Προς το περιεχόμενο

Κουαρτέτο σε πολύ... φόρμα! Δείτε το!


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη.....μιλας εκ μερους της ανθρωποτητας????

 

Δεν έγραψε τίποτε τέτοιο. Παραθέτει την εκτίμησή του. Αν μιλούσε εκ' μέρους της ανθρωπότητας δεν θα χρησιμοποιούσε τρίτο πρόσωπο.

 

Δεν συμφωνώ (εντελώς) με αυτό που έγραψε, αλλά δεν είναι δα και κάτι μυστικό το ότι οι σύγχρονες κοινωνίες με άλλα πράγματα ασχολούνται και άλλα πράγματα αναζητούν (δηλαδή, όχι μουσική, ή θεολογία, ή αλχημεία - τα γράφω επίτηδες με πεζά γράμματα, για να μη σκανδαλίσουμε τα πλήθη).

 

Εσύ moderato, έχεις την αίσθηση ότι περιβάλλεσαι από ανθρώπους διαφορετικής αντίληψης από αυτή που περιγράφει ο manosx;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγνωμη.....μιλας εκ μερους της ανθρωποτητας????

 

Γουααααουυυ!!!

Επειδη ερχεται και Μεγαλη Εβδομαδα...μηπως εισαι ο...Μεσσιας?

Ωσανα!!!

 

 

Ιδού μια δημοφιλής καλλιτέχνης, απόλυτα ενδεικτική της μοντέρνας μουσικής, η φιλοσοφία και η διανόηση της τρέχει από τα πατζάκια, είναι φανερό.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τράβα μάθε ιστορία της τέχνης, συγκεκριμένα την περίοδο της Μεταρρύθμισης και την απόρριψη των εικαστικών σε όφελος της μουσικής, και το τι συνέπειες είχε στους Μεγάλους Γερμανούς Δάσκαλους και την εξέλιξη της τονικής μουσικής, γιατί ξεφτιλίζεσαι. Αρκετά με τις κοινότοπες αηδίες για το "ποιούς κανόνες χρησιμοποιούν για να βάλουν δυο ακόρντα", δε μιλάς στην αμόρφωτη παρέα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ moderato, έχεις την αίσθηση ότι περιβάλλεσαι από ανθρώπους διαφορετικής αντίληψης από αυτή που περιγράφει ο manosx;

 

Οχι, αυτο ομως δεν σημαινει οτι τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι.

 

Ιδού μια δημοφιλής καλλιτέχνης, απόλυτα ενδεικτική της μοντέρνας μουσικής, η φιλοσοφία και η διανόηση της τρέχει από τα πατζάκια, είναι φανερό.

 

Εαν αυτο το βιντεο το εβαλες στα σοβαρα για να υποστηριξεις τα παραπανω...δεν ειμαστε απλα σε αλλη σελιδα αλλα σε αλλο πλανητη.

Παντως επειδη μου αρεσει να μαθαινω, εξηγησε μου (με δικα σου λογια) τη φιλοσοφια της.

 

Τελος το να χρησιμοποιεις πλυθηντικο αριθμο και να λες οτι (τις αισθητικές ανάγκες μας τις καλύπτουν οι Lady Gaga και ο Ozzy) και βαζεις και εμενα μεσα....μου ακουγεται καπως, και ενταξει με τον Ozzy δεν εχω προβλημα...με την αλλη ομως εχω.

Οσο αμορφωτο με θεωρεις εσυ...αλλο τοσο σε θεωρω και εγω που καταναλωνεις οτι αηδια σου επιβαλουν

 

το ''πάσο'' τρώει το λουκούμι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πέρασα ένα θαυμάσιο Σ/Κ χωρίς ίντερνετ.

 

Απο την ώρα που άνοιξα τον υπολογιστή μου αυτή είναι η δεύτερη σχετική υπενθύμιση για σήμερα.

 

3. Δεν επιτρέπονται κάθε είδους προσωπικές επιθέσεις' date=' προσβλητικά σχόλια, αγενή και εριστικά μεταξύ των μελών. Απαγορεύονται τα προκλητικά ποστ που χαρακτηρίζουν αρνητικά κάτι, κάποιον ή κάποιους αφού οδηγούν σε flame wars.[/quote']

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Xωρις να παρακολουθησω καθολου το θρεντ .Εμενα αυτες οι τυπισες δεν μου αρεσαν τελικα.Δεν ξερω τι φταιει,τα πολλα χερια απο δω και απο κει ,δεν ξερω αλλα απλα τελικα δεν μου αρεσαν.Σιγουρα εχουν ρεντα και σιγουρα πολλα, αλλα παρολο που το mack the knife ειναι απο τα αγαπημενα μου ,δεν γουσταρα καθολου.Πατε σε κανα τσιρκο ρε κοριτσια και καντε και καμια τουμπα ενω με το ενα ελευθερο χερι παιζετε το ντο εκτης.Αλλο τσιρκο αλλο μουσικουλα.Παιζω 10 νοτες με το κεφαλι επανω και δωδεκα σπαγκατο .Mπα δεν πουλησε το κρουασαν τελικα.Θα φαω τσιμεντο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε και μένα μου άρεσε. Μου θύμισε γρήγορο ζάπινγκ που προσπερνά ανόητα ωραίες εκπομπές επειδή "τις έχει δει ήδη".

 

 

 

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε και μένα μου άρεσε.

Tο βιντεο της Nicki Minaj το ειδες? Αν οχι, δες το. Ολοκληρο. Θα αναθεωρησεις πολλα πραγματα.... ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο βιντεο της Nicki Minaj το ειδες? Αν οχι, δες το. Ολοκληρο. Θα αναθεωρησεις πολλα πραγματα.... ;D ;D

 

Προφανώς πρόκειται για θόρυβο αλλά διαφωνώ με την ισοπεδωτική στάση του κάθε χθες και καλύτερα. Παράγεται θαυμάσια μουσική και σήμερα κι ας μην είναι για πολλούς (και πότε ήταν;).

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου