Προς το περιεχόμενο

Δυνατότητα απόκρυψης posts από κάποιο μέλος?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν είναι τόσο περίπλοκο. Το αντίθετο. Λιγότερα ποστς ορατά, λιγότερο διαφοροποιημένες απαντήσεις.

ΟΚ, μπορεί να επεκταθεί το φίλτρο και στα quotes του μπλοκαρισμένου με αποτέλεσμα να βλέπεις ποστ του τύπου:

 

Διαφωνώ απολύτως με το σχόλιο του συμφορουμίτη που είχε αυτή την τραγική ιδέα:

 

 

 

Τι λέτε και εσείς παιδιά;

 

Ωραία κουβέντα θα γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ωραία. Πες λοιπόν ότι με έχεις "μαυρίσει" γιατί έτσι. Πες ότι σε κάποια φάση γράφεις κάτι που το θεωρώ τελείως λάθος γιατί έτσι. Πες μου έναν καλό λόγο γιατί να μην μπορώ να στο πω.

 

Γιατί, αφού στο παράδειγμά σου "σε έχω μαυρίσει", και να μου το πεις δεν θα πετύχεις κάτι, θα αγνοήσω τη γνώμη σου αφού έχω κρίνει πως έτσι πρέπει να κάνω, μόνο χρόνο θα χαλάσεις

 

Άσε που όπως έγραψα πριν, ΔΕΝ θα μάθεις ότι σε έχω μαυρίσει αν δεν στο πω ρητά, άρα θα μου το πείς!  ;D  

 

Το φίλτρο ΔΕΝ θα σε εμποδίσει σε κάτι...

 

Και, ξανατονίζω, στην ζωή "εκεί έξω", ΔΕΝ κάνουμε παρέα με άτομα που ΔΕΝ συμπαθούμε... Και όταν υποχρεωνόμαστε να το κάνουμε, ευχόμαστε να μπορούσαμε να μηδενίσουμε το πάρε-δώσε με τα άτομα αυτά... Π.χ. με την πεθερά μας  ;D     Ε, στην ηλεκτρονική ζωή, οι ευχές πραγματοποιούνται  ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι ρε παιδια?

 

Εδω ο κοσμος χανεται,το μπλοκαρισμα των μελων του ΝΟΙΖ σας μαρανε?

 

Αφηστε το φορουμ οπως ειναι ,δεν ειναι δα και το cornerstone της υπαρξης μας (εκτος και αν ειναι...οποτε μαλλον πρεπει να παμε να μας κοιταξει γιατρος... ;D) .

 

Θα πουμε και τα σοβαρα μας,θα πουμε και τα αστεια μας,θα πουμε και τη λαλακια μας ,θα πλακωθουμε κι ολας αν η μερα δεν παει καλα....δε χαλασε και ο κοσμος...σιγα την...κουραση να αποφυγεις να διαβασεις το ποστ του παπαρα που αντιπαθεις (εγω ποτε μου δεν ειχα προβλημα να το κανω... ;D)

 

 

 

Για το θεο δηλαδη... ::)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία κουβέντα θα γίνεται...

 

我们讲中文吗?

 

Μόνο EΣΥ θα το βλέπεις έτσι, γιατί ΕΣΥ το επέλεξες, και με ένα κλικ - αν αλλάξεις γνώμη - το ποστ θα φαίνεται, όπως σε τόσα άλλα φόρα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αυτές οι προσθήκες απαιτούν κόπο/χρήμα και καλό θα είναι να υπάρχει ένας σοβαρός λόγος, αποδεκτός από την διαχείριση

 

ΒΕΒΑΙΟΤΑΤΑ

 

πάντως η λειτουργία αυτή παρέχεται ως DEFAULT FEATURE σε phpBB & vBulletin, τουλάχιστον

 

(για το SMF δεν ξέρω να πω ναι ή όχι)

 

άρα μιλάμε για κάτι πολύ διαδεδομένο, όχι κάποιο "βιτσιόζικο" αίτημα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια, όλα αυτά θα μπορούσαν να αποφευχθούν αν είχαμε μια "on topic" ντιρεκτίβα την οποία θα εφάρμοζαν οι μοντς και για την τήρησή της θα φρόντιζαν όλα τα μέλη. Όπως me τα Greeklish.

Νομίζω απάντησα εδώ

Μα μιλάμε για μια πρακτική που είναι ευρέως διαδεδομένη στα μεγαλύτερα φόρα παγκοσμίως.

Όχι σε όλα όμως. επίσης, το ότι είναι κάτι διαδεδομένο σε fora όπως το comments board του youtube ή και άλλα, δεν το κάνει απαραίτητα εφαρμόσιμο και στο noiz.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια, όλα αυτά θα μπορούσαν να αποφευχθούν αν είχαμε μια "on topic" ντιρεκτίβα την οποία θα εφάρμοζαν οι μοντς και για την τήρησή της θα φρόντιζαν όλα τα μέλη. Όπως me τα Greeklish.

 

Εδώ μαζί σου, όμως αυτό δεν γίνεται ήδη;

 

Τι να σας πω βρε παιδιά. Πάντως με στεναχωρεί να διαβάζω επιθυμίες μελών που ενεργά θα υποβάθμιζαν τον διάλογο. Δεν ξέρω, προσωπικά μου φαίνεται κάπως να πατάω ένα κουμπΗ και το χ μέλος να εξαφανίζεται από την συζήτηση, ότι και να λέει αυτός. Όχι και τόσο δημοκρατικό ακόμα και αν αφορά εμένα και κανέναν άλλο.

 

Γιατί, αφού στο παράδειγμά σου "σε έχω μαυρίσει", και να μου το πεις δεν θα πετύχεις κάτι, θα αγνοήσω τη γνώμη σου αφού έχω κρίνει πως έτσι πρέπει να κάνω, μόνο χρόνο θα χαλάσεις

 

Είσαι τόσο σίγουρος για την εικόνα που έχεις σχηματίσει για εμένα (στο παράδειγμα) ώστε να είσαι βέβαιος ότι δεν έχω κάτι ουσίας να σου πω;

 

Πες ότι έχω καλές γνώσεις πυρηνικής φυσικής και εσύ δεν το ξέρεις. Ωστόσο με έχεις μαυρίσει από μια συζήτηση που είχαμε για την μεταφύτευση της βιγκόνιας. Πες ότι πετάς μια ανακρίβεια του τύπου "για πυρηνική σύντηξη προσθέστε αλεύρι". Κρίμα δεν θα είναι να μην μπορείς να μάθεις από εμένα που ξέρω ότι δεν θέλει αλεύρι αλλά τραχανά;  ;)

 

Και, ξανατονίζω, στην ζωή "εκεί έξω", ΔΕΝ κάνουμε παρέα με άτομα που ΔΕΝ συμπαθούμε... Και όταν υποχρεωνόμαστε να το κάνουμε, ευχόμαστε να μπορούσαμε να μηδενίσουμε το πάρε-δώσε με τα άτομα αυτά... Π.χ. με την πεθερά μας  ;D    Ε, στην ηλεκτρονική ζωή, οι ευχές πραγματοποιούνται  ::)

 

Μόνο που στην ηλεκτρονική αλληλεπίδραση ΔΕΝ είμαστε πάντα σε θέση να καταλάβουμε τι ακριβώς είναι ο άλλος για να καταλήξουμε να τον συμπαθούμε ή όχι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική μου άποψη είναι ότι το μέτρο που προτείνεται είναι υπερβολικό ακόμη κι αν χρησιμοποιείται αλλού κατά κόρον.

 

Επίσης δε θα ήθελα να αποκλείσω κανέναν καθότι μια σελίδα με κείμενα στην οθόνη του υπολογιστή μου ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν είναι ενδεικτική για το τι υπάρχει από πίσω.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που στην ηλεκτρονική αλληλεπίδραση ΔΕΝ είμαστε πάντα σε θέση να καταλάβουμε τι ακριβώς είναι ο άλλος για να καταλήξουμε να τον συμπαθούμε ή όχι.

Εγώ πάντως, σας αγαπάω όλους....και μετά από τις μπύρες, θα σας αγαπάω περισσότερο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου