Προς το περιεχόμενο

Δυνατότητα απόκρυψης posts από κάποιο μέλος?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας κάνω μια υπόθεση: αν μέσω της black list δεν κρυβόταν  ένα μήνυμα αλλά εμφανιζόταν με άλλο χρώμα, κάποιο έντονο, θα ήταν κατακριτέο; Θα ήταν το ίδιο πρακτικό;

Να φαίνονται με άλλο χρώμα π.χ τα έκτος θέματος το έχω δει, και είναι πολύ πρακτικό όταν κοιτάς threads 2-4 χρόνων γιατί παίρνεις μόνο την πληροφορία, αλλά εκεί το επιλέγει ο ίδιος ο συντάκτης την ώρα που το γράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η πλάκα είναι ότι ορισμένοι πιστεύουν πως στον έξω κόσμο δεν υπάρχουν φίλτρα και αποκλεισμοί... Ή ότι πιστεύουν ότι δεν φιλτράρουν και αποκλείουν αυτοί οι ίδιοι, επειδή περιστοιχίζονται από, απευθύνονται σε και ακουν αυτούς που έχουν ήδη επιλέξει...

 

Η διαφορά στην συγκεκριμένη συζήτηση είναι η οπτική ή καλύτερα η αντιστοίχηση. Τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ, το noiz (και το κάθε noiz) δεν είναι ένας τυπικός χώρος σύναξης και συζήτησης όπου τα φίλτρα όντως υπάρχουν και είναι θεμιτά και φυσιολογικά σε ένα βαθμό, αλλά ένας χώρος συμβιωσης, όπου πρέπει να υπάρχει ανοχή (και αντοχή). Δεν είναι σαν μια παρεΐστικη συζήτηση μεταξύ φίλων (οι οποίοι έχουν "διαλεχτεί" μεταξύ τους), αλλά μια ομάδα αγνώστων που το μόνο που τους συνδέει είναι κάποια κοινά ενδιαφέροντα και τίποτε άλλο. Σαν δημοτικό συμβούλιο βρε αδερφέ, όπου μπορεί να υπάρχει ακόμα και έχθρα, αλλά η συμβίωση επιβάλλεται.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δλδ η συμβίωση επιβάλλεται; Γιατί; Τι είμαστε, τα Μάταλα; Γιατί να πρέπει να διαβάζω έστω και χιαστί τις π@π@ριές του καθενός για να φτάσω στο νόημα;

 

Και έχε υπόψη σου ότι δεν έχουμε όλοι τις ίδιες αντοχές / ανοχές. Εσύ μπορεί να αντέχεις την ακατάσχετη παπαρολογία. Εγώ μπορεί όχι.

 

Εντάξει, καταλαβαίνω ότι το μοντερέσι έχει ένα συγκεκριμένο χαλαρό στυλ στο Νόιζ. Γιατί όμως να μη μου δίνεται η customized δυνατότητα να φέρω το φόρουμ στις δικές μου αντοχές / ανοχές;

 

Έτσι δημιουργούνται φαινόμενα όπως το δούλεμα και η ειρωνεία.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κατά την ταπεινή μου άποψη, το πρόβλημα έγκειται στο πως ο καθείς εξ'ημών αντιμετωπίζει-αξιολογεί:

1. τον εαυτό του

2. το φόρουμ

& 3. τη σχέση τους.

Όχι, δεν πρόκειται να το αναλύσω  ;D, οι παράμετροι είναι πρακτικά άπειρες...

Προσωπικά, κατανοώ την αρχική επιθυμία του ΟΡ (και αρκετών ακόμη) αλλά δεν συμφωνώ.

Το Νο 3 είναι κι εκείνο που πρέπει ν'αναλυθεί βαθύτερα. Τι θέλει κάποιος και γράφεται στο ΝΟΙΖ; Τι περιμένει, τι μπορεί και θέλει να παρουσιάσει και το κυριότερο, πόσο και πως μπορεί να διαχειριστεί τα όσα μπορεί να προκύψουν; (αντιπαλότητες, διαφωνίες κλπ.)

Για να το πω πιό λαικά... 8)

Όταν επιλέγεις κάποιον(α) για συντροφιά, αναγκαστικά "λούζεσαι" και κείνα που δεν σου αρέσουν πάνω του...Όμως...δεν απαγορεύεις, συζητάς, προσπαθείς να βρείς τα κοινά σημεία που θα βοηθήσουν στην αλληλοκατανόηση και συνύπαρξη, ναί, θυμώνεις, φωνάζεις, αλλά αν θέλεις αυτή τη σχέση βρίσκεις τους τρόπους να ξεπερνάς τα όποια προβλήματα...

Αλλιώς...υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια... ;)

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία, το φόρουμ δεν είναι ένα άτομο. Εϊναι ένα κοινωνικό σύνολο. Στο σχολείο εσύ έκανες παρέα το ίδιο με όλους; Δεν είχες άτομα που τους έδινες όλη την προσοχή σου και άτομα που αγνοούσες; Εδώ δυστυχώς τα άτομα που θέλεις να τα αγνοήσεις δεν μπορείς. Πρέπει να τα τρως στη μάπα.

 

Όσο για τις πορτοκαλιές, λυπάμαι που χρησιμοποιείς αυτό το επιχείρημα γιατί είναι από εκβιαστικό έως λίγο φασίζον. Άλλο φόρουμ με την αξία σε πληροφόρηση σαν το Νόιζ δεν υπάρχει στα ελληνικά. Καλό θα ήταν λοιπόν να δίνεται η ευκαιρία στον κάθε χρήστη του να το απολαύσει όπως αυτός νομίζει καλύτερα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εγώ Βαρτάνη χρειάζομαι "κουμπΗ και φίλτρα για να επιβιώσω"? Αfto ine?

 

Δεν το ξερω αλλα ουτε και με ενδιαφερει.Mipos ine ayto?

 

Για το θεμα μας,η δικια μου λυση ειναι οτι κοιταω πρωτα ποιος απανταει,και αναλογως τον διαβαζω ή τον προσπερναω ταχιστα.

 

Και ναι,σε διαβαζω αγνωστε φιλε μου. ;D

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μενα...

 

Καταρχάς να ενα παράδειγμα του τι κακό και θα φερει σε ενα forum ενα ignore button.

 

Ρωτά καποιος:

 

η ηλεκτρική μου κιθάρα δεν ακούγεται δυνατά! τι να κάνω?

 

απαντα αυτος ο οποιος εχω εγω μπλοκάρει με το ignore button οποτε και δεν βλεπω την απάντηση του

 

Και απαντα: Πρεπει να αγοράσεις ενισχυτη για να ακουστει η ηλεκτρική κιθάρα!!!

 

Πεφτω έπειτα εγω στο θέμα και βλεπω την απορια του φιλου μας αλλα δεν βλεπω την πρωτη απαντηση καθως ειναι απο τον συμφορουμιτη οπου "μπλοκαρα", και αποφασίζω να απαντησω..

 

Και απαντω:  Πρεπει να αγοράσεις ενισχυτη για να ακουστει η ηλεκτρική κιθάρα αδερφε.

 

Και βλεπουν το ποστ οι υπολοιποι με 2 ιδιες απαντησεις απο 2 διαφορετικα μέλη..

 

ΟΛΟΙ με πηραν γραμμη οτι εγω μπλόκαρα τον πρωτο που απάντησε, και το χειρότερο... με είδε και με καταλαβε και ο ιδιος φυσικα... Οποτε fail  ;D

 

Υ.Γ το παραπανω θα ισχύει φυσικα μονον εφοσον έχει περασει ενα αλφα χρονικο διαστημα απο τις 2 απαντησεις... αν το στειλαν μαζι τυχαιο θα ναι, και αν με προλαβε για λιγο ο πρωτος το νοιζ με ενημερωνει πριν αποστειλω την απαντηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Διαχείριση μας ενημέρωσε πως ξέρει καλύτερα από μας τι είναι σωστό για μας, καταγγέλοντας, ταυτόχρονα, τον ελιτισμό. Το θέμα, νομίζω, έκλεισε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βλεπουν το ποστ οι υπολοιποι με 2 ιδιες απαντησεις απο 2 διαφορετικα μέλη..

Για το Νόιζ μιλάς; Που οι πρώτες πέντε απαντήσεις σε απλές ερωτήσεις είναι συνήθως χαβαλές; ;)

 

Η Διαχείριση μας ενημέρωσε πως ξέρει καλύτερα από μας τι είναι σωστό για μας, καταγγέλοντας, ταυτόχρονα, τον ελιτισμό. Το θέμα, νομίζω, έκλεισε.

Μέχρι να μας το πει ο Yameth, η ελπίδα ζει! Μετά, ναι, έκλεισε...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δλδ η συμβίωση επιβάλλεται; Γιατί; Τι είμαστε, τα Μάταλα; Γιατί να πρέπει να διαβάζω έστω και χιαστί τις π@π@ριές του καθενός για να φτάσω στο νόημα;

 

Και έχε υπόψη σου ότι δεν έχουμε όλοι τις ίδιες αντοχές / ανοχές. Εσύ μπορεί να αντέχεις την ακατάσχετη παπαρολογία. Εγώ μπορεί όχι.

 

Εντάξει, καταλαβαίνω ότι το μοντερέσι έχει ένα συγκεκριμένο χαλαρό στυλ στο Νόιζ. Γιατί όμως να μη μου δίνεται η customized δυνατότητα να φέρω το φόρουμ στις δικές μου αντοχές / ανοχές;

 

Έτσι δημιουργούνται φαινόμενα όπως το δούλεμα και η ειρωνεία.

 

Ναι, σίγουρα δεν ειμαστε όλοι το ίδιο. Προσωπικά θέλω να βλέπω τις παπαριές γιατί μόνο έτσι μου δίνεται η ευκαιρία να απαντήσω με την ελπίδα ότι κάποιος που δεν την αναγνώρισε σαν παπαριά να το καταλάβει. Το ίδιο ελπίζω να κάνουν και οι άλλοι μήπως και με κάνουν να καταλάβω τις όποιες δικιές μου παπαριές.

 

Αν μιλάμε για ακραίες παπαριές, εε νομίζω ότι δεν δίνεται ούτως ή άλλως σημασία.

 

Για το Νόιζ μιλάς; Που οι πρώτες πέντε απαντήσεις σε απλές ερωτήσεις είναι συνήθως χαβαλές; ;)

 

Βρε παιδιά, αφού το βλέπετε έτσι γιατί συμμετέχετε; Τόοοοσο ενόχληση δηλαδή;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου