Προς το περιεχόμενο

Για να ξέρετε πως εμφανίζονται οι διαφημίσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λαμπρά.

Ειπε ο καθενας την αποψη του.

 

@trolley δεν ειναι δικο μου το φορουμ ουτε σκοπευω να φτιαξω...(τουλαχιστον ξανα).

Μπορείς καλλιστα να νομιζεις οτι εχω μηδενικη σχεση με το ιντερνετ, αυτο βεβαια δεν αλλαζει το γεγονος οτι ημουν για σχεδον 10 χρονια στο τιμονι ειδικου φορουμ υπερ υπερ πολλαπλασιας επισκεψιμοτητας.

 

Δηλωνω ξανα οτι εχω και θα εχω blocker και δηλωνω ξανα οτι εχω προσφερει πολλα περισσότερα στο νοιζ απο οσα θεωρειτε οτι του στερησα, ασχετως με το τι βολευει τον καθενα να προωθησει την παρουσα στιγμη.

 

Βαλτε patreon και ειμαι μεσα. Διαφημιση ....δεν

 

Και σας ευχαριστω για την παρεα αυτα τα χρονια. Οπως και οσους θεωρουν οτι δεν ειμαι ελέφαντας.

 

Cu

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
13 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Και σας ευχαριστω για την παρεα αυτα τα χρονια. Οπως και οσους θεωρουν οτι δεν ειμαι ελέφαντας.

 

Cu

Αν το κάνεις για μένα, ελπίζω να καταλάβεις πως κάνεις λάθος.

Εγώ είμαι άλλο ένα μέλος, η σελίδα ανήκει στον @Slew Rate.

Προσωπικά όμως δεν έχω τίποτα μαζί σου και σε εκτιμώ για πολλά κοινά μας πράγματα.

Όχι όμως για όλα. Νομίζω πως ισχύει και ανάποδα μιας και δεν είναι όλα μαύρο - άσπρο. Έτσι Δημήτρη;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι θα συμφωνούσα σε κάτι με το Dimsonic δεν θα το πίστευα ποτέ. Αλλά έχει απόλυτο δίκιο.

 

Απλά είναι τα πράγματα.

 

1. Το φόρουμ είναι κοινότητα. Χωρίς άτομα να γράφουν δεν υφίσταται.

2. Τα ad blocker είναι νόμιμα. Σταματήστε την κλάψα. Όταν δε χάνετε λεφτά δε σας ενδιαφέρει το ίδιο η ηθική και το "σωστό".

 

Αν γινόταν να λειτουργήσει με συνδρομή το νοιζ, ο εκάστοτε ιδιοκτήτης σίγουρα θα το έκανε. Ο λόγος που δεν το κάνει είναι επειδή θα πάει άπατο. Σίγουρα όμως αν είχε 1000 εθισμένους αντί για 20 που έχει τώρα θα το δοκίμαζε.

 

Το γνωστό τυράκι και φάκα όλου του ίντερνετ. Σου παρέχουν κάτι  "δωρεάν ¨μέχρι να μη μπορείς πλέον να μην πληρώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Απολύτως δεκτό ότι μπορείς να κάνεις κάτι αν είναι νόμιμο. Δεν έχω να πω τίποτα.

Κανείς δεν έκλαψε btw.

 

 

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

 

12 λεπτά πριν, Slew Rate είπε

Απολύτως δεκτό ότι μπορείς να κάνεις κάτι αν είναι νόμιμο. Δεν έχω να πω τίποτα.

Κανείς δεν έκλαψε btw.

Επίσης το ότι δεν απαγορεύεται σε browser να έχουν ad block δεν σημαίνει πως αυτόματα επιτρέπεται η χρήση τους σε ιδιωτικά site. Αυτό είναι στην κρίση του κάθε webmaster και έχει κάθε νόμιμο δικαίωμα αν το επιθυμεί να μπλοκάρει τα ad block.  Ποιος ήταν πρώτος το αυγό ή η κότα; Η συζήτηση αυτή έγινε πριν κάποια χρόνια.

 

  • Χαχα 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Yannis Methenitis είπε

 

Επίσης το ότι δεν απαγορεύεται σε browser να έχουν ad block δεν σημαίνει πως αυτόματα επιτρέπεται η χρήση τους σε ιδιωτικά site. Αυτό είναι στην κρίση του κάθε webmaster και έχει κάθε νόμιμο δικαίωμα αν το επιθυμεί να μπλοκάρει τα ad block.  Ποιος ήταν πρώτος το αυγό ή η κότα; Η συζήτηση αυτή έγινε πριν κάποια χρόνια.

 

 

Όποιο site μου βγάζει μπάνερ να απενεργοποιήσω ad-block έχει φύγει από τα bookmarks την επόμενη στιγμή.

Κάντε το και εδώ.

Για πόσο διάστημα θέλετε? μια βδομάδα, δυο? δοκιμή. Ιδού η Ρόδος.

 

 

Αυτός ο στρουθοκαμηλισμός μου τη δίνει.

Κάθεστε και νομίζετε ότι σας κάνει ζημιά και σας στερεί έσοδα αυτός που στηρίζει το φόρουμ σας.

Δικαίωμά σας.

Ας μην αναφερθώ στις δημοφιλείς συμμετοχές και στις διακρίσεις και στους ακόλουθους και στις μέρες που "κερδίσατε".

 

 

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
4 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Επίσης το ότι δεν απαγορεύεται σε browser να έχουν ad block δεν σημαίνει πως αυτόματα επιτρέπεται η χρήση τους σε ιδιωτικά site.

Ναι, αυτό που δεν απαγορεύεται συγκεκριμένα είναι να κάνει ότι θέλει ο χρήστης με http requests που του έρχονται.

 

Θα μπορούσα να βάλω anti-ad-block, και μετά ο χρήστης να βάλει anti-anti-ad-block. (μιζέριασα ήδη).

 

  • Χαχα 1

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Slew Rate είπε

 

 

 

Αυτό είναι αλήθεια. Και είναι πολύ χαρακτηριστικό ότι έχω πάρει την ΙΔΙΑ απάντηση από διάφορα άτομα άσχετα μεταξύ τους όταν τους ρώτησα για το community.

 

Το community θέλει ξεκάθαρα reboot. Οι αγγελίες δουλεύουν πολύ, έχουν το 95% της κίνησης ολόκληρου του noiz.gr domain.

 

 

 

 

το community θέλει τρέξιμο.

Εγώ να πω την αμαρτία μου, μετά την μεταβίβαση, βλέπω ότι δεν τρέχει όπως θα έπρεπε με νέο αίμα.

Επίσης καλώς ή κακώς η συμμετοχή του ιδιοκτήτη είναι για μένα απαραίτητη στην καθημερινότητα.

 

Κατά τα άλλα η καινούργια ιδιοκτησία θα πρέπει να αφουγκραστεί τη βάση (αν δεν το έχει κάνει ήδη).

 

Όσο για τις αγγελίες, αυτο είναι κοινό μυστικό.

Το νοιζ είναι οι αγγελίες. Εχει και ένα φόρουμ.

 

Αν κάποιος τώρα νοιάζεται να είναι και κοινότητα, αυτό είναι άλλο θέμα, διότι μπαίνουν παράμετροι στο παιχνίδι που ΔΕΝ σχετίζονται με οικονομικά

5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Εγώ θέλω τον κβαντικό να μας λύσει το πρόβλημα.

 

Στράτο θα έλεγα ότι το θέμα είναι σοβαρό, τόσο ώστε ακόμα κι η παραμικρή νότα χιούμορ να χτυπάει παράφωνα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου