Προς το περιεχόμενο

Για να ξέρετε πως εμφανίζονται οι διαφημίσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Εγώ πάλι ειλικρινά ποτέ μου δεν κατάλαβα σε τί μπορεί να ενοχλούν  κάποιον  οι διαφημίσεις εφόσον γνωρίζεις ότι υπάρχουν ως  αντιστάθμισμα μιας υπηρεσίας / προϊόντος δωρεάν .

Υπάρχει premium membership θαρρώ στο youtube  π.χ. χωρίς  διαφημίσεις , που όποιος είναι μερακλής, το πληρώνει.

Δεν μου αρέσουν οι αφορισμοί και οι γενικεύσεις , αλλά θα τολμήσω μια:

Αν σε ενοχλούν οι διαφημίσεις, κάτι άλλο φταίει , και απλά το μετατοπίζεις σε αυτές.😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, LK είπε

Εγώ πάλι ειλικρινά ποτέ μου δεν κατάλαβα σε τί μπορεί να ενοχλούν  κάποιον  οι διαφημίσεις εφόσον γνωρίζεις ότι υπάρχουν ως  αντιστάθμισμα μιας υπηρεσίας / προϊόντος δωρεάν .

Υπάρχει premium membership θαρρώ στο youtube  π.χ. χωρίς  διαφημίσεις , που όποιος είναι μερακλής, το πληρώνει.

Δεν μου αρέσουν οι αφορισμοί και οι γενικεύσεις , αλλά θα τολμήσω μια:

Αν σε ενοχλούν οι διαφημίσεις, κάτι άλλο φταίει , και απλά το μετατοπίζεις σε αυτές.😜

Εγω ενοχλούμαι καμιά φορά που το σκέφτομαι, διότι μου παρείχαν ένα προϊόν γισ χρόνια χωρίς διαφημίσεις που με έθισε και μετά μου παρέχουν εξατομικευμενες διαφημίσεις που με κάνουν νσ νιώθω συνειδητά και ασυνείδητα πως παραβιάζεται η ιδιωτικότητα μου που μεν έδωσα τη συγκατάθεση αλλα με έναν τρόπο ψυχοεξαναγκαστικο, μεθοδευμένο μάλιστα με επιστημονικό τρόπο, εξαναγκαζοντας με άμεσα και έμμεσα να ξοδεύω ίσως και περισσότερα από τις δυνάμεις μου και μάλιστα χωρίς ένα μέτρο που όσο ξέρω δεμ υπάρχει και δεν καθορίζεται έτσι ώστε να με προστατεύουν οι αρμόδιοι θεσμοί στο ελάχιστο. 

 Μήπως να το δουλέψουμε λίγο να τους εναγουμε για να αξιωσουμε επιδικασουν κάνα 1.000.000 και βάλε ευρώ να τα πάρω να αράξω να ξεκουραστώ και μετά να πληρώνω κιόλας άνετα χωρίς γκρίνια για να βλέπω χωρίς διαφημίσεις τις δύο τρεις πλατφόρμες που γουστάρω? Ε? Χαχαχαχαχαχαχα 😂😂😂

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

 

Τώρα που δεν μου ανήκει το Noiz, μπορώ να μιλήσω αυθόρμητα μιας και δεν μιλώ ως επιχειρηματίας αλλά ως άλλο ένα μέλος της σελίδας.

 

ευκαιρία λοιπόν να τα πούμε πιό "αυθόρμητα" @Yannis Methenitis (βλέπεις μετά από 9 χρόνια ούτε να μιλάμε με τα μικρά μας ονόματα δεν θέλεις, όπως γίνεται με όλους τους άλλους)🤒

 

23 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

 

Η θεωρία σου αυτή @dimsonic με άφηνε πάντα κάγκελο.

Πιστεύεις πως το να χρησιμοποιείς το όποιο σάιτ σαν προσωπικό σου ημερολόγιο, σε καθιστά αρθρογράφο που περιμένει ο κόσμος να διαβάσει; Νομίζεις πως θα σε πλήρωνε κάποιο έγκριτο, ειδικό έντυπο για να αρθρογραφείς;

 

Είναι κρίμα που στο σαιτ που διαχειριζόσουν τόσα χρόνια δεν αντιλήφθηκες την "προσφορά" (την βάζω σε εισαγωγικά επίτηδες) κάποιων ανθρώπων που ίσως πόνεσαν τον χώρο περισσότερο από αυτόν που είχε οικονομικούς λόγους να τον πονέσει. Και ίσως τον πόνεσαν ή τον πονάνε, επειδή ακριβώς δεν κερδίζουν τίποτα από αυτόν, παρά από το να τον βλέπουν σαν μια κοινότητα όπου συχνάζουν άνθρωποι με κοινά ενδιαφέροντα. Στα 9 χρόνια που είμαι τακτικός θαμώνας έζησα το νοιζ σε σαφή μαρασμό και τα τελευταία 5-6 θα έλεγα σε μια σημαντική ανάκαμψη. Τα νούμερα και τα στατιστικά προφανώς τα έχεις στη διάθεσή σου και είμαι σίγουρος ότι δεν έχει διαφύγει της προσοχής σου (άσχετα αν τώρα θέλεις να υποστηρίξεις το διαφημιστικό θέμα) ότι αν δεν γράψουν 10 άτομα εδώ μέσα το νόιζ, η κατάσταση βαλτώνει και μένει στο τι μουσική ακούτε τώρα #134478.

Στα 25 χρόνια που ασχολούμαι με τα fora πάντα πίστευα ότι εκτός από τον ιδιοκτήτη τους, αυτά ανήκουν στο κοινό τους. Η κοινότητα διαμορφώνει το κλίμα, θετικό ή αρνητικό που θα προσελκύσει άλλους σ αυτήν. Αν αραιώσει η κοινότητα....άντε γειά. Διότι μη μου πει κανείς ότι ήταν ίδιο το νόιζ το 2014 με το νοιζ του 2022 ή.... του 2023 (ναι τα μέλη είμαστε σε θέση να βλέπουμε τέτοιες διαφορές χωρίς να έχουμε πρόσβαση σε στατιστικά στοιχεία που έχουν οι ιδιοκτήτες)

23 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

 

Το ότι έχουμε πλέον την άνεση να γράφουμε την άποψη μας, κακήν κακώς (χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τα γραπτά σου) μαθαίνοντας παράλληλα να γράφουμε, δεν μας καθιστά και αρθρογράφους. Για να γίνει κάποιος αρθρογράφος στην αγορά, πάει σε κάποιο δημοσιογραφικό σχολείο - ΙΕΚ ή πανεπιστήμιο να μάθει κάποια βασικά πράγματα, όπως τι είναι ΑΠΟΨΗ και τι είναι ΓΕΓΟΝΟΣ π.χ.

Μετά μαθαίνει δίπλα σε κάποιον δημοσιογράφο ως βοηθός ρεπόρτερ - συντάκτης και μετά γινεται συντάκτης... όχι σχολιαστής.

Σχολιαστής γίνεται (γινόταν μάλλον αφου όλοι μας είμαστε ένα πλέον) ο έμπειρος δημοσιογράφος, ακαδημαϊκός όπου ο αναγνώστης τον γνωρίζει γιατι έχει μια πορεία και εκτιμά την άποψη του για να έχει κι αυτός να λέει αύριο.

 

Τα αντιπαρέρχομαι επι τροχάδην. Διότι είναι τουλάχιστον προσβλητικά και εκτός των άλλων δείχνουν επιπολαιότητα και αδυναμία του αναγνώστη, να συγκρίνει τουλάχιστον συντακτικά, ορθογραφικά κλπ τα κείμενά μου μέ τον ορυμαγδό της ασυνταξίας, ανορθογραφίας, greeklishμού και έλλειψης ουσίας που συναντάμε και εδώ και στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης εν γένει . Ξέρω να γράφω και πολύ καλά μάλιστα και έχω την απαραίτητη αυτογνωσία για παινευτώ κι όλας. Σε διαβεβαιώνω ότι δεν ήταν καθόλου εύκολο να περάσεις απο τη βάσανο μιας διδακτορικής διατριβής και να είσαι και πανεπιστημιακός δάσκαλος, χωρίς να βρέξεις τα πόδια σου.

 

Δηλαδή τι είναι ένα φόρουμ εκτός από βήμα να γράφει ο κάθε πικραμένος (εγώ επι παραδείγματι) κακήν κακώς μαθαίνοντας ταυτόχρονα (sic). Αφού δεν έχει τίποτα άλλο. Τίποτα. Τέρμα τα άρθρα, έχει κάτι αραχνιασμένα και ό,τιδήποτε σχεδόν γράφει ένα τακτικό μέλος, εν είδει παρουσίασης ή εμπειρίας ή άλλο είναι πιό σημαντικό και τραβάει την προσοχή των μελών.

 

23 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

 

Το forum είναι τόπος ανταλλαγής απόψεων και συζήτησης. Κάποτε μάλιστα υπήρχε και στους κανονισμούς ο όρος flooding, για να αποφεύγονται τα πολυβόλα που γράφουν ασταμάτητα υποστηρίζοντας μια θέση και δεν άφηναν μια άλλη να φανεί. Έχουν περάσει κάμποσοι τέτοιοι σε βάθος χρόνου. Και έχουν φύγει αρκετοί άλλοι, ηπιότερων τόνων γιατί θεωρούσαν πως η σελίδα κατακλύζεται απο μια άποψη. 

Τον γνωρίζω τον όρο. Δηλαδή τώρα θέλεις να με κατηγορήσεις για flooding? Και γιατί δεν το έκανες όταν έπρεπε? Μήπως το "flooding" βόλευε?

 

23 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

 

Το να λες αυτό που λες είναι άτοπο. Μάλιστα σε μεγάλα φόρα εκτος Ελλάδος (φυσικά) υπάρχει συνδρομή για μέλη που θέλουν να στηρίξουν τη σελίδα με αντάλλαγμα να μη βλέπουν διαφημίσεις. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο στηρίζουν τη σελίδα για να υπάρχει και να μπορούν να γράφουν και να τους διαβάζουν τα ειδικά κοινά.

 

Τίποτα δεν είναι άτοπο. Στον κόσμο υπάρχουν ad blockers, είναι νόμιμοι και τους επιτρέπουν ακόμα οι browsers. Γιατί το επιτρέπουν? Δεν θα το εξετάσω. Αν τους ενοχλούσαν θα τους έκοβαν. Είμαι σίγουρος.

Βάλτε συνδρομή στο νοιζ και θα έρθω να πληρώσω την ίδια μέρα. Όπως το κάνω αλλού, που πληρώνω αν και πλέον δεν (θελω να) συμμετέχω.

Πιστεύω, όπως είπα πιό πάνω, ότι έχω συνεισφέρει πολλαπλάσια στο νόιζ από όσα αυτό έχει χάσει απο το μπλοκάρισμα των διαφημίσεων. Αλλωστε γιατί στην πρώτη σελίδα του νοιζ αναφέρονται τα μέλη με τις συμμετοχές, και γιατί μετρώνται τα ποστς και γιατί έχουμε likes, και γιατί έχουμε τα γελοία badges κ.ο.κ.?

Προφανώς η κάθε σελίδα θέλει συμμετοχές, θέλει θέματα προς συζήτηση, θέλει μέλη που ανεβάζουν τη θέαση και προφανώς όχι "τι ακούτε σήμερα"

Απο την άλλη εγώ δεν θέλω διαφημίσεις ρε αδερφέ. Μου φέρνουν αλλεργία. Αν είσαι άξιος βάλε συνδρομή να δούμε που θα πάνε τα μέλη. 

Στις σελίδες που είναι αξιόλογες γράφομαι συνδρομητής, βάζω likes κάνω share. Όπου δω διαφημίσεις την κάνω με ελαφρά και διαγράφομαι.

Στη δική μου σελίδα στο youtube, σε όσα βίντεο έχω φτιάξει είμαι κατά της φιλοσοφίας αυτής, και θέλω όποιος ενδιαφερθεί για το περιεχόμενο να έρθει να το δει. Στα 30-40 βίντεο που έχω ανεβάσει ΠΟΥΘΕΝΑ δεν έχω πει subscribe, like, hit the bell και ούτε θα πω.

Εδώ παρατηρείται το φαινόμενο να μπαίνεις να βλέπεις ότι η αναλογία επισκεπτών προς μέλη προς ενεργά συνεισφέροντα μέλη είναι ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ που γράφω 152/15/5 και μας ενοχλεί που κάποιος από τους 5 κόβει τις διαφημίσεις. Συγνώμη δηλαδή από τους 152 που μπαίνουν και παίρνουν μάτι ξέρεις πόσοι έχουν κόψει διαφημίσεις? Σε ενοχλεί ο ένας που το δηλώνει ότι τις κόβει αλλά συγχρόνως τραβάει κουπί?

 

 

23 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

 

Πάλι καλά που υπάρχουν και οι αγγελίες εδω, γιατί μέσα στο φόρουμ όταν ακόμα και οι καθημερινοί σκέφτονται όπως εσύ και χρησιμοποιούν ad block, το Noiz θα ήταν παρελθόν δεκαετίες τωρα. Με όλο τον σεβασμό.

 

Προφανώς το νοιζ επέζησε με τις αγγελίες.

Αλλά με λυπεί απίστευτα το γεγονός ότι εσύ που έστησες και συντήρησες αυτόν τον ιστότοπο για τόσα χρόνια (επαγγελματικά και καλώς, δεν αντιλέγω) έρχεσαι να μου πεις ότι η συμμετοχή μου είναι κοντολογίς flooding και όχι ενεργή και εν τοις πραγμασι συνεισφορά.

Αλήθεια, έχεις παρατηρήσει ότι κάποια σημαντικά μέλη έχουν αποστασιοποιηθεί και δεν γράφουν τα τελευταία 2-3 χρόνια? Αν ναι, αναρωτήθηκες γιατί? Μη μου πεις όχι, διότι κάποια θέματα εδώ στο νόιζ είναι γνωστά ανάμεσα στα μέλη, τα έχω συζητήσει με πολλούς κατ ιδίαν και πίσω από το φως της δημοσιότητας και είναι γνωστά στους παρεπιδημούντας στην Ιερουσαλήμ. Δεν θέλω να γράψω nicks γιατί δεν θέλω να τους φέρω σε δύσκολη θέση.

Μήπως θα έπρεπε να ασχοληθεί κάποιος μ αυτά και όχι με το να βλέπει το νοιζ μόνο σαν έσοδο. Δε λέω, καλά τα έσοδα των διαφημίσεων. Χωρις κόσμο και ενδιαφέρον, δεν θα υπάρχουν πλέον κάν οι διαφημίσεις.

 

Δεν αρνούμαι, στο νόιζ όλα αυτά τα 9 χρόνια έμαθα πολλά, γνώρισα διαδικτυακά και δια ζώσης φίλους, αλλά συνειδητά τη γνώση που πήρα, μαζί με τη γνώση που συγκέντρωσα τόσα χρόνια δεξιά και αριστερά την πρόσφερα τουλάχιστον σε αντίστοιχο ποσοστό. 

 

 

νομίζω είναι καιρός να αναθεωρήσω αρκετά πράγματα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, trolley είπε

 

Θα προσθέσω ότι τα μισά post του Dimsonic είναι επ' αφορμήν βίντεο υλικού που έχει αναρτηθεί στο YouTube. Εκεί, όπου είναι επισκέπτης και οφελείται από το υλικό που βρίσκει, θα υποθέσω ότι αποδέχεται να βλέπει διαφημίσεις και απ-ενεργοποιεί τον όποιο blocker;

 

(σ.σ. ήμουν αρχισυντάκτης επαγγελματικού περιοδικού για περίπου επτά χρόνια, συντάκτης για ακόμη περισσότερα, συγγραφέας ενός βιβλίου best-seller στον τομέα του, και μεταφραστής δύο βιβλίων).

 

 

φίλε μου μάλλον κάτι δεν κάνεις καλά με την πρόσθεση. Ξεκίνα το μέτρημα ξανά. Διότι τουλάχιστον εγώ ξέρω πόσα βίντεο ανέβασα και πόσα νέα θέματα ξεκίνησα.

Αλλωστε η κατηγορία βίντεο δεν δημιουργήθηκε από μένα. Κρίθηκε χρήσιμη από τον ιδιοκτήτη. Συνεπώς ανεβάζουμε βίντεο, ανεβάζουμε θέαση. Εγινε ξαφνικά πρόβλημα?

 

βάζω βίντεο αν κρίνω ότι υπάρχει κάτι ενδιαφέρον. 

Εκεί λοιπόν που είμαι επισκέπτης, ΝΑΙ, δεν αποδέχομαι να δω διαφημίσεις διότι έχω ad-blocker. Όμως τους οικοδεσπότες τους "φτιάχνω" μια χαρά την θεασή τους με το sharing που κάνω εδώ. Δεν ήρθε κανείς να με ευχαριστήσει. Ούτε οι οικοδεσπότες στο youtube ούτε εσείς που τα βλέπετε.

 

Χαίρομαι για τα συντακτικά και συγγραφικά σου επιτεύγματα, αν και δεν καταλαβαίνω επι του προκειμένου πως σχετίζονται με μένα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εσείς τι λέτε, αλλά άτομα όπως ο @dimsonic, με τόσο ουσιαστική και πολύπλευρη συνεισφορά, κοσμούν το φόρουμ αυτό. Είναι μοναδικός, και δεν θα υπάρξει άλλος. Μακάρι όλοι οι υπόλοιποι, μαζί, να καταφέρουμε να προσφέρουμε τα μισά απ' όσα έχει προσφέρει εκείνος και 2-3 άλλοι, μέχρι τώρα.

 

  • Συμφωνώ 5

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση, όπως συνήθως.

 

Το Noiz αυτή τη στιγμή δεν είναι κάποια μεγάλη επιχείρηση (τύπου περιοδικό) για να πεις ότι έχει προσωπικό για να δημοσιεύει περιεχόμενο (κείμενα, άρθρα, βίντεο). Το community όντως στηρίζεται στη συμβολή των μελών. Είναι απλά ο τρόπος που λειτουργεί ένα φόρουμ.

 

Αυτό όμως (γενικότερα) δεν σημαίνει ότι όσοι συμμετέχουν έχουν κάποια οργανική σχέση με το site. Είναι μέλη που γράφουν οικειοθελώς Το είδος του περιεχομένου το οποίο πληρώνεται (και θα πληρώνεται) είναι σωστό ποιοτικό περιεχόμενο άρθρων ή βίντεο το οποίο θέλει μελέτη, δουλειά, ώρες.

 

Δεν γίνεται να αναβαθμιστεί το Noiz χωρίς χρήματα και δεν γίνεται να υπάρξουν χρήματα χωρίς διαφημίσεις. Οποιοσδήποτε δεν το καταλαβαίνει αυτό είναι απλά beyond me, δεν ξέρω καν τι θα του απαντούσα.

Ίσως μερικοί το ξέρουν. Το web development είναι ιδιαίτερα ακριβό λόγω τεράστειας ζήτησης και μικρής προσφοράς.

 

46 λεπτά πριν, dimsonic είπε

κάποια σημαντικά μέλη έχουν αποστασιοποιηθεί και δεν γράφουν τα τελευταία 2-3 χρόνια?

 

Αυτό είναι αλήθεια. Και είναι πολύ χαρακτηριστικό ότι έχω πάρει την ΙΔΙΑ απάντηση από διάφορα άτομα άσχετα μεταξύ τους όταν τους ρώτησα για το community.

 

Το community θέλει ξεκάθαρα reboot. Οι αγγελίες δουλεύουν πολύ, έχουν το 95% της κίνησης ολόκληρου του noiz.gr domain.

 

 

 

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, Slew Rate είπε

 

 

Το community θέλει ξεκάθαρα reboot

 

 

 

Λοιπόν κάνω την αρχή και αποχωρώ.

Μην προσπαθήσετε να με σταματήσετε με "μείνε μείνε" και ξέρω γω....

  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

αποχωρώ.

 

Εντάξει.

Αφού αποχωράς στο αποχωρητήριο θα πας ασούμε.

  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Χαίρομαι για τα συντακτικά και συγγραφικά σου επιτεύγματα, αν και δεν καταλαβαίνω επι του προκειμένου πως σχετίζονται με μένα.

 

Έτσι, ε;

 

Και εγώ σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω για ποιο λόγο οι απόψεις κάποιου που έχει μηδενική σχέση με το ίντερνετ, πρέπει να καταγράφονται, να εισακούονται ή να λαμβάνονται υπ'όψιν από επαγγελματίες του χώρου. Αν πιστεύεις ότι μπορείς να φτιάξεις ένα καλύτερο noiz, παρακαλώ προχώρα, δεσμεύομαι ότι θα το υποστηρίξω με μία λογική μηνιαία συνδρομή.

 

Αλλά μέχρι να το προσπαθήσεις έστω, να δεις ποιες είναι οι δυσκολίες και να διαπιστώσεις πόσο ακατάλληλες είναι οι απόψεις σου και πιο είδος μέλους αναθρέφουν, κάνε το αυτονόητο: παραδέξου ότι εδώ είσαι φιλοξενούμενος και εφ' όσον ο Διαχειριστής κρίνει ότι πρέπει να βλέπεις διαφημισεις, τότε θα βλέπεις διαφημίσεις.

 

Όλα τα άλλα, είναι διπρόσωπη, ανέντιμη, προσωπική σου προτίμηση που βεβαίως μπορείς να την έχεις, αλλά κάθε φορά που θα επιχειρείς να την διδάξεις, θα φροντίζω να ακούγεται ο αντίλογος.

 

Η αναφορά στα "συντακτικά" μου επιτεύγματα, ήταν για να καταλάβει ο αναγνώστης ότι είμαι επαγγελματίας του χώρου, τουλάχιστον αρκετά επαγγελματίας ώστε να γνωρίζω στο πετσί μου αυτό που έγραψε ο admin, ότι δηλαδή "χρειάζονται χρήματα" και τα χρήματα δεν έρχονται όπως νομίζεις εσύ, με μουρμούρα για σημαντικά μέλη που έφυγαν (και πω, πω, τι θα γίνουμε).

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ήθελα να ξερά ποιος νεκρανάστησε το θέμα καί μετά τις ανήλικες που σίτεψαν.. .. δόθηκε αφορμή να πικραθούμε 😀

  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου