Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για μουσικο εξοπλισμο


alexargir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από μένα συγγνώμη φίλε alexagir. Κι όσο για την προσβολή. Μου χρειαζότανε. Η πρόταση ισχύει πάντως. Όποτε θες πάμε για εξοπλισμό.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

αν κρινω απο τη φατσα σου δεν υπυρχε περιπτωση να ησουν καλος και ευγενικος.Ζηλιαρης κακος και ασχημος ουτε στο χειροτερο εχθρο μου δεν θα το ευχομουν

 

μα γιατρέ... τι κακο σου ειπα? ειπα οτι αν δε περνούσες.. και ακομα αν δε περάσεις κατι θα γινει..γιατι αγχωνόταν ο μπαμπάς?..υπάρχουν και σχολες στο εξωτερικό πληρώνεις και περνας.. τωρα απο κει και περα ειναι αλλο θεμα  ;)

να ζηλέψω ? τι? αν αν αν αν αν..... παρεις εξοπλισμό 40.000 και μπορέσεις να (βγάλεις μουσική).. θα ζηλέψω ναι.. με την καλη έννοια..

 

τελος

 

Ζηλιαρης κακος και ασχημος?

 

εγω? εγω ρε? δε ντρέπεσαι?

με πληγωσες τωρα γιατι ετσι ακριβώς μ έλεγαν στο δημοτικό.. τέτοιες βρισιές άκουγα.. bullying ....

εγω ο σιριλο

 

hqdefault.jpg  

 

εσυ ο Χόρχε ντελ Σάλτο

 

carrusel+jorge+del+salto+rafael+omar%5B4%5D.jpg

 

Eπισης του πατερα μου το αυτοκινητο  εκανε 300.000 ευρο καινουριο αν θυμαμαι καλα (δεν ειμαι σιγουρος αλλα καπου εκει ηταν η τιμη του) οταν το αγορασε πριν μερικα χρονια οποτε δεν νομιζω οτι ειναι τοσο πολλα τα 40.000 ευρο για  πρωτο αυτοκινητο

 

δωρο οτι αυτοκινητο ηθελα μεχρι 40.000 ευρο

 

Μια ερωτηση θα σου κανω... Δε ντρεπεσαι και πόσο μαλλον σε τέτοιες εποχές να τα λες σαν να μη τρέχει τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μένα συγγνώμη φίλε alexagir. Κι όσο για την προσβολή. Μου χρειαζότανε. Η πρόταση ισχύει πάντως. Όποτε θες πάμε για εξοπλισμό.

 

τοτε σου ζητω και εγω συγνωμη γιατι αυτο που ειπα δεν ηταν σωστο και ηδη το μετανιωσα. :-[

μου "επιτεθηκες" ομως χωρις λογο χωρις να σου εχω κανει κατι κακο Εγω απλα μπηκα για να ακουσω γνωμες και συμβουλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλέξη, με τα δεδομένα της σημερινής κοινωνιας, τα 40χιλ είναι πολλά για σπιτι, όχι για πρωτο αυτοκινητο. Εχεις μια οικονομική άνεση και μπραβο σου και μακάρι να την εχεις για παντα, και ακομα πιο καλά.

 

Αυτο που σου υπέδειξαν πολλοι (με πρωτο τον ez, που ειναι απο τους καλυτερους κιθαριστες στην Ελλάδα), είναι οτι ο μουσικος εξοπλισμος δεν ειναι στραγαλια, να ρωτήσεις πόσα παίρνεις με 3€*.

 

Ο μουσικος εξοπλισμός εξυπηρετει τις αναγκες της τέχνης και όχι αντιστροφα.

 

Δεδομένης της ηλικίας σου, και της προφανους απειρίας σου, είναι καλύτερα να διαθέσεις ενα πολύ μικρότερο ποσο (πολλοι εξαιρετικοί κιθαριστες που εχω παιξει, ειναι μια χαρα με κιθαρες των 500€ και αντιστοιχους ενισχυτές), μέχρι να μαθεις τι ακριβώς ζητάς.

 

 

Εδω έρχεται το ευλογο ερώτημα σου: Τι σας νοιαζει ρε μαστορια ποσα λεφτα θα δώκω εγω, απο την τσεπη σας θα τα βάλετε? Εγω για εξοπλισμο ρώτησα!

 

Απαντηση: Οχι δε θα τα βαλουμε απο την τσέπη μας, αλλα οι συναδελφοι σου κιθαριστες, μετα από χρονια εμπειριας και συλλογής γνώσεων, βλέπουν σε σενα ενα νεο συναδελφο, που θελουν να προστατεψουν απο τα δικα τους λάθη. Μερικοι ειναι μεγαλυτεροι σε ηλικια απο τον πατερα σου, οπότε μη παραξενευεσαι αν τους πιανει το πατρικο και λενε μια κουβεντα παραπανω. Ειναι οπως παλια οι μπαρμπαδες που αν καναμε μαλακιες στην παιδική χαρα, μας χωναν σφαλιαρες, και ας μη μας ήξεραν. Και μετα το μαθαιναν πατεραδες μας, και τις τρωγαμε και απο κει :P

 

Επίσης, εσυ πρώτος εθεσες θεμα χρημάτων, οποτε εσυ εστρεψες το βλέμμα ολων εκει. Θα ηταν πιο σωστο (που λεει ο λογος) να πεις "μαγκες ψαχνω εξοπλισμο για ρεμπετικο πανκ, τα λεφτα δεν ειναι θεμα". Ετσι θετεις πρωτα το προβληματισμο του εξοπλισμου.

Τωρα ειναι σαν να θετεις τον προβληματισμο οτι εχεις πολλά λεφτα και δεν ξερεις πως να τα φας.

 

 

 

 

 

*Πολυ μικρος ειχα παει σε ενα μαγαζι με ξηρους καρπους. Δειχνω στη θεια εκει κατι ψιλα που ειχα (παιζει να ηταν 20δρχ σύνολο :P ) και τη ρωταω τι παιρνω με αυτα? "Μυρωδιά" μου απανταει. Απο τότε εχω μια απεχθεια στις θείες. Δωσε μωρη μαλακω μια χουφτα σπορια στο 7χρονο, το σπιτι σου μεσα  >:(  ;D

 

 

...έχουμε πέραση σήμερα...στα άλλα forums...νέκρα!!!! ;D ;D

 

Ναι, αλλα προσφέρουμε και αρτο και θεαματα. Ενω οι αλλοι που πανε με τα λουκουμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μουσικος εξοπλισμός εξυπηρετει τις αναγκες της τέχνης και όχι αντιστροφα.

καλόοοοοοοο....που το διάβασες αυτό? Εγώ πάλι νόμιζα ότι είναι για να βγαίνει κανένα μεροκάματο...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλόοοοοοοο....που το διάβασες αυτό? Εγώ πάλι νόμιζα ότι είναι για να βγαίνει κανένα μεροκάματο...

 

Δ.Τ.Αντονελλα, Η Τέχνη της Μουσικής στη Δύση στον 21ο Αιώνα, Στεφανος Εκδοτικη, Αρναία, 2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι δεν καταλαβες  ;D 12 χρονων ημουν οταν ηρθαμε στην ελλαδα!

 

ειπαμε:γατονι...  ;D

ακομα 12 εισαι. Παρε τα κουβαδακια σου και  τραβα παιξε αλλου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

neeq σε ευχαριστω για την απαντηση σου και συμφωνω με αυτα που λες αλλα πως θα μπορουσατε να μου προτεινεται τι να παρω αν δεν σας ελεγα ακριβος ποσα λεφτα μπορω να δωσω???Επισης δεν ειπα ποτε οτι ειμαι ειδικος και για αυτο το λογο γραφτηκα στο φορουμ για να ακουσω γνωμες και σιμβουλες  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε alexargir, είναι και ο τρόπος σου. Από τo αρχικό σου post φαίνεται να μη σοβαρολογείς.. πράγμα που επιβεβαιώθηκε στη συνέχεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ναι, αλλα προσφέρουμε και αρτο και θεαματα. Ενω οι αλλοι που πανε με τα λουκουμια.

 

Φίλως ζουλεύεις που είμαι Ερμούπολη και ζαχαρώνω λεκούμια? Άμα είναι να σε στείλω γιαβρίμ μερικά ;D

 

Εξακολουθώ να έχω κάποιες αμφιβολίες περί του ''ποιός'' μπορεί να είναι ο Άλεξ, αλλά καλοπροαίρετα θα έλεγα πως είναι αμετροέπεια, το να λέει κάποιος έχω διαθέσιμα 20 χιλιάρικα για κλαπατσίμπανα, τη στιγμή που δεν έχει μυρωδιά από μουσική.

Εμένα ο πατέρας μου που ήταν οδηγός, όταν πέρασα στη σχολή μου διέθεσε ένα ποσό σαν επιβράβευση των κόπων μου που αντιστοιχούσε κοντά σε ένα μηνιάτικο ανειδίκευτου, τότε  ;D. Δεν πήρα τπτ σπουδαίο μα όμως δεν ήμουν και γω κανάς σπουδαίος μουζικάντης- ούτε τώρα είμαι- και το κυριότερο είναι πως είχα πλήρη άγνοια του τι θα ήταν το ιδανικό  για τα λεφτά που είχα να διαχειριστώ, αν υπολογίσουμε κιόλας πως δεν κόπιασα για να τα βγάλω απ τη δουλειά μου. Είπαμε πως απλά ήμουν καλός στα μαθήματα και η ανταμοιβή μου πως πέρασα, δεν μου έδωσε το πανεπιστήμιο τη κιθάρα  ;D

Όσα λεφτά κι αν έχεις- και στο λέω με κάθε ειλικρίνια- πρέπει να τα σέβεσαι . Θα μου πεις δεν έχω κάποια στιγμή στη ζωή μου σκίσει λεφτά για πλάκα? Ναι όμως ήταν βγαλμένα απ τη δουλειά μου. Αυτό σαν συμβουλή, αν μου επιτρέπεις Αλέξη..............και επίσης μέχρι να πιστέψεις πως πράγματι σου αρέσει να παίζεις μουσική, δώσε κανά χιλιάρικο- βαριά βαριά- και μετά όλοι εδώ μέσα θα σου πουν πως μπορείς να διαθέσεις κατάλληλα τα υπόλοιπα 19  ;)

 

Τώρα με σχωρνάς αλλά φεύγει το παπόρο για Κύθνο

 

 

Νικ, τα λεκούμια στην Αντονέλα, από μένα  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου