Προς το περιεχόμενο

Κουαρτέτο σε πολύ... φόρμα! Δείτε το!


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

People said we were negative

They said we'd take but

we would never give

But we'd sing da-da-da

Da-da-da dum dum day

Da-da-da-da-da dum

And hope it would pay

Da-da-da-da it's been

A dumdumdum day

A dum dum day

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο συγκεκριμενο βιντεο ενας που γνωρίζει τεχνικα τη μουσική, μπορεί να εντυπωσισστει αναγνωρίζοντας περαν απο το αισθητικο μερος του concept αλλα και την ευστοχία του στησίματος της παραστασης, την προσπαθεια αλλα και την δεξιοτητα, τον συγχρονισμο που απαιτείται σε συνδιασμό με την διατήρηση της εκφραστικότητας για να βγει αυτό το αποτέλεσμα αλλα και να εκτελεστει τοσο άρτια, οσο τουλαχιστο ικανοποίησε εμενα.

 

Ιδιαιτερα στο σημειο που το quartreto κορυφωνεται και σοβαρευει.

 

Νομιζω οτι καπως αναλόγως εντυπωσιαστηκε ο Nikolas που γνωριζει και αρκετα πραγματα παραπανω απο εμένα ετσι ωστε να τεκμηριώσει και καλύτερα (που δεν χρειαζεται) και το παρεθεσε.

 

Ενας που δεν κατεχει την μουσικη καθολου, ουτε νοτα και δεν εχει προσπαθήσει γι αυτη ποτε, μπορεί να το δεί καθαρα αισθητικα γιατι η μουσικη οπως και ολες οι τεχνες απευθυνονται σε άλλους, αλλα μπορεί και να σκάει και να βουλώνει το στοματάκι του και να μην πεταει ειρωνίες εμμεσες και άμμεσες για τους αλλους συνομιλητές του και για την κρίση τους.

 

Πραγματικα επειδη αγαπω το forum και σεβομαι τον ιδιοκτητη του παρα πολυ, δεν μπορω να σου γραψω τι computer tech εισαι και να σου απαντησω για πολλα αλλα που εχεις πει στο παρελθον, μονο αυτο σε σωνει.

 

Θα σου λεγα κατι για την αισθητικη σου και για την ευστοχη και τεκμηριωμένη αλλά και  δοκιμη αναφορα σου στην κλασσικη μουσικη αλλα καλυτερα να μαθω στο σκυλο μου να οδηγει μοτοσυκλετα. Θα καταλαβει καλυτερα απο εσενα.

 

χαχαχα

αυτά που εγραψα αξίζουν φιλε για εμενα και 20 μηνες ban να μου ριξουν, τουλαχιστο το φχαριστήθηκα.

Ας μπαίνω ως επισκεπτης να διαβαζω.

 

 

 

 

 

 

 

 

Λοιπόν. Με δική μου πρωτοβουλία μετάνιωσα που μίλησα έτσι στον trolley.

Δεν έπρεπε να το κάνω, ότι ήθελα να πω θα έπρεπε να μην το εκφράσω έτσι.

 

Είναι λάθος μου.

Trolley με συγχωρείς. Δεν έπρεπε να σου μιλήσω έτσι και δεν εννοούσα ότι είπα.

 

Δεν ήταν σωστό από μέρους μου.

Δεν έπρεπε να το κάνω.

 

Λυπάμαι φίλε μου, με συγχωρείς.

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω γιατι αλλα οταν ειδα το βιντεο μου ηρθε σαν εικονα στο μυαλο μου αυτο:   :)

 

Για το οποίο είμαι (σχεδόν) σίγουρος ότι κανείς δεν θα γκρίνιαζε. Αλλά η κλασική είναι τόοοσο σοβαρή...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως αρκετοί από εσάς θα γνωρίζετε βέβαια, οι κοινωνίες που έχουν μεγάλη έκθεση, σεβασμό αλλά και γνώση της κλασσικής, δεν χρειάζονται να το αποδεικνύουν ή να νοιώθουν την ανάγκη να την "προστατεύουν".

Έτσι δεν έχουν κανένα πρόβλημα να χαλαρώνουν με παρόμοιες εκδηλώσεις όπως αποδεικνύουν με τα night of the proms, τα χριστουγεννιάτικα/πρωτοχρονιάτικά κονσέρτα. ή της κεντροευρωπαϊκές καλοκαιρινές υπαίθριες συναυλιες που παίζουν με κλασσικές ορχήστρες heavy metal, pop, rock και ότι (και όπως) θέλετε....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως αρκετοί από εσάς θα γνωρίζετε βέβαια, οι κοινωνίες που έχουν μεγάλη έκθεση, σεβασμό αλλά και γνώση της κλασσικής, δεν χρειάζονται να το αποδεικνύουν ή να νοιώθουν την ανάγκη να την "προστατεύουν".

Έτσι δεν έχουν κανένα πρόβλημα να χαλαρώνουν με παρόμοιες εκδηλώσεις όπως αποδεικνύουν με τα night of the proms, τα χριστουγεννιάτικα/πρωτοχρονιάτικά κονσέρτα. ή της κεντροευρωπαϊκές καλοκαιρινές υπαίθριες συναυλιες που παίζουν με κλασσικές ορχήστρες heavy metal, pop, rock και ότι (και όπως) θέλετε....

Αμ ο άλλος, κοτζάμ διευθυντής ορχήστρας της Φιλαρμονικής της Βιέννης, που μοίραζε λούτρινα αρκουδάκια στην Πρωτοχρονιάτικη συναυλία...

Απαράδεκτον! Σημείο των καιρών! Το απόλυτο κατρακύλισμα μιάς παρηκμασμένης κοινωνίας (πτάνας)!

Ώρες-ώρες αναρωτιέμαι πού πάμε...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας άρεσε το βίντεο; Ούτε εμένα. Ευτυχώς όμως αυτοί που παίζουν μουσική δεν χρειάζεται και ούτε ενδιαφέρονται να ρωτήσουν τι γνώμη έχει ο οποιοσδήποτε.

- Δεν έπρεπε να παίξετε έτσι, δεν είναι αισθητικά σωστό και την κλασική μουσική δεν την πειράζουν. Δεν μου άρεσε.

- Αλήθεια; Κάτσε να παίξω το μικρότερο βιολί του κόσμου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

People said we were negative

They said we'd take but

we would never give

But we'd sing da-da-da

Da-da-da dum dum day

Da-da-da-da-da dum

And hope it would pay

Da-da-da-da it's been

A dumdumdum day

A dum dum day

 

πού τη θυμήθηκες αυτή την κομματάρα! :)

 

Ακόμα δεν είδα το βίντεο αλλά το 'ακούω' για αρχή. Ακούγεται σαν ένα είδος διαλείματος. Δεν το υπολογίζω ως κυρίο μενού.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας άρεσε το βίντεο; Ούτε εμένα. Ευτυχώς όμως αυτοί που παίζουν μουσική δεν χρειάζεται και ούτε ενδιαφέρονται να ρωτήσουν τι γνώμη έχει ο οποιοσδήποτε.

 

Το υποπτευόμουν χρόνια ότι όσοι παίζουν μουσική, το κάνουν αδιάφοροι για τη γνώμη του οποιουδήποτε, αλλά επιτέλους επιβεβαιώθηκα.. :) :)

 

Ώρες-ώρες αναρωτιέμαι πού πάμε...

 

Ελπίζω να μην οδηγείς εσύ το πούλμαν, με τέτοιες απορίες. :) :)

 

Όπως αρκετοί από εσάς θα γνωρίζετε βέβαια, οι κοινωνίες που έχουν μεγάλη έκθεση, σεβασμό αλλά και γνώση της κλασσικής, δεν χρειάζονται να το αποδεικνύουν ή να νοιώθουν την ανάγκη να την "προστατεύουν".

 

Έλα... πες μου ότι δεν υποπτεύεσαι ότι τα ίδια θα γράφαμε σε φόρουμ της αλλοδαπής.

Εδώ είναι Βαλκάνια όμως, καλό να θυμούνται οι ιθαγενείς ότι δεν είναι όλοι και όλα σαν τα μούτρα τους... :)

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου