cdακια όπως και οι metallica...εκεί να δεις μουσική.. 8O

 

ακόμη δεν έχω καταλάβει τελικά τι θέλεις να υποστηρίξεις με τοσο σθένος. 8O

προσπάθησε να γίνεις λίγο συγκεκριμένος παλικάρι μου

παράλληλα σου αρέσουν και δεν σου αρέσουν οι megadeth..

8O παράλληλα είναι καλύτεροι αλλά και χειρότεροι...

8O πεσ'μας 5 πράγματα που θα μας πείσουν τέλος πάντων η μην ξαναστείλεις.

 

:?: Στην τελική πίστευε ότι θέλεις...(δεν εισαι κιθαρίστας πάντως, δεν εξηγείτε αλλιώς)

:o

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δ Ε Ν.....Ε Ι Ν Α Ι.......Δ Υ Ν Α Τ Ω Ν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=jWrfoYeF8x8&search=malmsteen

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ 8O 8O 8O 8O 8O

8 χρονων???????????

επαθα σοκ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δειτε το παιδια!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

whiteNoise απλα δεν καταλαβαινεις. Θα προσπαθησω να στο εξηγησω για αλλη μια φορα.

 

Παντου(και στη μουσικη) υπαρχουν υποκειμενικα και αντικειμενικα κριτηρια. Το τι αρεσει στον καθενα δεν εχει καμια σχεση με το τι ειναι αντικειμενικα καλο η οχι. Μπορει να σου αρεσει κατι, γιατι ταιριαζει στο στυλ σου(η για οποιονδηποτε αλλο λογο) και αντικειμενικα να ειναι για τα μπαζα. Μπορει φυσικα να τυχει να σου αρεσει και κατι και πολυ απλα να ειναι αντικειμενικα καλο(πχ εμενα μου αρεσουν πολυ οι Zeppelin οι οποιοι αντικειμενικα ειναι απο τις μεγαλυτερες μπαντες ever, μαζι με Sabbath, Stones, Floyd). Ολες οι αλλες μπαντες(πλην των Beatles) ειναι απλα μικροτερες.

 

Οποτε με βαση αυτα σου λεω. Ο Hendrix με κουραζει αλλα δε μπορω να πω οτι δεν ειναι ο μεγαλυτερος κιθαριστας ever γιατι ηταν πρωτοπορος, καινοτομος κλπ. ΕΓΩ τον βαριεμαι(ΕΜΕΝΑ μου αρεσει πιο πολυ ο Pat Travers ας πουμε, που προφανως ουτε που τον ξερεις) αλλα ο Hendrix ηταν ο Νο.1, δεν συγκρινεται καν με τον Pat Travers. Καταλαβαινεις τι σου λεω, επιτελους? ΕΜΕΝΑ μου αρεσουν οι Megadeth πιο πολυ απο τους Metallica αλλα οι Metallica αντικειμενικα εχουν προσφερει πολλα περισσοτερα απο τους Megadeth, αρα ειναι μεγαλυτερη μπαντα(ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ ΜΟΝΟ ΟΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ, ΣΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ).

 

 

Τελος ειπες:

 

"Στην τελική πίστευε ότι θέλεις...(δεν εισαι κιθαρίστας πάντως, δεν εξηγείτε αλλιώς)"

 

Πραγματι δεν ειμαι κιθαριστας(και αυτο ειναι ακομα πιο λυπηρο για σενα μιας και τα δικα σου επιχειρηματα τα ειχα πριν 4-5 χρονια-Το ποιος θα ανοιξει τα ματια ποιου μη το λες καν, ειναι για γελια). Δηλ. λες οτι ολοι οι κιθαριστες θεωρουν τον Hammett κουλο? Ολοι οι κιθαριστες με τα δικα σου κριτηρια, ναι τον θεωρουν κουλο. Και ποιος σου λεει οτι τα δικα σου κριτηρια ειναι σωστα? Οσο για κιθαριστες ξερω κιθαριστες(ο ενας επαγγελματιας) που συμφωνουν μαζι μου. Τι παει να πει αυτο? Βασικα δε παει να πει τπτ γιατι βρισκομαστε παλι στην αρχη μιας και στο επομενο ποστ σου θα ξαναπεις τα ιδια πραγματα, μιας και παλι κατα 99% δε θα εχεις καταλαβει τι λεω. Σκετη κουραση δηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα λες φίλε Seth, αλλά επίτρεψέ μου μία παρατήρηση: όπως θα διαπιστώσεις στο μέλλον, αυτά που τώρα νομίζεις ότι είναι αντικειμενικά κριτήρια, θα αποδειχτεί ότι ήταν ΕΠΙΣΗΣ υποκειμενικά. Θα έρθει η μέρα που δεν θα θεωρείς με τον ίδιο τρόπο τα πράγματα, που δεν θα είσαι και τόσο σίγουρος όσο είσαι τώρα. Θα μου πεις: αυτό σημαίνει ότι ο Whitenoise έχει δίκιο; Όχι απαραιτήτως, αλλά ακόμη και αν είχε δίκιο είσαι τόσο σίγουρος ότι θα το καταλάβαινες; Μπορεί κανείς να κατανοήσει το Έβερεστ, όταν έχει ανέβει μόνο μέχρι τα Τουρκοβούνια, όσο ειλικρινής και αν είναι;

 

Μην αποκλείεις την πιθανότητα ο άλλος να έχει δίκιο. Αν σου πω εγώ τη γνώμη μου για τους κιθαρίστες που λέτε, θα καταλήξεις στο συμπέρασμα ότι κάπου χάνω, ενώ στην πραγματικότητα αυτό που συμβαίνει είναι ότι είμαι 40 ετών - κάτι πολύ διαφορετικό. :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/Consensus_reality

 

:roll:

 

'Αντικειμενικά' και 'Μουσική'... καμμία σχέση, συνέλθετε όσο είναι καιρός... :?

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου