Προς το περιεχόμενο

Κάρτα UAD. Γιατί να την πάρω;


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eπίσης' date=' ας λάβει ο κάθε ενδιαφερόμενος υπ?όψιν του ότι οι κάρτες αυτές είναι PCI, δηλαδή μία πόρτα που κοντεύει να κλείσει (τα νέα motherboard) δεν έχουν αρκετές PCI πόρτες για να πάει κάποιος να τις γεμίσει με UAD υλικό.

 

Τέλος παρένθεσης.[/quote']

 

Οι UAD 1e είναι PCI-Express.

Νομίζω οι PCI UAD καταργήθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

TechnoPrisoner' date=' είμαι στην παραλία και μπαίνω με 3G κάρτα internet και το laptop μου. Έτσι, για να ξέρεις! 8) 8) 8) :D :D :D[/quote']

 

Βρέ σύ :lol: :lol: :lol:

 

Είσαι στην παραλία με το λάπτοπ και μπαίνεις στο ιντερνετ; 8O 8O

 

 

Και έλεγα πως εγώ ήμουν ο πιο άρρωστος

:lol: :lol: :lol:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέ σύ :lol: :lol: :lol:

 

Είσαι στην παραλία με το λάπτοπ και μπαίνεις στο ιντερνετ; 8O 8O

 

 

Και έλεγα πως εγώ ήμουν ο πιο άρρωστος

:lol: :lol: :lol:

 

Έλα μωρέ, δεν μπορεί κανείς να πει μια μ@λ@κία εδώ μέσα! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Βασικά ήλπιζα να ψαρώσω κόσμο με το hi-tech attitude που πήγα να προωθήσω αλλά δεν έκατσε καλά μάλλον... :? :roll:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αυτά μπορείς να τα προσφέρεις σαν δωρεάν πληροφόρηση στους αδαείς στο audioworldmtc και στο "κατάστημα" σου που πουλάει σε τιμές "σούπερ" και κάνεις τον audio sales advisor (!!!) κύριε Παναγόπουλε. Μαζί και τα ψέματα για τα mail των μελών μας...

Ο μόνος σου σκοπός εδώ μέσα είναι να μαζέψεις κανα φράγκο και κανα πελατάκο από τους νέους που μπαίνουν και προσπαθούν να μάθουν 2-3 πράγματα εδώ...........

 

Το ξέρω ότι θ' αλλάξεις πάλι username όπως έκανες κάθε φορά που σου ζητούσα να σταματήσεις και θα γίνεις κάποιο βαρύγδουπο αξεσουάρ ήχου' date=' (όπως digipan, digipan2, Q, κλπ, κλπ) μόνο και μόνο για να κυνηγάς τους νέους και σε κάθε αφορμή να πουλάς με προσωπικά μηνύματα τις υπηρεσίες σου (με το αζημίωτο φυσικά...)...........

 

Και γι αυτό προειδοποιώ τον κόσμο.[/quote']

 

 

Αγαπητέ Γιάννη, θα σε παρακαλέσω όταν ανακαλύπτεις και σιγουρεύεσαι για πρακτικές παρόμοιες με του εν λόγω τυπάριου, να αφήνεις κατά μέρους την ευγένεια που σε διακρίνει και να τους αποκαλύπτεις άμεσα πριν αλλάξουν 4-5 nick με ότι αυτό συνεπάγεται...

Και να σκεφτείς ότι κατά καιρούς, θεωρούσα υπερβολική την "καχυποψία" του Παναγιώτη για κάποιους...του ζητώ συγνώμη και αρχίζω να αισθάνομαι

ευκολόπιστος μαλάκας...

Αρκετά έχουμε ανεχτεί τόσα χρόνια διάφορα "σκουπίδια" στο χώρο ανακυκλόνωντας και τα "σκατά"...

Γιατί δεν μού στειλε και μένα κανένα πμ γμτ να γελασουμε....

Συγχήστηκα πρωινιάτικα...............

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά μπορείς να τα προσφέρεις σαν δωρεάν πληροφόρηση στους αδαείς στο audioworldmtc και στο "κατάστημα" σου που πουλάει σε τιμές "σούπερ" και κάνεις τον audio sales advisor (!!!) κύριε Παναγόπουλε. Μαζί και τα ψέματα για τα mail των μελών μας...

Ο μόνος σου σκοπός εδώ μέσα είναι να μαζέψεις κανα φράγκο και κανα πελατάκο από τους νέους που μπαίνουν και προσπαθούν να μάθουν 2-3 πράγματα εδώ...........

 

Το ξέρω ότι θ' αλλάξεις πάλι username όπως έκανες κάθε φορά που σου ζητούσα να σταματήσεις και θα γίνεις κάποιο βαρύγδουπο αξεσουάρ ήχου' date=' (όπως digipan, digipan2, Q, κλπ, κλπ) μόνο και μόνο για να κυνηγάς τους νέους και σε κάθε αφορμή να πουλάς με προσωπικά μηνύματα τις υπηρεσίες σου (με το αζημίωτο φυσικά...)...........

 

Και γι αυτό προειδοποιώ τον κόσμο.[/quote']

 

 

Αγαπητέ Γιάννη, θα σε παρακαλέσω όταν ανακαλύπτεις και σιγουρεύεσαι για πρακτικές παρόμοιες με του εν λόγω τυπάριου, να αφήνεις κατά μέρους την ευγένεια που σε διακρίνει και να τους αποκαλύπτεις άμεσα πριν αλλάξουν 4-5 nick με ότι αυτό συνεπάγεται...

Και να σκεφτείς ότι κατά καιρούς, θεωρούσα υπερβολική την "καχυποψία" του Παναγιώτη για κάποιους...του ζητώ συγνώμη και αρχίζω να αισθάνομαι

ευκολόπιστος μαλάκας...

Αρκετά έχουμε ανεχτεί τόσα χρόνια διάφορα "σκουπίδια" στο χώρο ανακυκλόνωντας και τα "σκατά"...

Γιατί δεν μού στειλε και μένα κανένα πμ γμτ να γελασουμε....

Συγχήστηκα πρωινιάτικα...............

 

Εχετε πολυ πλακα !

 

Εφυγες εκτος θεματος recording expert

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ActiveDI, όταν ο yameth ανέφερε το όνομα ενός καταστήματος και το όνομα ενός ανθρώπου, ΔΕΝ έδειξες καμία έκπληξη. Πως ξέρεις για ποιον μιλάει, αν δεν είσαι εσύ ο ίδιος; Οποιοσδήποτε κοιτάξει τα προηγούμενα ποστ, θα δει ξεκάθαρα ότι δεν σου παρασχέθηκε κανένα στοιχείο για να γνωρίζεις για ποιο πράγμα μιλάμε - αλλά αυτό δεν σε εμπόδισε να καταλήξεις στο συμπέρασμα ότι "έχουμε πολύ πλάκα", διότι απλούστατα δεν χρειάζεται να σου παρασχεθεί κανένα στοιχείο, διότι γνωρίζεις άριστα για ποιο πράγμα μιλάμε.

 

Με την τακτική σου έχεις επιβεβαιώσει τους ισχυρισμούς του yameth, ακόμη και αν υπήρχε καμία αμφιβολία για την ορθότητά τους - που δεν υπήρχε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

χμμ...μάλιστα ...ειρωνεία (και μάλιστα κατ' επανάληψη)...το αγαπημένο μου...

ειδικά τώρα που σιγουρευτηκα ότι είσαι ο εν λόγω...

ξέρεις πια είναι η πραγματική πλάκα με τους "επαγγελματίες " του βεληνεκούς σου??? (όπως σε χαρακτηριζει η όλη στάση σου...δεν έχω κανένα λόγο να αμφισβητήσω τον yameth...έχει δείγματα γραφής αντίθετα από εσένα...) ότι χωράνε πάντα σε ένα "θέμα"...

μπράβο σου τεράστιε...έχεις κάνει ανάλογα τεράστια "διαφήμιση" στις υπηρεσίες σου...και θα γίνω "άμισθος" (που δεν το συνηθίζω) συνεχιστής της...όχι μην με ευχαριστείς...συνέχισε...

δεν σε πήραν ακόμα χαμπάρι και οι 3000 εδώ μέσα...

α και δεν έχω μόνο πλάκα...ενίοτε ξέρω να κάνω και πλάκα...

αλλά και να γελάω με την γελοιότητα (ενώ θάπρεπε να σε λυπάμαι...)

καλά ρε κορόιδο (σόρρυ, εγώ δεν φημίζομαι για την ψυχραιμία μου όπως ο προλαλήσας) πιστευεις ότι θα καθιερωθείς στην συνείδηση του target grοup που απευθύνεσαι (με ένα μεγάλο μέρος του να είναι μέλη ή επισκέπτες του χώρου που ασεβώς μετέχεις) με αυτή την τακτική???...:wink:

Λύσε μου την απορία έστω και εκτός "θέματος"...και με πμ αν θες...και με mail...και με tel....(ευχαρίστως να στο δώσω...)...ακόμα και ταχυδρομικό περιστέρι (η πρακτική σου στην εποχή τους παραπέμπει άλλωστε...)

Περιμένω...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς η UAD δεν είναι αναγκαιότητα, είναι όμως μια ευκολία που κοστίζει κάποιο συγκεκριμένο ποσό. όπως αναφέρθηκε όντως σαν hardware πρέπει να την υπολογίζουμε μιας και η δούλειά της είναι να σηκώνει στις πλάτες της τα διάφορα (δικά της) fx που θα χρησιμοποιήσεις!

 

Μπορεί κάποια να μην έιναι στα επίπεδα των Waves πχ. αλλά εφόσον μιλαμε για official software και όχι πειρατικό τα Waves είναι ολίγον τι απλησίαστα και τα fx της UAD τουλάχιστον αξιόλογα (check Fairchild )! Την 'εχω δει να δουλεύει σε φίλο που τη χρησιμοποιεί κατακόρον (EQ + Compressor σε κάθε σχεδόν κανάλι) και είναι όχι απλά ευχαριστημένοσ αλλα γλιτπωνει και τη CPU που θυα έτρωγαν αντίστοιχα plugins εάν τα λετρεχε το pc (Μόλισ αγόρασε κ δεύτερη βασικά)

 

btw έχει δοκιμλασει κανείς Mackie UAD-1 ή την 8 I/O?

 

Hope i helped!

 

edit: thanx για την υπενθύμιση, και έλεγα 'να μη ξεχάσω να γράψω με ελληνικά' μιας κ παρακολουθώ το forum σας χρόνια!

www.myspace.com/thomasnastos

www.thomasnastos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thomasnastos Καλωσόρισες!!! :D

 

Γράφουμε με Ελληνικούς Χαρακτήρες όμως please! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου