Προς το περιεχόμενο

Πολιτικά σχόλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος σου είπε ότι χρειαζόμαστε σωτήρες?

Πρόγραμμα και εποπτεία (από το φίλο μου τον Ράιχενμπαχ) χρειάζονται.

Αυτοί το έχουν αποδεχθεί.

Ο Αλέξης λέει ότι θα διώξει τον Φούχτελ και θα βάλει τον Στρατούλη.

Είναι να μη σε πιάνει απελπισία που ο κόσμος δεν γελάει?

(Δηλαδή ο πολύς κόσμος γελάει εδώ που τα λέμε  ;D αλλά ένα 25% το θεωρεί σωστή επιλογή)

Ενταξει ας τους δοκιμασουμε κι αυτους.Αλλα αυτες οι δοκιμες επρεπε να γινουν πριν 10ετιες.Εκατσε 4-6 χρονια και δεν εκανε κατι ,δρομο να ανεβει να κυβερνησει αλλος.Και δεν ειμαι κολλημενος με τον Αλεξη.Τους ψαχνω κι αυτους.Απλα λεω μηπως αλλαξει κατι και μας κλεβουν λιγοτερο απο τους πρωην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Ενταξει ας τους δοκιμασουμε κι αυτους.Αλλα αυτες οι δοκιμες επρεπε να γινουν πριν 10ετιες.Εκατσε 4-6 χρονια και δεν εκανε κατι ,δρομο να ανεβει να κυβερνησει αλλος.Και δεν ειμαι κολλημενος με τον Αλεξη.Τους ψαχνω κι αυτους.Απλα λεω μηπως αλλαξει κατι και μας κλεβουν λιγοτερο απο τους πρωην.

 

Αυτό που λες είναι κάτι σαν:

"Βαρέθηκα τα σουβλάκια και τις πίτσες, είναι όλα βρόμικα και ανθυγιεινά, ας φάμε γκαζόν από το παρτέρι για δοκιμή."  ;D

 

Προσωπικά  πιστεύω ότι ένα προς ένα, όλα τα αρνητικά αυτής της χώρας (της Ελλάδας λέω) αναδεικνύονται μέσω του ΣΥΡΙΖΑ ως "άποψη" και προβάλλονται ως λύσεις. Κρατισμός, κακός συνδικαλισμός, ανομία (για εμάς όχι για τους "άλλους"), δημαγωγία και άλλα...    

Πρόσεξε, δεν υποστηρίζω τους κυβερνώντες per se. Τις επιλογές τους (αυτή τη στιγμή) υποστηρίζω.

Είχε και καλύτερα? Ασφαλώς. Αλλά δεν μπορώ να συμφωνήσω με κάποιον που προβάλλει τις εντελώς αντίθετες επιλογές ως ρεαλιστική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτό που λες είναι κάτι σαν:

"Βαρέθηκα τα σουβλάκια και τις πίτσες, είναι όλα βρόμικα και ανθυγιεινά, ας φάμε γκαζόν από το παρτέρι για δοκιμή."  ;D

 

Προσωπικά  πιστεύω ότι ένα προς ένα, όλα τα αρνητικά αυτής της χώρας (της Ελλάδας λέω) αναδεικνύονται μέσω του ΣΥΡΙΖΑ ως "άποψη" και προβάλλονται ως λύσεις. Κρατισμός, κακός συνδικαλισμός, ανομία (για εμάς όχι για τους "άλλους"), δημαγωγία και άλλα...    

 

Θα είμαι ο τελευταίος στο forum που θα σου πει ότι ο Τσίριζα είναι η σωτηρία για την χώρα- ούτως ή άλλως δεν σώζεται με τίποτα IMHO.

 

Αλλά έχω μια ένσταση βρε παιδί μου...

 

 

Αρνούμαι κάθετα, οριζόντια, τραπέζια, παραλληλόγραμμα, τρίγωνα ότι οι σωτήρες μας είναι χρώματος «πρασινομπλε».

 

Δηλαδή το generation next του «Τσοβόλα δώστα όλα» και του γκλίτσου του Σιούφα και της Ψαρούδας που γέμισαν την βο(υ)λή υπαλλήλους, θα με σώσει;

 

Άστο Χαρίλατρε  ;D ;D ;D πάμε καλύτερα για καμιά παέγια  ;D

 

Ήταν σαν αυτό το Ζούπερ Ουάοοοοο, που περιμέναμε του Μπλε απατεώνες να κλείσουν μέσα τους Πράσινους ληστές και το αντίθετο.  ;)

 

Άστο σου λέω, πάμε για καμιά σαγκρία, δεν σώζεται το μαγαζί...  ;D ;D ;D

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα είμαι ο τελευταίος στο forum που θα σου πει ότι ο Τσίριζα είναι η σωτηρία για την χώρα- ούτως ή άλλως δεν σώζεται με τίποτα IMHO.

 

Αλλά έχω μια ένσταση βρε παιδί μου...

 

 

Αρνούμαι κάθετα, οριζόντια, τραπέζια, παραλληλόγραμμα, τρίγωνα ότι οι σωτήρες μας είναι χρώματος «πρασινομπλε».

 

....

 

;D ;D ;D ;D

Ρε συ δεν είμαι δεξιός κανονικός ή ΠΑΣΟΚΟΣ.

Θα ψήφιζα ο,τιδήποτε από ΔΗΜΑΡ μέχρι Δράση ανάλογα τα πρόσωπα και τις συνθήκες. Το είπα και πιο πριν...

 

...   

Πρόσεξε, δεν υποστηρίζω τους κυβερνώντες per se. Τις επιλογές τους (αυτή τη στιγμή) υποστηρίζω.

Είχε και καλύτερα? Ασφαλώς. Αλλά δεν μπορώ να συμφωνήσω με κάποιον που προβάλλει τις εντελώς αντίθετες επιλογές ως ρεαλιστική άποψη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες είναι κάτι σαν:

"Βαρέθηκα τα σουβλάκια και τις πίτσες, είναι όλα βρόμικα και ανθυγιεινά, ας φάμε γκαζόν από το παρτέρι για δοκιμή."  ;D

 

Προσωπικά  πιστεύω ότι ένα προς ένα, όλα τα αρνητικά αυτής της χώρας (της Ελλάδας λέω) αναδεικνύονται μέσω του ΣΥΡΙΖΑ ως "άποψη" και προβάλλονται ως λύσεις. Κρατισμός, κακός συνδικαλισμός, ανομία (για εμάς όχι για τους "άλλους"), δημαγωγία και άλλα...    

Πρόσεξε, δεν υποστηρίζω τους κυβερνώντες per se. Τις επιλογές τους (αυτή τη στιγμή) υποστηρίζω.

Είχε και καλύτερα? Ασφαλώς. Αλλά δεν μπορώ να συμφωνήσω με κάποιον που προβάλλει τις εντελώς αντίθετες επιλογές ως ρεαλιστική άποψη.

Δηλ.ειναι καλυτερο αυτο που ειδα πριν 8 η 10 μηνες στην tv,σε τελετη του κρατους να δινουν ευχαριστηριες πλακετες στους βαρδινογιαννη και αλλα 3 ονοματα που δε συγκρατησα γιατι εισαγουν καυσιμα απο το εξωτερικο και ''εχουν τα αεροπλανα μας και τα πολεμικα πλοια μας και τα οχηματα του στρατου μας να κινηθουν και να προασπισουν την αμυνα της χωρας κλπ κλπ".Μουπεσαν τα μαλλια.Δεν τοχα σκεφτει οτι χρωσταμε τοσα πολλα σ'αυτους τους εθνικους ευεργετες.Χρωσταμε την ασφαλεια μας.

Και ρωταω εγω τωρα.Δεν γινεται να εισαγει καυσιμα το ελληνικο κρατος;

Να μην εξαρτωμαστε απο ιδιωτες;Μπορει να μην γινεται.Αμα υπαρχουν τοσοι αχρηστοι στο δημοσιο...

Για:''κακός συνδικαλισμός, ανομία (για εμάς όχι για τους "άλλους"), δημαγωγία και άλλα... ''εχω να πω οτι ο βενιζελος μας τρελανε και μαλιστα πολλες φορες τις τελευταιες μερες με το μπλα-μπλα-μπλα για να γλυτωσει το τομαρι του για τη λιστα.

Για τις επιλογες τους απαντησα πιο πανω.Διαβασες και για το λαθος του πολλ/στη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

;D ;D ;D ;D

ή ΠΑΣΟΚΟΣ.

 

 

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

Και όπως έλεγα νωρίτερα σε μια ψυχή- όταν ήσουν στο Skype: «Βρε αυτός μπας και είναι... κρυφοπασόκος. Μου φαίνεται ύποπτος»  :o ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Α παπαπα παπαπαπα  ;D ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είμαι ο τελευταίος στο forum που θα σου πει ότι ο Τσίριζα είναι η σωτηρία για την χώρα- ούτως ή άλλως δεν σώζεται με τίποτα IMHO.

 

Αλλά έχω μια ένσταση βρε παιδί μου...

 

 

Αρνούμαι κάθετα, οριζόντια, τραπέζια, παραλληλόγραμμα, τρίγωνα ότι οι σωτήρες μας είναι χρώματος «πρασινομπλε».

 

+1

 

Tι κανουμε τωρα μου λες? ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

Tι κανουμε τωρα μου λες? ;D ;D ;D

 

 

Δεν ξερω αν σου εχω μιλήσει για τον σωτήρα μας Ιησου Χριστό. Μπορω να περασω να συζητήσουμε τη σχεση σου μαζι του? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν σου εχω μιλήσει για τον σωτήρα μας Ιησου Χριστό. Μπορω να περασω να συζητήσουμε τη σχεση σου μαζι του? ;D

 

Α στα διααλα γκαντεμη εφτυσα μιση κοκακολα πανω στο λαπτοπ παναθεμα σε!!!!!!!!!!!

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

+1

 

Tι κανουμε τωρα μου λες? ;D ;D ;D

 

 

Τι να σου πω τώρα και εγώ...

 

Να το ρίξουμε και εμείς στις.... κυβιστήσεις; Είναι τις μόδας τα τελευταία χρόνια  ;D

 

Τώρα διάβαζα ότι και ο Αλέξης πάει για... Alex: «Τσίπρας: Θα καταθέσουμε εναλλακτική πρόταση στο ΔΝΤ»  :o :o ;D ;D ;D

 

 

Μαχόγκανι, αφτώ ίνε  ;D

 

Ο τέως- (ΓΑΠ) το είπε ξεκάθαρα- το 2012 βγαίνουμε στις αγορές και τέλος τα προβλήματα boyz and girlz  ;D

 

Ο νυν - από που να αρχίσω με δαύτον- τα «μίγματα», τα Ζάππεια, οι «μαθητευόμενοι μάγοι», αυτά τα μέτρα είναι τα τελευταία  ;D

 

Ο επόμενος- άρχισε τις... γυροβολίες και τα τσάμικα από τώρα. Θα μου το θυμηθείς, αυτός όπως το πάει θα γίνει το κόμμα των... νοικοκυραίων  ;D

 

 

Για αυτό σου λέω φίλος...

 

 

Μαχόγκανι, καλό για μέταλ;  ;D ;D ;D ;D  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου