Προς το περιεχόμενο

Αισθητική-Σφακιανάκης, διπλό ημίχρονο-τελικο.


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και πως η όλη περίπτωση ανήκει στο "πολύ κακό για το τίποτα"

 

Ε καλά, ενα θεμα ανοιξα, δεν μαζεψα και υπογραφες για την απελαση του ;D

 

Και δεν εχω προβλημα με το στυλ. Με τους ανθρωπους που το "υπηρετουν" εχω πρόβλημα :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

Θα μπορούσες να είσαι και πιο λάθος, αλλά θα χρειαζόταν τεράστια προσπάθεια ;D

 

Για κάνε μια προσπάθεια -με αντικειμενικά κριτήρια- να με πείσεις ,γιατί οι Κινγκ Γκρίπσον πχ- που ΔΕΝ μου αρέσουν- ,παράγουν καλύτερη τέχνη απ το Νότις  ;D, που επίσης ΔΕν μου αρέσει + ότι άλλο μπορώ να του προσάψω από την προσωπική γνώμη που έχω λόγω της συνεργασίας μου μαζί του ,έστω και σε κάτι μη μουσικό?

 

Πείσε με γιατί ο τάδε ζωγράφος ,είναι καλύτερος απ τον δίνα ,τη στιγμή που δεν κατέχω τπτ περί εικαστικών? Απλά μου αρέσει να βλέπω ''φωτογραφίες'' και όχι μπογιατίσματα που κάνει ο λαθρομετανάστης μπογιατζής, που πετάει μπουγέλα χρώματος ασύντακτα -κατ' εμέ -στο καμβά?

 

Για όρισέ μου με ποιο τρόπο οι Βέλβετ άντεργκράουντ πχ ,που εκτιμώ αφάνταστα ,επηρέασαν και έγιναν σχολή μετά από χρόνια ,τη στιγμή που εγώ δεν εκτιμώ κανέναν απ τους μαθητές τους που μπορεί να ήταν και πιο επιτυχημένοι οικονομικά ,ήταν πρωτοπόροι της τέχνης?

 

Πόσοι μεσήλικες καλή ώρα σαν εμένα εκτιμούν τους συνθέτες κλασσικής μουσικής και πόσοι ακόμα πιο νέοι ? και τελικά τι σημαίνει ότι το Μπετόβεν , τον ακούνε ακόμη και σήμερα μερικά εκατομμύρια άνθρωποι? Πως είμαστε σίγουροι ,ότι αυτός ήταν και ο άγνωστος Χ μαθητής του που δεν έβγαλε ούτε σιγκλ ;D ,ήταν ανάξιος ? Και τελικά ,κάποια δις ανθρώπων που απλά έχουν ακουστά ,ή και όχι το όνομά του , τι είναι άμουσοι?

 

Γιατί ο Ντοστογιέφσκι είναι καλύτερος από ένα Αρλεκιν? Προσπάθησε να το εξηγήσεις στη πρώην γυναίκα μου  ;D

 

Τελικά και αν θες κάνε το κόπο να μου εξηγήσεις τι κάνει τη τέχνη καλή σε σχέση με κάτι άλλο που είναι κακή τέχνη ,με αντικειμενικά κριτήρια .................φιλικά έτσι?  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Γιατι να κάνω κάτι τέτοιο, αν ο ίδιος δεν εχεις ενδιαφερθει μεχρι τώρα να το κάνεις για τον εαυτό σου?

Έλα ρε Νικ. Θα είχε πλάκα, και επιπλέον το επιχείρημα σου βρωμάει από μακριά ότι δε θες να μπεις στη διαδικασία... ;)

 

Κι εμένα με ενδιαφέρει το θέμα.

 

Για πείτε... Γιατί ο Νότης είναι καλύτερος από τους King Krimson? (<- το ξέρω ότι σας φαίνεται ανάποδα... ;) Δε μου ξέφυγε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

neeq, όταν τελειώσεις με αυτό, θα ήθελα να με πείσεις γιατί οι αγκινάρες είναι καλύτερο φαγητό από τα σκατά, καθώς ούτε οι αγκινάρες μου αρέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι να χαιρεστε (οσοι αγαπατε τους Crimson) που ο Νοτης ειναι ισως ο τελευταιος ανθρωπος στον πλανητη που..ΘΥΜΑΤΑΙ ακομα τους Crimson,ποσο μαλλον παιζει τα κομματια τους, (δεν νομιζω να ασχολειται πλεον μαζι τους κανεις στο συμπαν... ;D)...του τη λετε κι ολας του παιδιου... ;D  

 

 

γιατί οι Κινγκ Γκρίπσον πχ- που ΔΕΝ μου αρέσουν

 

καλα ας υπεφερες και εσυ απο ΑΥΠΝΙΕΣ οπως εγω να δεις ποσο πολυ θα σου αρεσαν...(2 λεπτα να ακουσω κοιμαμαι σαν πουλακι... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

neeq, όταν τελειώσεις με αυτό, θα ήθελα να με πείσεις γιατί οι αγκινάρες είναι καλύτερο φαγητό από τα σκατά, καθώς ούτε οι αγκινάρες μου αρέσουν.

Αν μου επιτρέπετε να αναφέρω ένα αντικειμενικό κριτήριο ανωτερότητας, οι αγκινάρες έχουν ιδιαιτέρως λεπτό άρωμα, κάτι το οποίο θα ήταν υπερβολή να ισχυριστεί κανείς για τα σκατά.

 

Καλημέρες!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

neeq, όταν τελειώσεις με αυτό, θα ήθελα να με πείσεις γιατί οι αγκινάρες είναι καλύτερο φαγητό από τα σκατά, καθώς ούτε οι αγκινάρες μου αρέσουν.

;D ;D ;D

Νομίζω ότι μετά από αυτό το post,κάθε αντεπιχείρημα υπέρ του καλλιτεχνικού έργου του

notis κατέρρευσε..

;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

neeq, όταν τελειώσεις με αυτό, θα ήθελα να με πείσεις γιατί οι αγκινάρες είναι καλύτερο φαγητό από τα σκατά, καθώς ούτε οι αγκινάρες μου αρέσουν.

 

Τα σκατά δεν σου αρέσουν σίγουρα; Τα δοκίμασες;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου