Προς το περιεχόμενο

Δυνατότητα απόκρυψης posts από κάποιο μέλος?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μη τι άλλο,στη χώρα που "γέννησε" τη δημοκρατία -σε όλες της τις εκφάνσεις- και τον διάλογο,ας υποκριθούμε τουλάχιστον έστω και για συμβολικούς λόγους οτί τα σεβόμαστε...Ατυχής -κατά τη γνώμη μου- η πρόταση του OP και πανεύκολη η λύση στο "πρόβλημά" του...Άλλωστε,αν υποθέσουμε οτί αυτή (η πρότασή του) εφαρμοζότανε,στην ουσία το ίδιο αποτέλεσμα θα είχε με αυτό που (πιθανόν) κάνει και τώρα.Να αγνοεί συστηματικά τα γραφόμενα ενός μέλους που θεωρεί ανάξια σχολιασμού.Τι πιό απλό...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν μη τι άλλο,στη χώρα που "γέννησε" τη δημοκρατία -σε όλες της τις εκφάνσεις- και τον διάλογο,ας υποκριθούμε τουλάχιστον έστω και για συμβολικούς λόγους οτί τα σεβόμαστε...Ατυχής -κατά τη γνώμη μου- η πρόταση του OP και πανεύκολη η λύση στο "πρόβλημά" του...Άλλωστε,αν υποθέσουμε οτί αυτή (η πρότασή του) εφαρμοζότανε,στην ουσία το ίδιο αποτέλεσμα θα είχε με αυτό που (πιθανόν) κάνει και τώρα.Να αγνοεί συστηματικά τα γραφόμενα ενός μέλους που θεωρεί ανάξια σχολιασμού.Τι πιό απλό...

 

Εντάξει με τη χώρα που γέννησε τη δημοκρατία. Για τη χώρα που γέννησε τον εξοστρακισμό έχεις κάτι να πεις; ;) :D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ηλία, το φόρουμ δεν είναι ένα άτομο. Εϊναι ένα κοινωνικό σύνολο. Στο σχολείο εσύ έκανες παρέα το ίδιο με όλους; Δεν είχες άτομα που τους έδινες όλη την προσοχή σου και άτομα που αγνοούσες; Εδώ δυστυχώς τα άτομα που θέλεις να τα αγνοήσεις δεν μπορείς. Πρέπει να τα τρως στη μάπα.

 

Όσο για τις πορτοκαλιές, λυπάμαι που χρησιμοποιείς αυτό το επιχείρημα γιατί είναι από εκβιαστικό έως λίγο φασίζον. Άλλο φόρουμ με την αξία σε πληροφόρηση σαν το Νόιζ δεν υπάρχει στα ελληνικά. Καλό θα ήταν λοιπόν να δίνεται η ευκαιρία στον κάθε χρήστη του να το απολαύσει όπως αυτός νομίζει καλύτερα.

 

Προσπάθησα να εκλαικεύσω λίγο το ζήτημα και να το θέσω ολίγον τι ουμανιστικά... ;D

Αλλά, όπως ανέφερα, ο καθένας το αναλύει κατά το δοκούν...

Οι πορτοκαλιές και τα συναφή είχαν να κάνουν με την ανθρωπόμορφη εικόνα που έδωσα, γνωρίζω πολύ καλά και την αξία του ΝΟΙΖ και τη σχέση μου μαζί του...εσείς;

Απο πότε οι προσωπικές επιλογές κάποιου -εφόσον δεν ενοχλεί κανέναν- είναι φασίζουσες;

Εξάλλου, δεν παρέθεσα κανένα επιχείρημα, κάθε άλλο θάλεγα...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εντάξει με τη χώρα που γέννησε τη δημοκρατία. Για τη χώρα που γέννησε τον εξοστρακισμό έχεις κάτι να πεις; ;) :D

 

Μα ο εξοστρακισμός είναι κάτι άλλο. Και έχουν εξοστρακιστεί διάφοροι εκπρόσωποι των π@π@ρολόγων, των καβγατζήδων και των λοιπών αντιστοίχων δυνάμεων.

Το ignore είναι κάτι άλλο. Είναι στάση στοχευμένης απαξίωσης. Είναι σαν να τρως σε εστιατόριο και να χτίζεις γύρω σου καστράκια με τους καταλόγους για να μην μπορείς να δεις όσους δεν γουστάρεις τη φάτσα τους ή σε ενοχλεί ο τρόπος που μασάνε. Κατά κάποιο τρόπο .... δικαίωμά σου.... αλλά still creepy.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατυχής -κατά τη γνώμη μου- η πρόταση του OP και πανεύκολη η λύση στο "πρόβλημά" του...Άλλωστε,αν υποθέσουμε οτί αυτή (η πρότασή του) εφαρμοζότανε,στην ουσία το ίδιο αποτέλεσμα θα είχε με αυτό που (πιθανόν) κάνει και τώρα.Να αγνοεί συστηματικά τα γραφόμενα ενός μέλους που θεωρεί ανάξια σχολιασμού.Τι πιό απλό...

Έχει ήδη σχολιαστεί δυο (ή τρεις?) φορές αυτό, και πάμε για την τέταρτη:

 

Κατά κάποιο τρόπο .... δικαίωμά σου.... αλλά still creepy.
Ποιο creepy βρε Χαρίλαε? Creepy είναι να έχεις βαρεθεί αιωνίως να διαβάζεις εκατοντάδες σχόλια οχτάχρονου και να σου σπάει τα νεύρα που πρέπει να τα προσπερνάς συνεχώς, ή να υποχρεώνεσαι να μην κοιτάς θρεντς που βλέπεις απαντήσεις του εν λόγω Α, Β, Γ, Δ ή Ε για να αποφύγεις το σκουπιδαριό?   :-X  (Και στο κάτω κάτω, γιατί να πρέπει κάποιος να δώσει ένορκη κατάθεση με δικηγόρο για να πείσει το δικαστήριο για τους λόγους που δεν επιθυμεί να διαβάζει τα ποστς κάποιου άλλου? Οι λόγοι του καθενός είναι προσωπικοί, διαφορετικοί και δεν θα έπρεπε να ενδιαφέρουν κανέναν άλλο, ούτε να γίνονται αντικείμενο ριάλιτι.)

 

Απο πότε οι προσωπικές επιλογές κάποιου -εφόσον δεν ενοχλεί κανέναν- είναι φασίζουσες;
Aκριβώς αυτό που θα έλεγα κι εγώ, αφού το ζητούμενο δεν επηρεάζει τους υπόλοιπους, αν και φαίνονται να κόπτονται να πείσουν αλλήλους για το αντίθετο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Creepy είναι να έχεις βαρεθεί αιωνίως να διαβάζεις εκατοντάδες σχόλια οχτάχρονου και να σου σπάει τα νεύρα που πρέπει να τα προσπερνάς συνεχώς, ή να υποχρεώνεσαι να μην κοιτάς θρεντς που βλέπεις απαντήσεις του εν λόγω Α, Β, Γ, Δ ή Ε για να αποφύγεις το σκουπιδαριό?  :-X

 

Είναι όντως τόσοι πολλοί και πολλά αυτά που σε ενοχλούν εδώ μέσα;

 

Υπάρχει πάντα και το είναι στραβός ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε. Μήπως ενοχλείσαι παραπάνω απ' ότι θα έπρεπε ή/και τα παίρνεις πολύ τοις μετρητοίς; Μήπως η λύση δεν είναι το κουμπΗ ignore αλλά κανά μασαζάκι βρε αδερφέ.  ;D

 

Και μην ξεχνάς ότι το Noiz δεν είναι και καμιά Encyclopedia Britannica, ούτε η Βουλή των Ελλήνων. Οι παπαριές, είτε το θέλουμε είτε όχι, έχουν θέση εδώ μέσα (το ίδιο και στην βουλή, αλλά λέμε τώρα).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως η λύση δεν είναι το κουμπΗ ignore αλλά κανά μασαζάκι βρε αδερφέ.  ;D

 

Εσένα που θες να ειρωνεύεσαι, πώς και σε κόφτει ΤΟΣΟ πολύ πώς κάποιοι ΑΛΛΟΙ, εκτός κηδεμονίας σου,  θελουν να διαβάζουν το φόρουμ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην ξεχνάς ότι το Noiz δεν είναι και καμιά Encyclopedia Britannica, ούτε η Βουλή των Ελλήνων. Οι παπαριές, είτε το θέλουμε είτε όχι, έχουν θέση εδώ μέσα (το ίδιο και στην βουλή, αλλά λέμε τώρα).

 

Και αυτό το έχω πει πολύ παλιότερα, και ουδεμία σχέση έχει με το θέμα μας: ένα φόρουμ ποτέ δεν μπορεί να γίνει εγκυκλοπαίδεια ή έστω Wiki. Όχι μόνο δεν έχει το απαραίτητο φορμάτ, κόνσεπτ και προσωπικό για κάτι τέτοιο, αλλά είναι και ουτοπικό να το συζητάμε. Δεν με ενδιαφέρουν καν οι παπαριές, ούτε έχω ψευδαισθήσεις Ιωάννας της Λωραίνης πως βρίσκομαι σε θεόσταλτη σταυροφορία να τις διορθώνω.  ::) Είδες να ζητώ να λογοκριθούν? Δεν σχολίασα ήδη πόσο ανέφικτο και εξωφρενικό είναι αυτό? Εκείνο που με ενδιαφέρει το προσδιόρισα επακριβώς, και δεν θα το επαναλάβω γιατί έχω γίνει ήδη προ πολλού κουραστικός.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα που θες να ειρωνεύεσαι, πώς και σε κόφτει ΤΟΣΟ πολύ πώς κάποιοι ΑΛΛΟΙ, εκτός κηδεμονίας σου,  θελουν να διαβάζουν το φόρουμ;

 

Και εκεί είναι το πρόβλημα, άλλοι βλέπουν χιούμορ και άλλοι ειρωνία. Προδιάθεση;

 

Και για να σου απαντήσω, ο διάλογος έχει συγκεκριμένη μορφή είτε σου αρέσει είτε όχι και η όποια εν δυνάμει υποβάθμισή του με βρίσκει αντίθετο. Προφανώς διαφωνούμε στο "υποβάθμιση" (μεταξύ άλλων).

 

...ούτε έχω ψευδαισθήσεις Ιωάννας της Λωραίνης πως βρίσκομαι σε θεόσταλτη σταυροφορία να τις διορθώνω.  ::)

 

double  ::)

 

Πολύ αρνητικότητα βρε παιδί μου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ενοχλείσαι παραπάνω απ' ότι θα έπρεπε ή/και τα παίρνεις πολύ τοις μετρητοίς; Μήπως η λύση δεν είναι το κουμπΗ ignore αλλά κανά μασαζάκι βρε αδερφέ.  ;D

 

Αυτό πιστεύω και εγώ.Εν πάση περιπτώσει,"κοντός ψαλμός αλληλούια"...Είμαι περίεργος να διαβάσω τη γνώμη του ιδιοκτήτη του forum σχετικά με το θέμα αυτό.Υπομονή...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου