Προς το περιεχόμενο

Αισθητική-Σφακιανάκης, διπλό ημίχρονο-τελικο.


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ότι θα είχε το πρόγραμμα. Ότι έκανα πριν χρόνια.

Γιατί ρωτάς;

Εσύ θα έπαιζες λαϊκά; θα "έδενες" με μία ορχήστρα που παίζει λαϊκά;

Απ'ότι έχω καταλάβει έπαιζες - παίζεις ροκ κλπ.

Απλά ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σας παρακαλώ κύριοι να μην περνάμε σε προσωπικό επίπεδο τις συζητήσεις σε ένα τόσο σοβαρό θέμα.

 

 

;D ;D ;D

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλπ.

 

Παίζω πολλά περισσότερα από αυτό το είδος.

Σωστά έγραψες κλπ.

Από λαϊκές πίστες πάντως ξεκίνησα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ντεθμεταλοκαρέκλα είναι αυτή ρε παιδιά! :P :P :P Χαλαρά θα την αγόρασε από καμία γκοθού που ζει σε ερημομένο σπίτι, ξέρετε αυτά που η πόρτα της αυλής τρίζει και πάντα έχει σύννεφα απο πάνω του. ;D ;D

 

Έλεος πια..

Μας κλέβουν οι κσένοι ακόμη και τις καρέκλες και μετά τις παρουσιάζουν ως δικές τους.

 

game-of-thrones-poster.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Παίζω πολλά περισσότερα από αυτό το είδος.
sorry δεν το ήξερα, δεν σε έχω ακούσει ποτέ σε "λαϊκά", νόμιζα ότι παίζεις μόνο non-laika.

 

Σωστά έγραψες κλπ.
Ακριβώς... αυτό είναι και στα λοιπά - και τα λοιπά.

 

Από λαϊκές πίστες πάντως ξεκίνησα.
Οι σημερινές πίστες όμως;

 

Φαίνεται...στα σόλα! ;D

Είσαι - είσαι  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος πια..

Μας κλέβουν οι κσένοι ακόμη και τις καρέκλες και μετά τις παρουσιάζουν ως δικές τους.

 

game-of-thrones-poster.jpg

Πεστα! >:(

 

notis.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε έκανα μια δουλειά που είχε να κάνει σε μεγάλο βαθμό με τη νύχτα -μπαρ-κλαμπ-καφέ και κάτι λίγα σκυλάδικα ,καθώς και κάποια σπίτια σελέμπριτις ,εκ του  σελέBritish  ;D και όχι δεν ήμουν συνοδός  ;D ;D ;D

 

Ένα απ αυτά τα σπίτια ,ήταν και του εν λόγω κυρίου. Άπ τα σχόλια  των παρισταμένων ,αντιλαμβάνομαι πως τον βρίσκεται τουλάχιστον γελοίο και δεν διαφωνώ καθόλου -πάντα σύμφωνα με τα προσωπικά μου γούστα .

Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα με τον συγκεκριμένο ,ή και με κάποιους άλλους που έτυχε και γνώρισα -΄οχι απαραίτητα απ το χώρο της μουσικής . Πίστευε σε αυτά που έλεγε και έκανε και είχε γνώμη πάνω σε πολλά θέματα ,έστω κι αν εγώ τον έκρινα πως είχε λάθος σχεδόν παντού ,ή εν ολίγοις ήταν ψωνισμένος . Πάντως δεν ήταν ένα άβουλο πλάσμα σαν πολλούς νεώτερους καλλιτέχνες που άγονται και φέρονται σύμφωνα με τις προσταγές του εκάστοτε μάνατζερ.

 

Παραταύτα ,κάποιοι τον θεωρούν ''θεό'' ,όπως κι εγώ θεωρώ κάποιους άλλους και τελικά τι είναι αυτό που κρίνει τον Ζαμπέτα πχ ως ιδιοφυή καλλιτέχνη και την αισθητική του πρωτοπόρα,  το Νότη πάλι πχ για τα μπάζα ,αφού και οι 2 τελικά ανγνωρίζονται και πουλάνε?.....................η συζήτηση έχει ξαναγίνει πολλές φορές εδώ μέσα ,πάντα για τον ίδιο ακριβώς λόγο ,κάποιοι γουστάρουν και θίγονται όταν ακούν αφορισμούς και υποτιμητικά σχόλια .

 

Φυσικά και εκτιμώ το Ζαμπέτα και αδιαφορώ ,όταν δεν με ενοχλεί κιόλας, η αισθητική του Νότη ,αλλά πάντα θα υπάρχουν και οι άλλοι . Τα μεγέθη στη ''τέχνη'' δυστυχώς είναι συγκρίσιμα μόνο στις πωλήσεις και όχι στη ποιότητα και την αισθητική ,ναι και το Κιάμο ως γκοθά ,πάνε κάποιοι και τον βλέπουν και οι γκοθάδες τραβάνε τα μαλλιά τους ,ενώ εγώ διασκεδάζω με τα ''χάλια''-κατ'εμέ-των γκοθάδων  ;D

 

 

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεγέθη στη ''τέχνη'' δυστυχώς είναι συγκρίσιμα μόνο στις πωλήσεις και όχι στη ποιότητα και την αισθητική

 

Φυσικά και είναι, απλά δεν είναι το ίδιο αντικειμενικά - το ένα εκφράζεται με απλούς αριθμούς που ποσοτικοποιούν την σχέση επένδυσης - κέρδους, ενώ τα άλλα εκφράζονται με άλλους πιο προσωπικούς γνώμονες (αν και ευτυχώς όχι 100% προσωπικούς μιας και η ιστορία της τέχνης θέτει μερικά στοιχειώδη θεμέλια). Το αιώνιο, σκοτωμένο και βαρετό πια ντιμπέιτ εστιάζεται κυρίως στο ότι δυστυχώς μερικοί έχουν την τάση να ταυτίζουν εσφαλμένα αυτά τα δυο, και να προσπαθούν να πείσουν και τους άλλους για την ορθότητα της αντιμετώπισής τους.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου