Προς το περιεχόμενο

Ο Αγγλικός στίχος....μια πονεμένη ιστορία?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσενα μπορει να σου διαφευγει...στο εγχωριο κοινο ομως μαλλον δεν διαφευγει ,για αυτο αλλωστε δεν εχουν και εμπορικη επιτυχια τα αγγλοφωνα συγκροτηματα...

 

think about it... ;) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΣΑΦΩΣ και προσυπογραφω...αλλα εδω δεν μιλαμε για  καύλα  αλλα για ΚΑΡΙΕΡΑ στη μουσικη... ;) (προς τους ....αναρχοκομμουνιστας..  ;D...του φορουμ: καριερα ειναι κατι που σου επιτρεπει να ΖΕΙΣ απο ...αυτο στο οποιο κανεις καριερα...οχι απλως να πινεις 2-3 τζαμπα Amstel καθε τριτο Σαββατο...)

 

Εκτος κι αν δεν καταλαβα (λογω μαλακυνσης εγγεφαλου και προχωρημενης ηλικιας  ;D) την αρχικη απορια του OP...

 

ισως ομως θελουμε δεν θελουμε το 98% ηταν αγγλικα,αυστραλεζικα,νοτιοαφρικανικα και αμερικανικα.... ;D

 

Οι αναρχοκομμουνιστεοι στις 18 του μηνα θα εχουμε κυβερνηση.... ;D

 

 

Χαιρετισμους απο τα Συβοτα.

Κερναω κρεπα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γλαρόσουπα σε κόβω...κρέπες είναι εισαγώμενες ;)

 

Ενταξει εκει θα εχουν ΑΟΖ...θα ειναι σαν το Ντουμπαϊ ενα πραμα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένης της εξίσωσης αγοραστικής δύναμης+αριθμό πλήθους+προοπτική μακροχρόνιου loyalty brand, καριέρα στην Ελλάδα από το ροκ δεν παίζει.

Οι ελάχιστες εξαιρέσεις (ποιές; ) επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

Ότι στίχο και να βάλεις στη σάλτσα.....

 

Χαιρετισμους απο τα Συβοτα.

Κερναω κρεπα

Ασε μας ρε πρωινιάτικα.

Να μας φτιάξεις θες ;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ .....αφου λοιπόν φύγαμε εκτός θέματος,φτάσαμε στο σημείο να θαψουμε και όλοι την αγγλόφωνη σκηνή στην Ελλάδα ....οποτε μάταιο και το θέμα που έθεσα σχετικα.....εφόσον δεν υπάρχουν μπαντες για πιο μηχανισμό μιλάμε....να θυμίσω ότι το θέμα ήταν για τους μηχανισμούς προβολής και σε δεύτερο χρόνο για το κοινο , και όχι για το αν υπάρχουν αξιολογες μπαντες.

Παιδιά συγγνώμη αλλα έχω ακούσει αρκετα αξιόλογα πράγματα απο το ελλαντα, και έχω ταξιδέψει αλλα και ζήσει στο εξωτερικό και απο της δυο πλευρές του ωκεανου. ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΉΤΑΝ ΑΥΤΟ....

Αν για κάποιον όλα τα γκρουπ πλυν δυο εξαιρέσεων όπως λένε βρωμανε ας μην τα αγορασουνε, αλλα μην προσπαθείτε εδω και κάτι σελίδες να μας πείσετε ότι έτσι είναι  ;D

 

Επι του θέματος τίποτα  :P

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένης της εξίσωσης αγοραστικής δύναμης+αριθμό πλήθους+προοπτική μακροχρόνιου loyalty brand, καριέρα στην Ελλάδα από το ροκ δεν παίζει.

Οι ελάχιστες εξαιρέσεις (ποιές; ) επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

Ότι στίχο και να βάλεις στη σάλτσα.....

 

Καλα αυτο ειναι ετσι κι αλλοιως ...νομοτελεια.. ;D...οποτε τα περι κ-α-υ-λ-α-ς που ειπες ειναι απολυτα σωστα...

 

Μη στεναχωριεσαι ομως που αποτυχαμε στο ροκ...ακουγεται οτι μετα τις 17 θα εχουν μεγαλη ζητηση τα ΕΜΒΑΤΗΡΙΑ οποτε θα βγαλουμε παρα πολλες δραχμες παρα πολλα λεφτα γραφοντας εμβατηρια που θα ενθαρυνουν την παραγωγη... ;D

 

@ Wyndorf

 

επι του θεματος νομιζω σου απαντησαμε ΠΟΛΛΕΣ φορες..

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΟΡΑ ρε ανθρωπε μου! ;D

 

πως να το κανουμε?

 

και εμενα μου αρεσει να φτιαχνω instrumentals (τα οποια btw ειναι και μαμω αμα λαχει να πουμε.. ;D) αλλα πες μου υπαρχει εστω και μια περιπτωση να ζησω απο αυτα στην Ελλαδα?

 

για αυτο και μετα τις 18 θα το γυρισω στα εμβατηρια να φαω ψωμακι   πληγουρι... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To είπες και εσύ όπως και πολλοί άλλοι:ΔΕΝ υπάρχει αγοραστικό κοινό.Τόσο απλά...

 

Κι όμως πρόσφατα η Μόνικα έκανε μεγάλη επιτυχία τραγουδώντας στα Αγγλικά

...and my eyes fade from me in this open country

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οκ .....αφου λοιπόν φύγαμε εκτός θέματος,φτάσαμε στο σημείο να θαψουμε και όλοι την αγγλόφωνη σκηνή στην Ελλάδα ....οποτε μάταιο και το θέμα που έθεσα σχετικα.....εφόσον δεν υπάρχουν μπαντες για πιο μηχανισμό μιλάμε....να θυμίσω ότι το θέμα ήταν για τους μηχανισμούς προβολής και σε δεύτερο χρόνο για το κοινο , και όχι για το αν υπάρχουν αξιολογες μπαντες.

Παιδιά συγγνώμη αλλα έχω ακούσει αρκετα αξιόλογα πράγματα απο το ελλαντα, και έχω ταξιδέψει αλλα και ζήσει στο εξωτερικό και απο της δυο πλευρές του ωκεανου. ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΉΤΑΝ ΑΥΤΟ....

Αν για κάποιον όλα τα γκρουπ πλυν δυο εξαιρέσεων όπως λένε βρωμανε ας μην τα αγορασουνε, αλλα μην προσπαθείτε εδω και κάτι σελίδες να μας πείσετε ότι έτσι είναι  ;D

 

Επι του θέματος τίποτα  :P

 

Το να ρίχνεις το φταίξιμο στους «μηχανισμούς προβολής» είναι το γνωστό θέμα της μετατόπισης ευθυνών…..που βαρέθηκα να το ακούω, σε όλους τους επαγγελματικούς χώρους.

Φυσικά για τα πάντα , ΠΑΝΤΑ ευθύνονται οι άλλοι.

Εμείς είμαστε οι φοβεροί και σπουδαίοι, αλλά μας έφαγαν τα διαπλεκόμενα  ;D.

Έχω ακούσει Ιατρούς, δικηγόρους ………..εμπόρους, εστιάτορες να γκρινιάζουν ακριβώς για τον ίδιο λόγο, οπότε δεν με ξενίζει καθόλου να το ακούσω και από « Έλληνες Rockers με Αγγλόφωνο στίχο».

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση από: S9F στις 00:43 - 05/06/12

To είπες και εσύ όπως και πολλοί άλλοι:ΔΕΝ υπάρχει αγοραστικό κοινό.Τόσο απλά...

 

Κι όμως πρόσφατα η Μόνικα έκανε μεγάλη επιτυχία τραγουδώντας στα Αγγλικά

 

Πούλησε 30000 αγγλοφωνο σε εποχή που και για λαϊκούς το νούμερο είναι απίστευτο .....

 

Δεν ειμαι καθόλου fan.....υπάρχει και εκει πολλή χρηματοδότηση απο πίσω....όπως και να έχει είναι μια αποδείξει ότι κοινο υπάρχει .....αν και δεν είναι ακριβώς rock

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου