Προς το περιεχόμενο

Κουαρτέτο σε πολύ... φόρμα! Δείτε το!


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Το υποπτευόμουν χρόνια ότι όσοι παίζουν μουσική, το κάνουν αδιάφοροι για τη γνώμη του οποιουδήποτε, αλλά επιτέλους επιβεβαιώθηκα.. :) :)

Να σου πω, αυτό είναι ένα τεράστιο θέμα αξιο συζήτησης. Διότι τους μουσικούς που τους απασχολεί το κοινό, τους λέμε εμπορικούς και αυτούς που κάνουν την (π)αύλα τους αδιαφορώντας για την αποδοχή, ποιοτικούς συνήθως. Εγώ προσωπικά δεν εχω καταλήξει για τη δική μου θέση (με τα ανάλογα αποτελέσματα) αλλά σε βάθος χρόνου βλέπω πως οι δεύτεροι έχουν τελικά μεγαλύτερη αποδοχή διαχρονικά.

 

Έλα... πες μου ότι δεν υποπτεύεσαι ότι τα ίδια θα γράφαμε σε φόρουμ της αλλοδαπής.

Εδώ είναι Βαλκάνια όμως, καλό να θυμούνται οι ιθαγενείς ότι δεν είναι όλοι και όλα σαν τα μούτρα τους... :)

Οπως και στο παραπάνω είναι άκρως ισοπεδωτική αντίληψη. Μιλάμε για μουσική.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα με αυτό που είδα απο το Κουαρτετο, αλλά και να εἰχα... It could be worse...

https://www.youtube.com/watch?v=6sHwxjkGQcU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω, αυτό είναι ένα τεράστιο θέμα αξιο συζήτησης. Διότι τους μουσικούς που τους απασχολεί το κοινό, τους λέμε εμπορικούς και αυτούς που κάνουν την (π)αύλα τους αδιαφορώντας για την αποδοχή, ποιοτικούς συνήθως. Εγώ προσωπικά δεν εχω καταλήξει για τη δική μου θέση (με τα ανάλογα αποτελέσματα) αλλά σε βάθος χρόνου βλέπω πως οι δεύτεροι έχουν τελικά μεγαλύτερη αποδοχή διαχρονικά.

 

Αστειευόμουν βέβαια, κάνοντας λίγο χιούμορ για το (επίσης ισοπεδωτικό - αλλά δεν το εντόπισες αγαπητέ yameth) σχόλιο του theoctapus που παρέθεσα. Εννοούσα ακριβώς ότι το σχόλιό του δεν είναι δυνατόν να ισχύει. Δεν υπάρχει μουσικός που να δημοσιοποιεί τη δουλειά του και να μην ενδιαφέρεται για τη γνώμη του οποιουδήποτε, εκτός από καραμπινάτες περιπτώσεις ελιτιστών.

 

Οπως και στο παραπάνω είναι άκρως ισοπεδωτική αντίληψη. Μιλάμε για μουσική.

 

Ναι, μιλάμε. Από τη θέση του μέλους μίας κοινωνίας που (a-contrario ωντιοκώστα) "δεν έχει μεγάλη έκθεση, σεβασμό και γνώση της κλασσικής", αλλά (συμπληρώνω εγώ) "μέλη της αισθάνονται άνετα να την κατηγορούν για οσμή φορμόλης και αναγκαιότητα στυλιστικής ανανέωσης".  Στην ίδια κοινωνία μας, και στο παρόν φόρουμ, έχουμε ακούσει παρόμοια χαριτωμένα για τα "μπλουζ" π.χ. Για το ρεμπέτικο επίσης. Για τα δημώδη. Για τα νησιώτικα. Σόρυ αλλά χρήζει επανάληψης : οι Βαλκάνιοι ας μάθουμε επιτέλους ότι δεν είναι όλα σαν τα μούτρα μας.

 

@darshan

Η Μάϊλη Σάϊρους έχει πιο πολλά likes. Πάμε μαζί το Σ/Κ να πάρουμε δίσκους της;

 

;D ;D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειδα το βιντεο και το ειδα χωρις να στραβωσω καπου.Νταξ

Ψαρωσα με τις αλληλοδοξαριες...

 

Ωστοσο αν θα το εκρινα ΑΥΣΤΗΡΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΑ για το ''σωνει και καλα του συμμετεχειν'' στην συζητηση εδω,μιας και ειμαι αργοσχολος λογω Πασχατος και επειδη βλεπω οτι το θεμα ''σοβαρεψε''θα ελεγα οτι:

Aν στοχος ηταν

 

-Η σατυρα

Δε γελασα

-Το να χαμογελασω απλα

Δε χαμογελασα

-Η συνδεση του παλιου με το μοντερνο

Αποτυχημενη,ηθελε καθοδηγηση απο ''προχω'' ατομα ωστε να κανει αυτο το κατι...

-Ο θαυμασμος του γυναικειου φυλου

Ρε Χαρη...Εισαι πολυ αισθηματιας παιδης τελικα.. ;D

-Η επιδειξη δεξιοτεχνιας

Εχει φλομωσει ο τοπος απο ''ακροβατες''

-Το ευχαριστο διαλειμμα στην συναυλια

Δεν ημουν εκει

-Το ευχαριστο διαλειμμα στη ζωη μου

Καλα ηταν

 

Ο Λακης ο Καλλιανιδης εκανε πολυ σωστες παρατηρησεις για το καλλιτεχνικον και συμφωνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν με στενοχωρεί κάτι στο θέμα αυτό δεν έχει σχέση με το οβίνδεον, το οποίο μου είναι αδιάφορο.

 Αυτό που με στενοχωρεί, φίλε Πάνο, είναι η επίκληση της ιδιότητας του ΒΛακάνειου- όχι μόνο από σένα, όχι μόνο εδώ μέσα. Είναι κρίμα και άδικο, απ το περιούσιο λαό που κάποιοι '' πιστεύουμε'' πως ''είμαστε'', να περνάμε στο αντίθετο άκρο του μηδενισμού και της ξενολατρείας. Η οποία εσπερία επίσης ανά τους αιώνες και από όλους τους λαούς του πλανήτη, έχει δώσει σαφή δείγματα βλακείας, αντίστοιχα των ΒΛακανικών.

Κάτι ακόμα που επίσης με ενόχλησε, είναι πως γίνεται, ένας άνθρωπος-γνωστός εδώ μέσα- να ζητάει συγνώμη για κάποια πράγματα- προσβλητικά- που είπε, πάνω σε κάποια κουβέντα- που τουλάχιστον τον προκάλεσε, αν δεν τον πρόσβαλε κιόλας κάποιος- και ο άλλος, να μην έχει τη δύναμη να αναγνωρίσει ευχαριστώντας το συνομιλητή του, για το σθένος και την ανδρεία, να παραδεχθεί, την υπερβολή και το προσβλητικό των λόγων του...............φίλε Πάνο, φιλικά μιλώντας πάντα :)  

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γίνεται, ένας άνθρωπος να ζητάει συγνώμη για κάποια πράγματα- προσβλητικά- που είπε, πάνω σε κάποια κουβέντα- και ο άλλος, να μην έχει τη δύναμη να αναγνωρίσει ευχαριστώντας το συνομιλητή του, για το σθένος και την ανδρεία

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι Vulcanιος, γι αυτο...

 

tumblr_lhtf4861zQ1qguqnvo1_500.jpg

 

αυτος δεν μετραει, ειναι μπασταρδεμενος, οσο και να προσπαθησε να περασει το Κολιναρ δεν καταφερε να τα καταπιέσει τα συναισθηματα του. Αργησε πολυ αλλα το αποδέχτηκε.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου