Προς το περιεχόμενο

Kώστας Μυλώσης-''Φύγαν τα χρόνια'' Filmed by Lakis Kallianides


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ ωραιο κομματι και εμενα με την σειρα μου μου εφερε λιγο σε dont stop believing , μαλιστα απο οτι ειδα βιαστικα η μπλουζα του τραγουδιστη 'journey-οφερνε' .

 

ο lead κιθαριστας , ειναι γνωστος σε αρκετους απο το δικτυο , με το ιδιορυθμο και δεξιοτεχνικο παιξιμο του

 

να μιλησω λιγο σαν κομπογιαννιτης-κολλημενος (που ειμαι ) και χωρις διαθεση να το παιξω κριτικος αφου αλλωστε οι συντελεστες φαινονται ολοι top και σιγουρα θα τα περασαν ολα αυτα απο κοσκινο

 

-στο ρεφρεν θα ηθελα να υπαρχει λιγο περισσοτερο γιακα-γκακα ,πνιχτη κιθαρα δηλαδη που θα ντουμπλαρει το μπασο και να 'τρεξει' το κομματι

 

- δεν πολυ-ακουσα πληκτρα ,εμενα μου λειπουν απο ενα τετοιο ηχο

 

το κομματι ,βιντεο , παικτες ειναι ολοι αψογοι και μακαρι να υπηρχε περισσοτερο απο αυτο το ειδος (pop-rock) στην χωρα μας

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Ασχετος θεατής mode on:

 

1. Location - Αριστα! (που είναι; )

2. Μου άρεσε πάρα πολύ το ζεστό χρώμα και σπαζόμουν στο black and white καθως αμα πετύχεις κάτι τόσο καλά, γιατί να το αλλάξεις κύριε Λάκη μου;

3. Εξαιρετικό πλάνο εισαγωγής!

4. Λάκη είσαι αναπόσπαστο μέρος του on camera crew πέρα απο off camera. To 'χεις.

5. Σταύρε σκοτώεινς... ετσι κι αλλιώς.

6. Η κλασικοshredοποζεροκιθάρα είναι πλέον μαϊντανός στο "ελληνικό ρόκ" και τόσο αναπόσπαστο στοιχείο όσο είναι το μπουζούκι στα "λάϊκα". Τελείως out of context όμως θα έλεγα. Βαριέμαι. Οσο καλός και να είναι ο παίχτης.

7. Ρε παίδες εσείς που είστε και μορφωμένοι άνθρωποι... βρείτε κάτι χρήσιμο να κάνουν αυτές οι κοπέλες στα βίντεο πέρα απο το να ατενίζουν το μέλλον. :D

Ασχετος θεατής mode off

 

Συμφορουμίτης mode on: Μπράβο! Εχετε φτιάξει Κοζάνηwood και Καβαshville τα διό σας.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ασχετος θεατής mode on:

 

1. Location - Αριστα! (που είναι; )

 

Λίγο παρά έξω από το Los Alamos στο New Mexico. Έτσι είναι φίλος, άμα έχεις budget κάνεις ότι γουστάρεις  ;D 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ Terry  :P :P ;D ;D

 

@alpatman

Σε ευχαριστούμε πολύ.

Στα θέματα που έθιξες, καταλαβαίνω τι θες να πεις, αλλά δεν είμαι εγώ αρμόδιος να απαντήσω, μιας και ουδεμία σχέση είχα με το μουσικό μέρος του κομματιού.

 

@ Boss

Τα γυρίσματα έγιναν μερικά χιλιόμετρα έξω από την πόλη της Κοζάνης….και north by northwest αυτής (για να μην ξεχνάμε τον sir Alfred Hitchcock  :P).

 

To επέλεξα ως μέρος και γιατί :

1) Είναι πολύ κοντά στην πόλη (δεν είχαμε πολύ χρόνο-όπως πάντα),

2) Είναι κοντά στα μέρη όπου είμαι κάτι σαν σερίφης  ;D (λόγο τoυ Day Job –έχω αρκετούς πελάτες από εκείνα τα μέρη), και έτσι θα μπορούσαμε να κινούμαστε άνετα χωρίς να έχουμε προβλήματα (γιατί μπήκατε ρε μαλλιάδες στο χωράφι μου και τέτοια- βέβαια με μένα και τον Μυλώση το μαλλιάδες θα ταν οξύμωρο  ;D ;D)  

3) Έχει άπλα ορίζοντα, άρα βοηθά και στα πλάνα, αλλά και μπορείς να δεις σε ακτίνα τουλάχιστον 3 χιλιόμετρων (ενθεν κακείθεν) αν περνάει κάποιο αυτοκίνητο , και να αποφύγεις κάνα ατύχημα (γιατί κάναμε ψιλοκαγκουρίες – κάμερα στο δρόμο, προσπεράσεις με διάρκεια κλπ  :D)

4) Δεν έχει σχεδόν καθόλου κίνηση , περίπου μια αγελάδα/ τέταρτο (αλλά έχει μερικά λυσσασμένα τσοπανόσκυλα  :o ;D).

 

Το έδειξα στα παιδία , και αμέσως είπαν «Εδώ είμαστε».

Για την Ιστορία (ή μάλλον για τη Γεωγραφία) το χωριό λέγεται Σιδερά Κοζάνης.

 

Για  την εναλλαγή ασπρόμαυρο/ έγχρωμο δεν έχω καλλίτερη δικαιολογία από το ότι πέσαμε θύματα της μόδας , το συνηθίζουν αρκετοί και είπαμε να το κάνουμε και εμείς σαν industry standard μπούσουλα.

 

Το γύρισμα ξεκινούσε στις 11: 00 και στις 10:45 μου λεν : «θα κάνεις τον ντράμμερ- δεν έχουμε-δεν ήρθε».

Ένας τρόπος υπήρχε να σε ευχαριστήσω, να βάλω την Κατερίνα να βαράει και να ατενίζω εγώ το μέλλον!  ;D ;D ;D

Seriously,  

Εγώ είμαι της άποψης ότι το video clip είναι μερικές ωραίες εικόνες, που απλά ντύνουν και συνοδεύον τη μουσική (είμαι οπαδός φανατικός του Herb Ritts και γενικά των φωτογράφων που κάνουν video και όχι των σκηνοθετών ).  

Ο Σταύρος  είναι πιο κοντά στην άποψη ότι το video clip πρέπει να έχει και ένα υποτυπώδες σενάριο .

Μέχρι να γίνει Παπακαλιάτης λοιπόν και να κάτσει να γράψει ένα, πολύ φοβούμαι ότι αι γυναίκαι απλά θα ομορφαίνουν την άσφαλτο.  ;D ;D

 

Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για τον χρόνο σας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω με τη σειρα μου ολους,εναν προς εναν,οσους αφιερωσαν χρονο να σχολιασουν.

 

Επιτρεψτε μου να εκφρασω δημοσια καποια πραγματα.

Σε αυτη την ολοκληρωμενη δημιουργια(ηχογραφηση-mastering-οπτικοποιηση)ειχα την τυχη

να συνεργαστω με ανθρωπους υψηλου επιπεδου.Το ηξερα βεβαια απο πριν,αλλα ειναι υπεροχο να διαπιστωνεις το ποσο τυχερος εισαι.

Και δεν ειναι η τεχνογνωσια μονο.

Οταν συνεργαζεσαι,ειναι η επικοινωνια μεταξυ των συμμετεχοντων που  κανει τη δημιουργια διασκεδαση και αναποσπαστο κομματι της ζωης σου.

 

Ευχαριστω το Λακη για την υπομονη του,τη διαλλακτικοτητα αλλα και την κουλ αντιμετωπιση των πραγματων που κανει τη ζωη ενος φιλου και συνεργατη τοσο μα τοσο ευκολη.

Με τιμα το οτι τις παραπανω αρετες τις χαριζει πολυ επιλεκτικα και ειμαι κι εγω μελος του KCAΜC(Κallianides' Cool Attitude Mini Club).  :P ;D

 

Ευχαριστω ακομα μια φορα τον Digisilence για το mastering και θελω να πω οτι θαυμαζω τους ανθρωπους που ξερουν τοσα περισσοτερα απο σενα αλλα σε αφηνουν να το ανακαλυψεις εσυ ο ιδιος χωρις νουθεσιες ή ευνουχισμους.

Ετσι πρεπει να ναι ενας δασκαλος.

Να σαι παντα καλα αδερφε! :)

 

Ευχαριστω θερμα τον Kosta Vreto που συμμετειχε με μεγαλη προθυμια στο κομματι μουσικα και οπτικα.

 

Τελος να ευχαριστησω τον κολλητο μου Λαζαρο Σιμιτση που επαιξε τα τυμπανα με χαρα και επαγγελματικη υπευθυνοτητα.

 

Τα υπολοιπα θενκς αναγραφονται στο βιντεο,εννοειται οτι ειναι και απο μερους μου.

 

Παμε για αλλα γιατι..δε γινεται αλλιως... ;) ;D

 

 

Να ειστε ολοι καλα!

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι της άποψης ότι το video clip είναι μερικές ωραίες εικόνες, που απλά ντύνουν και συνοδεύον τη μουσική (είμαι οπαδός φανατικός του Herb Ritts και γενικά των φωτογράφων που κάνουν video και όχι των σκηνοθετών ).  

Ο Σταύρος  είναι πιο κοντά στην άποψη ότι το video clip πρέπει να έχει και ένα υποτυπώδες σενάριο .

Ομολογώ Λάκη πώς είμαι πιο κοντά στην άποψη του Σταύρου.

Όμως αυτό εξαρτάται περισσότερο από το εκάστοτε κομμάτι, υπάρχουν κομμάτια που όντως χρειάζονται το κατάλληλο ντύσιμο με εικόνες, υπάρχουν όμως και άλλα που απαιτούν την ύπαρξη (ή τουλάχιστον την υπόνοια) κάποιου είδους story (που μπορεί βέβαια να δημιουργείται ακόμα και από αποσματικές εικόνες που να έχουν κάποιο δικό τους εσωτερικό ειρμό, και το ξέρω ότι με καταλαβαίνεις ;)).

 

Μέχρι να γίνει Παπακαλιάτης λοιπόν και να κάτσει να γράψει ένα, πολύ φοβούμαι ότι αι γυναίκαι απλά θα ομορφαίνουν την άσφαλτο.  ;D ;D

Ο Σταύρος είναι "μανούλα" σε κάτι τέτοια ρε συ, αλλά αν θέλεις, σου γράφω κι εγώ καμιά δεκαριά σενάρια για κάθε κομμάτι, να έχεις να επιλέγεις. :D

Άσε δηλαδή που αν σε ρωτήσω πόσοι τρόποι υπάρχουν που μπορεί μια γυναίκα να ομορφύνει την άσφαλτο ... θα γράψεις καμιά δεκαριά σελίδες. ;D ;D ;D

 

Σταύρο πρόσεξε πολύ, από κιθαρίστα και τραγουδιστή (για τα video μιλάω) τώρα σε έκαναν μπασίστα.

Πολύ φοβάμαι ότι στο επόμενο θα κάνεις τον ντράμμερ, και μετά ....... θα κάνεις το παιδί που μαζεύει τα καλώδια. ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

θαυμαζω τους ανθρωπους που ξερουν τοσα περισσοτερα απο σενα αλλα σε αφηνουν να το ανακαλυψεις εσυ ο ιδιος χωρις νουθεσιες ή ευνουχισμους.

Ετσι πρεπει να ναι ενας δασκαλος.

Τα είπες όλα με μια πρόταση! :o :-*

 

Να 'στε όλοι πάντα καλά, να γράφετε, να παίζετε, και να σουτάρετε βιντεάρες, σε κομματάρες.

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στράτο....εγώ το vogue θέλω να σουτάρω, αλλά ο ΠαπαδόπουλAς δεν μE γράφει κάνα Μαντονίστικον! ......Κάνα strike a pose βρε αδερφέ!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Φυσικά και καταλαβαίνω τι λες.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σταύρος  είναι πιο κοντά στην άποψη ότι το video clip πρέπει να έχει και ένα υποτυπώδες σενάριο .

Μέχρι να γίνει Παπακαλιάτης λοιπόν και να κάτσει να γράψει ένα...

Μπράβο βρε Λάκη, ωραία προοπτική!

Παπακαλιάτης... ΠΑΠΑfuckingΚΑΛΙΑΤΗΣ! Αϊ μιν, οβ ολ πίπολ, αυτός ήταν ο πρώτος που σου ήρθε στο μυαλό; ;D

Σταύρο, πρόσεχε τους φίλους σου και τις ευχές τους! ;D

 

Άκου, Παπακαλιάτης... :D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκου, Παπακαλιάτης

Με τους παπάδες δεν τα πάω καλά γενικώς.

Αυτό σε πείραξε όμως (ότι είναι παπάς) ή ... τίποτ' άλλο? ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε Στράτο, με "πείραξε" που ούτε αυτός, ούτε εγώ έχουμε ταλέντο αλλά αυτός, με το ταλέντο που δεν έχει, βγάζει λεφτά! Πτάνα κενωνία! ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου