Προς το περιεχόμενο

Δυνατότητα απόκρυψης posts από κάποιο μέλος?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε τελική ανάλυση, ΑΝ το φίλτρο υπήρχε, η χρήση του θα ήταν - φυσικά - προαιρετική,  άρα γιατί τόση αντίδραση; Ούτε θα ήταν αντιληπτό από τον "φιλτραρισμένο" ότι "φιλτραρίστηκε". Έτσι κι αλλιως όταν ποστάρει κάποιος παίρνει ελάχιστες ή και μηδενικές απαντήσεις.

 

Και μπορεί κάλλιστα το ποστ του να αγνοήθηκε από ορισμένους, παρά την έλλειψη του φίλτρου!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παρ' όλη την πλάκα, αγαπητέ Bloody καταλάβαμε τι λες και εννοείς και άσχετα αν συμφωνώ ή διαφωνώ θα συνιστούσα να πάρεις τις ανάσες σου και να πάψεις να είσαι τόσο προσβλητικός σε άτομα που στο κάτω-κάτω ανήκουν στο φόρουμ.

Αudiokosta, κοίτα σε παρακαλώ πολύ προσεκτικά τα ποστς μου. Θα δεις πως δεν μίλησα για κανένα συγκεκριμένο άτομο.

 

Does not compute....

It does, όταν μεμονωμένα άτομα έχουν θύελλα από posts.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που θα μπλοκάρονται είναι οι εκάστοτε sfaku, fufutos και tadopoulos, που δεν τους ξέρεις και επομένως θα είσαι πιο αυστηρός μαζί τους.

Α και? Αστους να σε μπλοκαρουν.

Το "ignore button" που αναφερει ο bloody_sunday θα μπλοκαρει μονο γι αυτον τις ανεπιθυμητες απαντησεις "ανεπιθυμητων" μελων.

Τα υπολοιπα μελη του φορουμ θα μπορουν να διαβαζουν τα ποστς με ολες τις απαντησεις μαζι με τις δικες σου.

(βεβαια, κανεις δεν ξερει ποιος εχει μπλοκαρει ποιανου τις απαντησεις σε ενα ποστ, με αποτελεσμα ο καθενας να διαβαζει διαφορετικες απαντησεις απο διαφορετικα μελη και στο τελος να δω ποιος θα βγαλει ακρη απο το ποστ...)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(βεβαια, κανεις δεν ξερει ποιος εχει μπλοκαρει ποιανου τις απαντησεις σε ενα ποστ, με αποτελεσμα ο καθενας να διαβαζει διαφορετικες απαντησεις απο διαφορετικα μελη και στο τελος να δω ποιος θα βγαλει ακρη απο το ποστ...)

 

δεν θες να καταλάβεις πως το φίλτρο απλά θα διευκολύνει κάτι που ΗΔΗ γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τελική ανάλυση, ΑΝ το φίλτρο υπήρχε, η χρήση του θα ήταν - φυσικά - προαιρετική,  άρα γιατί τόση αντίδραση; Ούτε θα ήταν αντιληπτό από τον "φιλτραρισμένο" ότι "φιλτραρίστηκε". Έτσι κι αλλιως όταν ποστάρει κάποιος παίρνει ελάχιστες ή και μηδενικές απαντήσεις.

 

Και μπορεί κάλλιστα το ποστ του να αγνοήθηκε από ορισμένους, παρά την έλλειψη του φίλτρου!  ;)

 

Ωραία. Πες λοιπόν ότι με έχεις "μαυρίσει" γιατί έτσι. Πες ότι σε κάποια φάση γράφεις κάτι που το θεωρώ τελείως λάθος γιατί έτσι. Πες μου έναν καλό λόγο γιατί να μην μπορώ να στο πω. Το "γιατί δεν σε γουστάρω" ή το "δεν μου αρέσουν αυτά που λές" ΔΕΝ μπορεί να είναι σοβαροί λόγοι. Στον διάλογο ΔΕΝ προβλέπονται τέτοιοι μηχανισμοί.

 

It does, όταν μεμονωμένα άτομα έχουν θύελλα από posts.

 

Μπορεί να είμαι χαζός, αλλά γιατί δεν έχω δεί κάτι τέτοιο;

 

Πάντως, μπορεί να μην είμαι και άπειρα χρόνια στο φόρουμ, αλλά η αυτοκάθαρση με τον χρόνο, μια χαρά βλέπω να δουλεύει.

 

δεν θες να καταλάβεις πως το φίλτρο απλά θα διευκολύνει κάτι που ΗΔΗ γίνεται

 

Αφού ήδη γίνεται, γιατί να ξαναγίνει; Και τι ακριβώς γίνεται δηλαδής;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον Bloody για το κουμπί. Σιγά σιγά γίνεται απαραίτητο.

 

Όσο για τη μειονότητα των "χρήσιμων ποστς" ενός ατόμου το οποίο θέλω να κάνω ignore, νομίζω μπορώ να ζυγίσω τι χάνω και τι κερδίζω.

 

(βεβαια, κανεις δεν ξερει ποιος εχει μπλοκαρει ποιανου τις απαντησεις σε ενα ποστ, με αποτελεσμα ο καθενας να διαβαζει διαφορετικες απαντησεις απο διαφορετικα μελη και στο τελος να δω ποιος θα βγαλει ακρη απο το ποστ...)

 

Δεν είναι τόσο περίπλοκο. Το αντίθετο. Λιγότερα ποστς ορατά, λιγότερο διαφοροποιημένες απαντήσεις.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ήδη γίνεται, γιατί να ξαναγίνει; Και τι ακριβώς γίνεται δηλαδής;

 

Επειδή είναι πολύ κουραστικό να ψάχνεις μέσα από σελίδες απαντήσεων τις οποίες θα μπορούσες να είχες απλώς αποφύγει με το πάτημα ενός κουμπιού.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω αυτό. Απλώς παραθέτω την οπτική του νέου μέλους επειδή την έχω φρέσκια.

 

Σε ένα τέτοιο κουμπί μπορεί να γίνει όχι μόνο χρήση αλλά και κατάχρηση, και σε αυτή την περίπτωση θα την πληρώνουν πιο πολύ οι νέοι και όχι οι παλιοί.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα γιατί τόση αντίδραση;

Γιατί αυτές οι προσθήκες απαιτούν κόπο/χρήμα και καλό θα είναι να υπάρχει ένας σοβαρός λόγος, αποδεκτός από την διαχείριση (που στο κάτω κάτω θα αναλάβει την εφαρμογή του) και χρήσιμος ώς προς την εύρυθμη λειτουργία του forum. Σκέψου το διαφορετικά: είναι τόσο απαραίτητο, σε ένα forum σαν το noiz, να γίνει όλη αυτή η δουλειά επειδή κάποιοι θεωρούν όλα τα posts συγκεκριμένων ατόμων spam, ώστε να το ζητάμε από την διαχείριση, θεωρώντας την υλοποίησή του μάλιστα 'όχι και τόσο μεγάλο θέμα'?

 

δεν θες να καταλάβεις πως το φίλτρο απλά θα διευκολύνει κάτι που ΗΔΗ γίνεται

Εδιτ: εαν γίνεται ήδη (καλώς ή κακώς), μάλλον σημαίνει ότι δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο. Καταλάβετε ότι ίσως είναι παράλογο να απαιτείτε εργαλεία που θα διευκολύνουν την μη ανάγνωση posts στο forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια, όλα αυτά θα μπορούσαν να αποφευχθούν αν είχαμε μια "on topic" ντιρεκτίβα την οποία θα εφάρμοζαν οι μοντς και για την τήρησή της θα φρόντιζαν όλα τα μέλη. Όπως me τα Greeklish.

 

Καταλάβετε ότι ίσως είναι παράλογο να απαιτείτε εργαλεία που θα διευκολύνουν την μη ανάγνωση posts στο forum.

 

Μα μιλάμε για μια πρακτική που είναι ευρέως διαδεδομένη στα μεγαλύτερα φόρα παγκοσμίως.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου