Προς το περιεχόμενο

Mic200 Tube VS Art Tube MP


reverbfun

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. :)

Ήθελα να ρωτήσω κατά την άποψή σας ανάμεσα στους δύο αυτούς προενισχυτές, ποιός θεωρείται καλύτερος κυρίως για ηχογράφηση φωνή;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για πες και τον υπολοιπο εξοπλισμο. Μηπως δεν σου χρειαζεται ενα κουτακι ακομα ::)

 

 

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κάτι το ''εξεζητημένο'' γιατί θέλω να κάνω μία απλή σχετικά ηχογράφηση φωνής κυρίως ψαλτική με κάποιους ύμνους για τα Χριστούγεννα  και ίσως και κάποια παραδοσιακά.

Έχω την emu 0204 απο την οποία είμαι ευχαριστημένος και ένα δυναμικό των 30 ευρώ.

Θέλω όμως τώρα να κάνω ένα βηματάκι παραπέρα και να πάρω ένα πυκνωτικό μικρόφωνο αλλά η κάρτα δεν έχει phantom power.

Αρχικα λοιπόν, είχα σκεφτεί σαν λύση μόνο μία τροφοδοσία ρεύματος όπως αυτή: http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=4162.

Όμως αργότερα είχα κάποιες συστάσεις πως ένας  προενισχυτής όπως οι παραπάνω, για την δουλειά και το ''χαμηλό'' budget που κινούμαι θα ήταν πιο καλή λύση απο την τροφοδοσία η οποία θα μου δημιουργούσε σημαντικές αλλοιώσεις στον τελικό ήχο.

Θα με ενδέφερε πολύ η άποψή σας!!

Ευχαριστώ  εκ των προτέρων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνω. Μαζεψε χρηματα και παρε μια καρτουλα με φαντομ, απο το να δωσεις κανενα

50αρι στον αερα και να παρεις κατι απο αυτα.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη δεν το ξεκαθαρισα.

Διαφωνω να δωσεις χρηματα σε τετοιες προενισχυσεις.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως έχεις δίκιο φίλε μου σε αυτό.  :)

Διότι σκέφτομαι πως μία τέτοια τροφοδοσία ρεύματος θα μου επιτρέψει για αρχή τουλάχιστον (από άποψη χρημάτων)να πάρω ένα καλούτσικο προς καλό πυκνωτικό μικρόφωνο και αργότερα μία κάρτα με phantom power. Τι λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο "καλουτσικο" μικ θες να παρεις? Ποιο μικ των 30 ευρω εχεις?

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου