Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει νομοθέσια σχετικά με την ένταση;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο εμένα μου φαίνεται τραγικό το να σκεφτόμαστε το πως να είμαστε νομικά καλυμμένοι έναντι του να σκεφτόμαστε το πως να μην ενοχλούμε;

 

Εξαρτάται από τους...γείτονες. ;D

 

 

Να βρεις έναν τρόπο να κάνεις ηχομόνωση ή να μελετάς σε κάποιο στούντιο.

 

Easier said than done. :)

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πραγματικά αυτό με την εκκλησία δε το είχα σκευτεί ποτέ!!!

Ορίστε λοιπόν με αυτό το επιχείρημα δε πρόκειτε να σου πεί κανείς τίποτα... Πές οτι μελετάς βυζαντινή μουσική με κρουστά  :P

+1

 

Σημ.: Οι απαντήσεις μου, εκτός της πρώτης, πήγαιναν στην Evilnye.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις καταλάβει, έχω προσπαθήσει να παίξω σχετικά σιγά όσο επιτρέπει το όργανο βέβαια.

Οτί και να κάνω το σνομπάρουν κάποιοι, δεν βρίσκω λόγω να ασχολούμαι πλέον μαζί τους παίζω πάρα πολύ συγκεκριμένες ώρες και τους σέβομαι, καιρός είναι να με σεβαστούν και αυτοί...

 

Παλι δεν ειμαι ντραμμερ...αλλα εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το practice pad...ψάχνεις φτηνό?

 

http://www.thomann.de/gr/real_feel_arf7gm_practice_pad.htm

 

αν όμως θες να τρελαίνεις γείτονες...υπαρχουν και τα προβαδικα...

 

παντα φιλικα  :)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ξεκίνησα κι εγώ μαθήματα πρόσφατα, τα ηλεκτρονικά, τα pads, το air-drumming, τίποτα πέρα από τα κανονικά τύμπανα δεν βοηθάνε για να αποκτήσεις δυναμικές.

Οπότε; Φασαρία.

Αντί να χαίρονται που τα παιδιά μαθαίνουν μουσική, φωνάζουν κι από πάνω.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ξεκίνησα κι εγώ μαθήματα πρόσφατα, τα ηλεκτρονικά, τα pads, το air-drumming, τίποτα πέρα από τα κανονικά τύμπανα δεν βοηθάνε για να αποκτήσεις δυναμικές.

 

Καλα...πες τα αυτα στον Barker... ;D

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύη, έχω δει γείτονες που γουστάρανε όταν κοπανάγαμε ροκιές και άλλους που δεν θέλανε να ακούγεται ψίθυρος. Αν όλα γίνονται σε λογικές ώρες και εντάσεις δεν ενοχλούν, αλλά δυστυχώς δεν μπορείς να καταπιέσεις τον ντράμερ να παίζει μόνο ήρεμα. Αν θέλουν οι γείτονες να μην τους ενοχλούμε, να μας δίνουν λεφτά για στούντιο. :)

 

καταπίεση είναι να υποχρεωνεσαι ακους τους εντονους ηχους του αλλου, είτε πρόκειται για παπάκι με τρυπια εξατμιση είτε για τυμπανα που παιζουν ροκ

 

προσωπικα δε θα μπορουσα να μελεταω ξεροντας οτι ενοχλω το διπλανο μου. Τωρα οποιος θελει να κοπαναει χωρις ηχομονωση μπορει να νοικιασει σπιτι στο βουνο, που είναι και φτηνα τα νοικια

 

Βεβαια υπαρχει και το δόγμα "ενοχλω άρα υπάρχω" που έλεγε ο και ο μηχανικός μου σχολιάζοντας τις sebring :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εμένα μου φαίνεται τραγικό το να σκεφτόμαστε το πως να είμαστε νομικά καλυμμένοι έναντι του να σκεφτόμαστε το πως να μην ενοχλούμε;

 

Όχι, και σε εμένα τραγικό φαίνεται.

Πάντως, αν η νομιμότητα είναι το ζήτημα, να ξέρει ο φίλος ότι ο καθένας μπορεί να τον πλακώσει στο ξύλο και να καθαρίσει πληρώνοντας ένα (σχετικά μικρό) ποσό.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταπίεση είναι να υποχρεωνεσαι ακους τους εντονους ηχους του αλλου, είτε πρόκειται για παπάκι με τρυπια εξατμιση είτε για τυμπανα που παιζουν ροκ

 

προσωπικα δε θα μπορουσα να μελεταω ξεροντας οτι ενοχλω το διπλανο μου. Τωρα οποιος θελει να κοπαναει χωρις ηχομονωση μπορει να νοικιασει σπιτι στο βουνο, που είναι και φτηνα τα νοικια

 

Βεβαια υπαρχει και το δόγμα "ενοχλω άρα υπάρχω" που έλεγε ο και ο μηχανικός μου σχολιάζοντας τις sebring :)

+1

 

Όχι, και σε εμένα τραγικό φαίνεται.

Πάντως, αν η νομιμότητα είναι το ζήτημα, να ξέρει ο φίλος ότι ο καθένας μπορεί να τον πλακώσει στο ξύλο και να καθαρίσει πληρώνοντας ένα (σχετικά μικρό) ποσό.

+2

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι θα κάνεις; Μουσική παίζεις.

 

έχεις την εντύπωση πως όταν εσύ κάνεις εξάσκηση στα rudiments ή δεν ξέρω τι, ο γείτονας αυτό που ακούει πρέπει να το θεωρεί "μουσική";  :-\

 

όταν εσύ κάνεις "ηχητική εισβολή"  στο σπίτι του, επί μιάμιση ώρα κάθε μέρα, αυτός, μπορεί να ακούσει τη δικιά του μουσική; μπορεί να δει τηλεόραση; μπορεί να διαβάσει ένα βιβλίο; αν τυχαίνει να μαθαίνει κι αυτός κάποιο όργανο, π.χ. ακουστική/κλασσική κιθάρα, μπορεί να μελετήσει όταν εσύ κοπανάς;;;

 

καλά μυαλά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις σκεφτει ότι οι εργαζομενοι τη νυχτα (όπως γιατροι και νοσοκομες που θα σε περιθαλψουν όταν φας ξυλο) θελουνε τα κοιμηθουνε τις ωρες που εσυ θελεις να παιζεις τα τυμπανα σου;

Ο έντονος και συνεχόμενος θόρυβος επιδρά δυσμενώς και στη μαθησιακή διαδικασία. Μελέτες που έγιναν σε παιδιά έδειξαν ότι ακόμα και ένα περιβάλλον με μέτριας έντασης θόρυβο μπορεί να επηρεάσει την εκμάθηση ξένης γλώσσας. Διαπιστώθηκε, επίσης, ότι παιδιά που έκαναν μάθημα σε τάξεις που βρίσκονταν στην πιο θορυβώδη πλευρά του σχολείου, είχαν χαμηλότερους βαθμούς από ό,τι εκείνα των οποίων οι τάξεις ήταν στην ήσυχη πλευρά.

Έχει υπολογιστεί ότι μια μηχανή που προκαλεί θόρυβο 110 db έχει τη δυνατότητα να ξυπνήσει 100.000 άτομα περίπου μέχρι να διασχίσει όλη την Πατησίων!

Εργαζόμενοι σε κλαμπ, κέντρα διασκέδασης και οικοδομές, που είναι υποχρεωμένοι να υφίστανται έντονο θόρυβο καθημερινά επί πολλές ώρες και για πολλά χρόνια, υποφέρουν από πονοκεφάλους, ναυτίες, ιλίγγους, κόπωση, έλλειψη ευεξίας, αϋπνίες, νευρικά ξεσπάσματα και άλλες ψυχοσωματικές αντιδράσεις. Ο θόρυβος είναι ο μεγαλύτερος εχθρός του ύπνου, καθώς τον διαταράσσει σε σημαντικό βαθμό. Τα αποτελέσματα συνήθως φαίνονται την επόμενη ημέρα, κατά την οποία είμαστε ευερέθιστοι, πιο νευρικοί, απρόσεκτοι, κουρασμένοι, λιγότερο αποδοτικοί.

ΔΕΝ κινδυνεύεις από την αστυνομία. Κινδυνευεις να σε στειλουν στο νοσοκομειο όχι ένας, αλλά πολλοί γειτονες.

Ε-drums, studios, practice pads, ανήλιαγα υπογεια, και  επισης ένα σωρο αρθρα για ηχομόνωση που  θα βρεις εδώ στο ΝΟΙΖ.gr. είναι οι λυσεις που υπαρχουν, διοτι αν σου σπάσει το χερι σου -κατά λαθος- κάποιος ευερεθιστος γείτονας του οποίου το παιδι δίνει Πανελληνιες,  τρέχα-γύρευε τις δυναμικές σου!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου