Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2017: Salvador Sobral (Portugal)


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι θες να πεις Γιάγκο?  :D

Ότι έλεγα εγώ στην στάση, άλλοι τα λένε στο λεωφορείο. :D

Απλά αυτό.

 

Εγώ βέβαια, ούτε το τραγούδι έχω ακούσει, ούτε καν ήξερα ότι είχε τέτοιο πράγμα χθες.

Την χώρα που θα κέρδιζε όμως, την ήξερα από το καλοκαίρι. ;)

 

Άντε να μάθετε μπαλίτσα πρώτα. 8) ;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η θεωρία συνωμοσίας αυτή, έχει να κάνει μόνο με τη σχέση Eurovision - συγκεκριμένων αθλημάτων (ποδόσφαιρο/άντε και μπάσκετ) ή επεκτείνεται και σε άλλους τομείς διακρίσεων; Π.χ. Formula , βραβεία Νόμπελ, Προεδρία του Συμβουλίου της ΕΕ κλπ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η θεωρία συνωμοσίας αυτή, έχει να κάνει μόνο με τη σχέση Eurovision - συγκεκριμένων αθλημάτων (ποδόσφαιρο/άντε και μπάσκετ) ή επεκτείνεται και σε άλλους τομείς διακρίσεων; Π.χ. Formula , βραβεία Νόμπελ, Προεδρία του Συμβουλίου της ΕΕ κλπ.;

Βρε σας έκοψα το κρέας γύρο, και μου το θέλετε κιμά? ;D ;D ;D ;D

 

Κάντε μόνοι σας και κανένα συνδυασμό! ;D ;D

 

Πείτε μου ασούμε, ποιός θα πάρει το Τσάμπιονς Λίγκ?

 

Εγώ το ξέρω, αλλά δεν το λέω.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε σας έκοψα το κρέας γύρο, και μου το θέλετε κιμά? ;D ;D ;D ;D

 

Κάντε μόνοι σας και κανένα συνδυασμό! ;D ;D

Σοβαρά, δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αφού δεν θέλεις να το εξηγήσεις, αλλά θα σου πω ότι πλην αυτών των συμπτώσεων που αναφέρεις, στην πλειοψηφία των νικητών του θεσμού, δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο - να κερδίζουν δηλαδή τον διαγωνισμό τραγουδιού και την επόμενη χρονιά να κάνουν διάκριση στο ποδόσφαιρο. Τότε θα είχαμε πρωταθλητές Ευρώπης τη Λιθουανία και το Λουξεμβούργο, τη Μάλτα και τη Φινλανδία, έλεος δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγούδι τ'άκουσα σήμερα στο παρόν θέμα. Το Ελληνικό δεν το'χω ακούσει καν, ούτε και τίποτα άλλο. Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως με άφησε παγερά αδιάφορο. Κυρίως επειδή μου φάνηκε απλά σαν το crazy της Billie Holiday με άλλους στίχους. Η δήλωση του κυρίου, δε, με ξένισε ακόμα περισσότερο.

 

 

 

Φιούζιε, άμα δούμε Πορτογάλο νικητή και στο motogp πάει, το πατάνε όλοι το κουμπί.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά, δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αφού δεν θέλεις να το εξηγήσεις, αλλά θα σου πω ότι πλην αυτών των συμπτώσεων που αναφέρεις, στην πλειοψηφία των νικητών του θεσμού, δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο με άλλους νικητές

Βρε αν το κάνανε συνέχεια, θα το έπαιρνε πρέφα ο κοσμάκης. ;D

 

Επιλεκτικά γίνονται όλα λέμε. ;D

Μάθετε μπαλίτσα, κάθε απόγευμα ένα-δύο με τον τοίχο 50 φορές.

Να αλλάζετε εύκολα την μπάλλα σε μικρό χώρο λέμε.

 

Βρε Ταμταμ πλάκα κάνω. :)

 

Φιούζιε, άμα δούμε Πορτογάλο νικητή και στο motogp πάει, το πατάνε όλοι το κουμπί.  ;D

Ιταλός υπάρχει που να το διεκδικεί?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είμεθα Ροσσικοί μίστερ, δεν τα ρωτάνε αυτά!  ;D

Μάλιστα.

Είμαι άσχετος με το σπορ, αλλά .... αυτός θα το πάρει ναούμ. ;)

Παίξτο και στοίχημα άμα θες.

;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χ-minor,

το πορτογαλέζικο, θυμίζει τα πάντα σε chord progression, crooning style, με μια εσάνς από musical και edith piaf ξέρω'γω. Αλλά πέτυχε, γιατί αυτή η μουσική είναι αξεπέραστη (και ψηφίζεται από ανθρώπους ανεξαρτήτως ηλικίας -και συχνά μουσικού background).

 

Την κάνει αυτό κακή; Κάθε άλλο. Απλά, αποδεικνύει ότι ορισμένα "new old stock" πράγματα είναι larger than life. Κάτι σαν "new retro" σα να λέμε.

 

Φούζιε, ευτυχώς ma man, που κάνεις πλάκα! Δεν φτάνει που χάνουμε από τα Φερόε, να καταλήξουμε να χάνουμε και από την Αρμενία για να πάρει τίτλο βάσει συνωμοσίας, θα ήταν όνειδος.

 

Πάντως, παίζουν σίγουρα και εθνικές συμπάθειες στις ψήφους - ρωτήστε και τη Ρουσλάνα. Ή την ΕΡΤ και το ΡΙΚ.

;D

 

Την τελευταία φορά που κοίταξα Γιουροβίζιο ήταν πριν από 10 χρόνια, μου είχε αρέσει ένα κομμάτι από τη Βοσνία, αλλά σιγά μην έπαιρνε ποτέ το βραβείο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου