Προς το περιεχόμενο

Αποχώρηση


Flipper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To πράγμα είναι απλό...ο Flipper τα μάζεψε και την έκανε γιατί αντιλήφθηκε ότι δεν τον παίρνει εδώ μέσα να εκτοξεύει τα δήθεν "καυστικά" σχόλια του και σαν γνήσιο φασιστοειδές αφού δεν βρήκε πρόσφορο έδαφος για να "διδάξει" εθνικισμό και ρατσισμό τα μάζεψε...γι'άλλη παραλία. Αναμένω να δω αν θα μας επιστρέψει με άλλο nickname και σε πιο light εκδοχή!

Αυτό είναι ένα γεγονός από αδιάφορο έως και χαρμόσυνο μιας και τέτοια υποκείμενα καμία μορφή κοινωνικής συναναστροφής δεν τα έχει ανάγκη.

 

Το ανησυχητικό είναι πως από τέτοιες συμπεριφορές "δαρμένου σκύλου", υβριζόμενου και διωγμένου με ολίγην essence ηρωικής εξόδου "Αφού δεν με θέλει κανένας, φεύγω!" ψαρώνουν ορισμένοι...

Αυτοί λοιπόν καλά θα έκαναν να διαβάσουν με προσοχή την κατά Superfunk "Ανθολογία του Flipper" αρκετά posts πιο πίσω για να διαπιστώσουν το ποιόν αυτού για την αποχώρηση του οποίου τόσο πολύ κόπτονται!

 

jonn - ένα ακόμη φυντάνι που ξύπνησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν ο flipper δεν έπασχε από εθελοντική δυσκοιλιότητα (συμφωνείς Bill?) μπορεί η παρουσία του στο forum να ήταν τόσο ευχάριστη όσο και χρήσιμη-γιατί δεν ήταν τίποτα απ'τα δύο.

 

Ελπίζω (για δικό του καλό) στην "πραγματική" ζωή του να παίρνει λιγότερο μονοκόμματα τα πράγματα, καθώς συμπεριφορές σαν τη δική του αποδεδειγμένα οδηγούν στην αφόρητη και αμετάκλητη μοναξιά. Πράγμα που δεν θα ευχόμουν σε κανέναν.

 

Καλή Σαρακοστή flipper και, με ρέγουλα το χταποδάκι, δεν φτάνει για όλους.

 

Μού' φτιαξες τη μέρα. :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πάλι τα ίδια...

 

Κάθε καλοκαίρι γίνεται της Πόπης στο φόρουμ!

Γιατί; Γιατί οι συνθήκες κάνουν τον κόσμο πιό επιθετικό.

 

Τεσπα...

 

Τελειώνετε εδώ.

 

Ο φίλος που θέλει ν' αποχωρήσει, μπορεί.

Βλέπω ότι έχει τους λόγους του.

Μακάρι να βρεί αυτό που ψάχνει.

 

 

Ο sakis_music πρέπει ν' αποχωρήσει διότι, όσο κι αν νομίζει ότι είναι...

ένα νέο και ευγενικό παιδί που πρωτομπαίνει στον χώρο των PCs και που έρχεται με συγκεκριμένες ερωτήσεις και απορίες, προσδοκώντας σαφείς απαντήσεις από έμπειρους του χώρου;;;

στην ουσία είναι κάποιο κακομαθημένο παιδι που δεν δέχεται να μάθει αλλά περιμένει την απάντηση που είχε στο κεφάλι του από την αρχή.

Ο σεβασμός προς αυτούς που διαθέτουν έστω και 10 λεπτά από την ζωή τους (αφιλοκερδώς) για να τον βγάλουν από την άγνοια, είναι ανύπαρκτος.

 

Είναι ένα σοβαρό θέμα αυτό στο Internet καθώς ο κάθε άσχετος μπορεί να μιλά και να αμφισβητεί, χωρίς γνώση του αντικειμένου, ακόμα και δασκάλους. Μιλά επι ίσοις όροις.

 

Διάβασε 2 περιοδικά και άκουσε 3 τσιτάτα και περιμένει να του εξηγήσουν επιστήμη που διαδάσκεται σε ανώτατα ιδρύματα, σύμφωνα με αυτά που κατάλαβε, και σε μία μέρα, ο ημιμαθής.

 

Του νεαρού sakis_music, στο πρώτο του θέμα του, απαντήσαμε εκτενώς.

Και αυτός (σαν αγενής κι ανίδεος που είναι) επέμενε να ψάχνει άλλες απαντήσεις από "επαγγελματίες".

Λες κι εμείς που του απαντούσαμε είμαστε τα κολητάρια του!

 

Γι αυτό αλλά και για τον τρόπο με τον οποίο απορρίπτει τους κανονισμούς του φόρουμ αλλά και το γεγονός ότι μόνο αρνητικά έχει να πεί για το Noiz, (ο αχάριστος) αποκλείεται και δεν θα περιμένουμε το δικό του αντίο.

 

Οι υπόλοιποι στα πληκτρολόγια σας. :lol:

Και πηγαίνετε για κανα μπάνιο να δροσιστείτε!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σας γνωρίζω καθόλου και δε θυμάμαι και τι έχει πει ο καθένας αλλά είναι λυπηρό κομπλεξικοί οι οποίοι παλεύουν μια ζωή να συγκρατήσουν τον όρο VST να φθονούν τις γνώσεις και το επίπεδο των άλλων.

Σάκης αν σου παίρνανε τη γκόμενα που γούσταρες στο λύκειο και σου ρίχνανε και καμιά ψιλή μη τα βγάζεις εδω μαν.Όλα τα παιδιά ενδιαφερθήκανε για το τέλειο στουντιάκι σου και σου απάντησαν όσο δε παίρνει,πιστεύω οτι εξαντλήθηκε το θέμα.

Fleamail οι κώλοι αντιπροσωπευτικότατοι αστους όπως είναι!

Και τι μπαρούφες είναι αυτές περι σεβάσμου,νόμου,κύρους,ευγένειας και ήθους.Τι ηλίθιοι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νοιζ είναι μια μουσική κοινότητα με μουσικά και ηχοληπτικά θέματα και όχι κουτοπονηράδας και μαγκιάς, λίγο ευγένεια και λίγο σωστός συντονισμός δεν βλάπτη, ποστάρω από το 2003 σαν επισκέπτης brain kai san brain από το 2004 και πραγματικά έχω δει το forum να έχει περάσει και καλύτερες περιόδους.

 

*έμαθα και ένα νέο ότι η fleamail είναι επιστάτης τι σημαίνει αυτό; 8O

 

άμα χρειάζεστε και κανα καθαριστή μπιστολά είμαι μέσα :lol:

 

* μην βάζετε ξεβράκωτα κωλαράκια γιατί θα τα δεί ο antuan και θα έχουμε άλλα :lol: :lol:

 

 

yameth νομίζω ότι είσαι ο μόνος που μπορεί να επιβάλει σωστά την τάξη και πρός της δύο πλευρές και προς όλους.

*νομίζω ότι επιβάλετε 8)

 

PEACE NOIZADES

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εμενα ,που ειμαι και της παλιας σχολης (στην οποια τα ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ τα φορουσανε οι ΑΝΤΡΕΣ,χωρις καμμια διαθεση μαγκιας...) απορρω για το ΚΛΑΨΙΑΡΙΚΟ ,ΜΥΞΙΑΡΙΚΟ & ΕΜΕΤΙΚΟ παραληρημα των "αδικημενων".

 

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!

 

λες και σας πηρανε τη πιπιλα κανετε ρε....... :roll:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flipper, ειλικρινα δεν θα μου λειψεις καθολου και ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενος που το noiz απο εδω και περα θα εχει εναν λιγοτερο κομπλεξικο στην παρεα του :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν νεο μελος,κανω απλα την εξης παρατηρηση(προς οσους αναλωνονται

σε κλαψες και τα χωνουν χωρις νοημα και λογο).

Μονο το οτι "συνυπαρχουν"καποιοι ανθρωποι σ ενα φορουμ ,και ειναι λιγο

εως πολυ διατεθειμενοι να μοιραστουν γνωσεις που ισως πληρωσαν κι ολας

για να τις αποκτησουν,ειναι απο μονο του ενα ευχαριστο γεγονος και κατι

που θα επρεπε να μας ευχαριστει.Δεν μπορω να κρινω τον Flipper και τον

καθε flipper,δεν μπαινω σ αυτη τη διαδικασια,αλλα απευθυνομαι σε ολους

ανεξαιρετως.Καποιοι ξερουν καποια πραγματα,αλλοι καποια αλλα.Δεν

γινεται καμια συγκριση γνωσεων εδω(ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον),αν και Ωρισμενοι δυστυχως το εκλαμβανουν ετσι.ΑΥΤΑ.Ας πιουμε μια μπυριτσα.

Ολα αυτα με σεβας και με ολη την καλη διαθεση...

(Ρε Earendil τι πεταξες το χταποδακι και με κολασες...)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα πριν λίγο... και βρήκα 6 σελίδες... μόλις τελείωσα το διάβασμα...

 

Interesting...

 

Λοιπόν, αν ήθελα να είμαι κακός, θα έλεγα ότι λυπάμαι που φεύγουν τόσο αξιόλογα 'φυντάνια' (η λέξη της ημέρας), γιατί ένας-δύο καραγκιόζηδες είναι πάντοτε επιθυμητοί σε μια παρέα...

 

Αλλά δεν θέλω να γίνω κακός (αυτή τη στιγμή τουλάχιστον).

 

Η σκέψη που κυριαρχεί σε μένα, είναι ότι τελικά αυτό το φόρουμ πρέπει να το αντιμετωπίζουμε που και που και σαν συσσωρευμένο υλικό αναφοράς, για τη Μουσική και τη μουσική Τεχνολογία.

 

Ξέρω πολύ καλά ότι αυτός ήταν ο βασικός στόχος του yameth όταν το σχεδίαζε και λυπάμαι αν από τη μεριά μου έχω κάνει κάτι για να το χαλάσω. Sorry boss... :oops:

 

Κάθε τι λοιπόν που υποσκάπττει συνειδητά αυτή την επιδίωξη, δεν έχει θέση εδώ, IMHO.

 

Για το Flipper (aka Fluffer) θα πω μόνο ότι τουλάχιστον στην αρχή δε μου είχε δώσει κακή εντύπωση. Από κάποια στιγμή και έπειτα άρχισε να συμπεριφέρεται σαν κλασσικό τρολ και flamer. Αυτό μάλλον έγινε μετά από κάποιες διαφωνίες σε συγκεκριμένα θέματα, οι πιο νέοι δεν τα έχουν ζήσει.

 

Η αλλαγή της συμπεριφοράς προδίδει είτε άνθρωπο ψυχικά διαταραγμένο (πράγμα που ειλικρινά ελπίζω να μην είναι αλήθεια) ή μια προσωπικότητα που πραγματικά δεν μπορεί να συμβιώσει με ανθρώπους που φέρουν μια αντίθετη άποψη. Έχει ανάγκη το 'περιβάλλον του'. Εύχομαι ειλικρινά να το βρει.

 

Για κάτι διάτοντες αστέρες τύπου sakis, δεν θα αναλλώσω θερμίδες να πληκτρολογήσω κάτι.

 

Θέλω να γράψω μια μικρή, αληθινή ιστορία, που απευθύνεται σε κάποιους που μέσω pm αλλά και στο φόρουμ, έχουν εκφράσει τη 'συμπάθειά' τους για άτομα που αντιμετωπίζονται αρνητικά από όλους τους άλλους.

 

Μικρός δούλευα τα καλοκαίρια σε μια υπαίθρια καφετέρια και ερχόταν κάθε μέρα ένας χοντρός και γενικά αντιπαθής κύριος, με ένα μικρό, κακόψυχο και απίστευτα αντιπαθητικό Πεκινουά. Γνωρίζετε βέβαια ότι πρόκειται για τα πιο σκατόψυχα και κομπλεξικά σκυλιά που υπάρχουν, αλλά το συγκεκριμένο ήταν το κάτι άλλο. Είχε δαγκώσει τους πάντες, ακόμα και παιδάκια, στα καλά καθούμενα.

 

Τυχαίνει λοιπόν μια μέρα και έρχεται μια αγέλη από αδέσποτα στην πλατεία που ήταν η καφετέρια. Το σκατόσκυλο πηγαίνει κοντά τους και αρχίζει να πουλάει τσαμπουκά (στο στυλ 'εδώ είναι η περιοχή μου').

 

Με μια ματιά από τον αρχηγό της αγέλης, 4-5 από τα σκυλιά (που ήταν κάπου 6 φορές όσο το απολειφάδι Πεκινουά) το βουτάνε και αρχίζουν να το κουστομαδάνε.

 

'Ευτυχώς' το αφεντικό του πρόλαβε να τον μαζέψει, πριν φτάσουμε να ψάχνουμε κομματάκια του σε ακτίνα 1 χιλιομέτρου. Οι εργαζόμενοι εκεί απλά είχαμε ανάψει τσιγάρο και απολαμβάναμε το θέαμα...

 

Απάνθρωπο;; Φρικαλέο;;;;

 

ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ;;;

 

ΦΥΣΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ!!!

 

Αφήστε τα λοιπόν αυτά περί λύπησης και συμπάθειας στους κατατρεγμένους...

 

Α ναι, το σκατόσκυλο από εκείνη τη μέρα και μετά, μαζευόταν κλαίγοντας μόνο και μόνο αν το αγριοκοίταζες...

 

Λήξις...

 

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου