Προς το περιεχόμενο

Rockinger vs Fender Highway1 vs Fender Mexico


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παλι καλα να λες ...φανταζεσαι να ζουσες στην...κουμουνιστια :lol: ?

με τετοιες θα επαιζες.. :lol: :lol:

 

http://www.fetishguitars.com/html/varie/cccp.html

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σύντροφε Ηλία...τώρα που ο μεγάλος και φωτισμένος ηγέτης αποφάσισε οι SG να παράγονται στην Κίνα θα είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ λύση για να χτυπήσουμε το "κεφάλαιο" κατακέφαλα! :lol: :lol:

 

Παράτα τις αμερικάνικες Fender δείγμα ιμπεριαλισμού και άκρατου καπιταλισμού και έλα μαζί μας... :lol: :lol:

 

arms.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι σας ανήκετε στο Λούμπεν προλεταριάτο.... Δεν μπορώ να μιλάω μαζί σας και να έχω καθαρή συνείδηση....

 

Πάω να διαβάσω "Οδηγό" και να παίξω με Ηumbuckers (που έχουν καλύτερα καθαρά :twisted: ) "ένα το χελιδόνι"

 

Viva Nasterovja

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την άλλαζα με ΑΥΤΗ :lol:

 

Τι καλλίτερο έχει δηλαδή απο την δικιά σου ?

 

52 χρόνια <==> καλή επένδυση ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι θα την έπαιρνα (ως ανταλλαγή με τη rockinger εννοώ) για να την πουλήσω να πάρω ένα αυτοκίνητο και θα έδινα και 500¤ για μια rockinger μετά! :lol: :lol: :lol: :lol:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι θα την έπαιρνα (ως ανταλλαγή με τη rockinger εννοώ) για να την πουλήσω να πάρω ένα αυτοκίνητο και θα έδινα και 500¤ για μια rockinger μετά! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Τελικά εσύ μας μπέρδεψες...Σου αρέσουν ή όχι τελικά οι Rockinger?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι μ'αρέσουν ρε συ!Όπως μ'αρέσουν και οι fender άλλωστε!

 

Έλα μωρέ και "mitsos custom shop" να γράφει , άμα παίζει καλά και δεν έχει σοβαρά προβλήματα όλες καλές είναι! Τα υπόλοιπα φτιάχνονται.

 

Το θέμα είναι να μην έχεις δώσει αρκετά (1000¤+ για fender) και να θέλεις άλλα 100-300 για ηλεκτρικά, τάστα κλπ....

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια διαβαζω εδω και μερες τα γραφομενα σας και ειμαι σιγουρος οτι εχουμε αρχισει τις υπερβολες..

 

εστω οτι το τρεμολο ειναι προβληματικο, αν και οι αποψεις δυιστανται. πολυ απλα, αγοραστε ενα tremolo, παρτε το κομπιουτερακι σας και δειτε ποσα εχετε πληρωσει συνολο για μια rockinger και ενα τρεμολο....

 

εστω οτι οι μαγνητες ειναι σκατα. αγοραστε μαγνητες και ξανακαντε σουμα ποσα πληρωσατε.

 

εστω οτι τα ταστα ειναι απαραδεκτα, πληρωστε 200 ευρω για να τα φτιαξετε και ξανακαντε σουμα.

 

τετοια ποιοτητα, εχω πειστει πλεον μετα απο τοσες κιθαρες που εχω πιασει στα χερια μου μετα την αγορα της rockinger, δεν την βρισκεις ουτε με 1000 ευρω. η μονη αξιοπρεπης tele απο fender που εχω πιασει στα χερια μου ηταν μια 52 reissue η οποια κοστιζει 1400 ευρω..και χωρις να αναφερομαι στους μαγνητες, η rockinger κατασκευαστικα δεν εχει να ζηλεψει τιποτα.

 

οι κατοχοι rockinger tele,αν θελουν να γελασουν λιγακι ας πανε μια βολτα στα μαγαζια και ας ζητησουν να δουν και να παιξουν με μια american standard, και μετα τους προκαλω να κανουν ενα review rockinger tele Vs fender tele.

 

τελος, μπορει να μην ειμαι και ο καλυτερος κριτης κιθαρων, αλλα ειχα την ευκαιρια να δωσω την tele μου σε εμπειρα ατομα και να παιξουν με αυτη. περα απο καποια σχολια περι μαγνητων (το οποιο ειναι θεμα γουστου φυσικα-εγω τους θεωρω τους καλυτερους μαγνητες που εχω ακουσει μεχρι στιγμης), δεν μπορεσε κανεις να βρει ουτε ενα κατασκευαστικο ψεγαδι...

 

σχετικα με το neck gap, στην δικη μου tele δεν χωραει ουτε τσιγαροχαρτο.

 

τελος σχετικα με το "χοντροκομμενο" σωμα της strat, χωρις καμια διαθεση για αντιπαραθεσεις, δεν μπορω παρα να γελασω...Ολα τα σωματα κοβονται απο CNC εργαλειομηχανες, και ειμαι 100 % βασει του ιδιου σχεδιου, μην παραλογιζομαστε ρε παιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου