Προς το περιεχόμενο

Πολιτικά σχόλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

;D ;D ;D

Μην ανησυχεις,θα φερει αλλον ο Τσιπρας.. :D ;)

 

Ναι... από την Βενεζουέλα...  ;D ;D ;D

 

Τώρα αρχίζουν τα υποθαλάσσια σκαψίματα. ΣΕ χρόνο dt (γύρω στους επτά αιώνες) θα τον δούμε εδώ εις τα Φάληρα  ;D ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

....Δε θα παει στο τελος στον πολιτικο για να τον διορισει;(Για να παρει κι ο πολιτικος τους ψηφους του;)

Και που ειναι λοιπον η ευθυνη των πολιτικων,που επρεπε να φτιαξουν τη χωρα;

...

 

Και φτάνουμε λοιπόν στην κατάσταση που αυτοί που τα έκαναν σκ@τά, προσπαθούν τώρα να "τα μαζέψουν" να κάνουν το αντίθετο (π.χ. να κάνουν αξιολογήσεις, να διώξουν (κάποια) στουρνάρια κλπ).

Πώς εμπιστεύεσαι κάποιον που αντιτίθεται σε κάθε προσπάθεια "μαζέματος" και κλείνει το μάτι σε όλους αυτούς τους βολεμένους υποσχόμενος ότι θα συνεχίσει το πάρτι?

 

Εκτός αν όπως και με τα "επικοινωνιακά κόλπα" το ανέχεσαι γιατί θεωρείς ότι πρέπει να πει κάτι που θα τραβήξει κόσμο κι ας καταλαβαίνεις ότι είναι ανέφικτο. (Είναι προμελετημένη απάτη όμως).

 

Σε ρωτάω με ειλικρίνεια γιατί καταλαβαίνω ότι κατά βάση επιθυμείς τα ίδια μ' εμένα για τη χώρα και μου κάνει εντύπωση που θεωρείς καταστροφή αυτό που προσπαθούν να κάνουν τώρα.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι... από την Βενεζουέλα...  ;D ;D ;D

;D ;D ;D ;D

 

Μπα..απο την Ανατολη θα τον φερει και θα εξυπηρετει τη Δυση.. ;)

Τερρυ..Ο Τζιφρας (κατα το Τζεφρυ..)θα γινει πρωθυπουργος και θα τα κανει τα χατηρια των ''εξω'' θελει δε θελει.Το κακο ειναι οτι δε θα μπορει να κανει τιποτα ουσιαστικο για την Ελλαδα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα παρε παρε,εδω οι καλοι μαθητευομενοι μαγοι...

Στα 3 σωσιματα,αλλο ενα δωρο...

 

 

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/ta_ksefteria_toy_dnt_kai_to_lathos_toy_pollaplasiasth_sto_programma_litothtas.2096641.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φτάνουμε λοιπόν στην κατάσταση που αυτοί που τα έκαναν σκ@τά, προσπαθούν τώρα να "τα μαζέψουν" να κάνουν το αντίθετο (π.χ. να κάνουν αξιολογήσεις, να διώξουν (κάποια) στουρνάρια κλπ).

Πώς εμπιστεύεσαι κάποιον που αντιτίθεται σε κάθε προσπάθεια "μαζέματος" και κλείνει το μάτι σε όλους αυτούς τους βολεμένους υποσχόμενος ότι θα συνεχίσει το πάρτι?

 

Εκτός αν όπως και με τα "επικοινωνιακά κόλπα" το ανέχεσαι γιατί θεωρείς ότι πρέπει να πει κάτι που θα τραβήξει κόσμο κι ας καταλαβαίνεις ότι είναι ανέφικτο. (Είναι προμελετημένη απάτη όμως).

 

Σε ρωτάω με ειλικρίνεια γιατί καταλαβαίνω ότι κατά βάση επιθυμείς τα ίδια μ' εμένα για τη χώρα και μου κάνει εντύπωση που θεωρείς καταστροφή αυτό που προσπαθούν να κάνουν τώρα.

 

 

 

 

 

Αυτοι που τακαναν σκ@τ@ ,για μενα, αποκλειεται να ''μας κανουν ανθρωπους''.Ηταν χρονια στην πολιτικη και εχουν γραψει καποια ιστορια.Ξαφνικα γιναν οι σωστοι σωτηρες και θα μας σωσουν;Αφου μεχρι και το ΔΝΤ ελεγε τις προαλλες οτι τοχουν παρατραβηξει το σκοινι με τις περικοπες.Τα λεω λιγο λαϊκα τωρα.

Παιρνω παραδειγμα απο μενα σ'αυτη μου τη φιλοσοφια.Ειμαι απο μικρος το καλο παιδι .Μετα απο πολλα χρονια(να πω ηλικια;αστο.) καταφερα μονο να αποφευγω αυτους που με εκμεταλλευονται.Εγω δεν μπορω να αλλαξω και να εκμεταλλευτω αλλους.Θελω να προσφερω στους αλλους.

Ετσι λοιπον αφου εγω δεν μπορω να γινω κακος ουτε με τους κακους,ειναι αδυνατον κι ο κακος να γινει καλος,που ειναι και δυσκολοτερο πραμμα.

 

Για την αντιθεση με το συμμαζεμα δεν το ξερω.Τον τσιπρα εννοεις;Τι λεει;

 

Για την προμελετημενη απατη ,εδω ,μας μπιπ κανονικα και μας γραφουν κανονικα 40 χρονια.Ξεχασες τον λαοπλανο.Ολο θα και θα και θα...Αλλα λενε πριν κι αλλα κανουν μετα την εκλογη τους.Ενα παραδειγμα,στις τελευταιες εκλογες,ελεγε ο σαμαρας πρωτο-πρωτο στο προγραμμα του οτι θα ξαναφερει τις συνταξεις εκει που ηταν πριν.Πουντο;

 

Για την καταστροφη :βλεπω την τσεπη μου ,την οικογενεια μου,τους γυρω μου,και βλεπω κι αυτα που ερχονται.Βλεπω και πολυ κοσμο που δεν αντιδρα κι ειναι μονο λογια και παθαινω.Ποσο κατω να παμε;Αν πεφταν κι οι τιμες των βασικων εστω ειδων,να πω ,υπομονη.Αλλα η κυβερνηση δεν κυβερνα,καθοδηγειται απο τις 2000 πλουσιες  οικογενειες στην Ελλαδα που μασανε το 80% του πλουτου της χωρας κι εμεις οι υπολοιποι 11.000.000

το υπολοιπο 20.Κανε ρε μπαγασα κατι και βαλε το ψωμι 0.20,τυρι 0.25,γαλα δε ξερω γω ποσο ,τιμες στην τυχη βαζω αλλα εγινα κατανοητος,νομιζω.

Κι εγω ειλικρινα σου απαντω.

Υ.Γ.Αυτο το multi-quote πως γινεται:Δεν το ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ελα παρε παρε,εδω οι καλοι μαθητευομενοι μαγοι...

Στα 3 σωσιματα,αλλο ενα δωρο...

 

 

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/ta_ksefteria_toy_dnt_kai_to_lathos_toy_pollaplasiasth_sto_programma_litothtas.2096641.html

 

Έλα βρε καμιά δεκαριά σελίδες παρά πίσω το είχα ποστάρει στον Νίκο και του έλεγα «ο πολλαπλασιαστής (όχι της μπαταρίας) ήταν λάθος»  ;D

 

Αλλά προτίμησε να ασχοληθεί με τους... κονσερβοκουτάδες  ;D ;D ;D ;D ;D  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα παρε παρε,εδω οι καλοι μαθητευομενοι μαγοι...

Στα 3 σωσιματα,αλλο ενα δωρο...

 

 

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/ta_ksefteria_toy_dnt_kai_to_lathos_toy_pollaplasiasth_sto_programma_litothtas.2096641.html

 

Αντιγράφω ένα μέρος:

 

Υποχρεώνοντας τις κυβερνήσεις της νότιας Ευρώπης σε δραστική μείωση των μισθών των δημοσίων υπαλλήλων, αλλά και των συντάξεων, αναγνωρίζει η έκθεση, προκλήθηκε μια πτώση της εσωτερικής ζήτησης δύο με τρεις φορές ταχύτερη απ' ό,τι αναμενόταν. Οι συνέπειες ήταν αβυσσαλέες: σειρά πτωχεύσεων, εκτίναξη της ανεργίας, τεράστιες διαδηλώσεις στους δρόμους της Αθήνας και της Λισαβόνας.

 

Μωρέ καλά τα λέει ο Τσίπρας: επαναφορά των μισθών των ΔΥ στα επίπεδα 2009, μαζί με μερικές 100άδες χιλιάδες προσλήψεις νέων ΔΥ, θα πέσει χρήμα στην αγορά καθώς οι ματσωμένοι ΔΥ θα ξοδεύουν αβέρτα, και θα βγούμε από την κρίση καμαρωτοί.

 

Να σκάσει από το κακό του ο ΣΦ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτοι που τακαναν σκ@τ@ ,για μενα, αποκλειεται να ''μας κανουν ανθρωπους''.Ηταν χρονια στην πολιτικη και εχουν γραψει καποια ιστορια.Ξαφνικα γιναν οι σωστοι σωτηρες και θα μας σωσουν;

....

Ποιος σου είπε ότι χρειαζόμαστε σωτήρες?

Πρόγραμμα και εποπτεία (από το φίλο μου τον Ράιχενμπαχ) χρειάζονται.

Αυτοί το έχουν αποδεχθεί.

Ο Αλέξης λέει ότι θα διώξει τον Φούχτελ και θα βάλει τον Στρατούλη.

Είναι να μη σε πιάνει απελπισία που ο κόσμος δεν γελάει?

(Δηλαδή ο πολύς κόσμος γελάει εδώ που τα λέμε  ;D αλλά ένα 25% το θεωρεί σωστή επιλογή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα βρε καμιά δεκαριά σελίδες παρά πίσω το είχα ποστάρει στον Νίκο και του έλεγα «ο πολλαπλασιαστής (όχι της μπαταρίας) ήταν λάθος»  ;D

 

Αλλά προτίμησε να ασχοληθεί με τους... κονσερβοκουτάδες  ;D ;D ;D ;D ;D  

 

Δεν το ειδα (ή δεν το καταλαβα),sorry,απλα επαθα πλακα γιατι "λαθος" ο ενας,"ξεχαστηκε" ο αλλος,"μαλλον δεν ηταν η ενδεδειγμενη λυση" ο τριτος,"ε τι 5% τι 50%" ο παραλλος,(και ολοι αυτοι πληρωνονται αδρα απο ολους εμας για να κανουν "λαθη και να "ξεχνανε") και ο κοσμος να αυτοκτονει σε ρυθμους που δεν ξαναειδαμε ποτε στη χωρα μας,γιατι βιωνει την απολυτη δυστυχια εξαιτιας των "κυριων" που κανουν τα "λαθη"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα βρε καμιά δεκαριά σελίδες παρά πίσω το είχα ποστάρει στον Νίκο και του έλεγα «ο πολλαπλασιαστής (όχι της μπαταρίας) ήταν λάθος»  ;D

 

Αλλά προτίμησε να ασχοληθεί με τους... κονσερβοκουτάδες  ;D ;D ;D ;D ;D  

Ελα,πλακα κανετε,ε;Τι ειναι αυτο;Μου αρεσε το σχολιο καποιου:

Ε εντάξει δεν έγινε και τίποτα, άνθρωποι είμαστε....τώρα που το είδατε απλά αλλάξτε το πολλαπλασιαστή και είμαστε εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου