Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2017: Salvador Sobral (Portugal)


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η θεωρία (μέσες-άκρες) έχει ως εξής.

Αν δείτε κάποια φωτοβολίδα, μην σταματάτε να την κοιτάζετε όταν σβήσει.

Να την κοιτάζετε μέχρι να πέσει κάτω.

 

Μάλλον πολλά αποκάλυψα.

 

Την τελευταία φορά που κοίταξα Γιουροβίζιο ήταν πριν από 10 χρόνια, μου είχε αρέσει ένα κομμάτι από τη Βοσνία, αλλά σιγά μην έπαιρνε ποτέ το βραβείο.

Αν, λέω αν, το έπαιρνε, να περίμενες την επόμενη διάκρισή της (αν δεν είχε προηγηθεί κάποια διάκριση, που είναι πιο συνηθισμένο). ;)

 

EDIT: Η Τουρκία πήρε την τρίτη θέση στο Μουντιάλ του 2002, και κέρδισε στην Eurovision το 2003.

 

Τι άλλο θέλετε πια? ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλά ρε παιδιά, ποιός πήρε το τελευταίο EURO (2016)?

Η Πορτογαλία.

Ποιός κέρδισε στην Eurovision 2017?

Η Πορτογαλία.

 

Πότε πήραμε εμείς EURO?

Το 2004.

Πότε κερδίσαμε στην Eurovision?

Το 2005.

 

Άντε ανοίξτε όλοι τα μάτια σας.

Όλα πενηνταράκια θα σας τα κάνω?

 

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑΤΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΓΑΤΑΚΙΑ ΠΟΡΤΟΥΓΚΕΖΟΙ

 

Το κομμάτι εντελώς αδιάφορο για μένα

 

@tamtam που και που ακούγονται εκπληκτικά τραγούδια

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έχω χάσει επεισόδια τατελευταία δέκα χρόνια... συμμετέχει η Αυστραλία στον Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό τραγουδιού; !!!

 

Γιατί όχι και η Ανδρομέδα ή το Ζήτα Ρετίκαλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έχω χάσει επεισόδια τατελευταία δέκα χρόνια... συμμετέχει η Αυστραλία στον Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό τραγουδιού; !!!

 

Γιατί όχι και η Ανδρομέδα ή το Ζήτα Ρετίκαλι;

 

Εδώ συμμετέχει η Ελλάδα και η Τουρκία, με την Αυστραλία έχεις πρόβλημα;

Καλό και αυτό...

 

Πάντως παίδες, έχει ενδιαφέρον ότι μιλάτε για αθλητικά. Είναι σαν τους οπαδούς μίας ομάδας που κέρδισε ("γιούπι, κερδίσαμε") έναντι μίας που έχασε ("χάσανε, τα κωλόπαιδα").

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ συμμετέχει η Ελλάδα και η Τουρκία, με την Αυστραλία έχεις πρόβλημα;

Καλό και αυτό...

 

 

Δεν ξέρω αν τρολάρεις ή αν προσπαθείς να το γυρίσεις σε (γεω)πολιτική συζήτηση που θα προκαλέσει έριδες και flame war, αλλά η Ελλάδα συμμετέχει στη Eurovision τα τελευταία 50 χρόνια. Από το 1974 αν ξέρω καλά.

Για την Τουρκία, Αυστραλία, Aρμενία κλπ. χώρες δεν είμαι και τόσο βέβαιος.

Είμαι σίγουρος όμως ότι θα έχουνκάποια επίσημη εξήγηση οι διοργανωτές (η οποία με αφήνει παγερά αδιάφορο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έχω χάσει επεισόδια τατελευταία δέκα χρόνια... συμμετέχει η Αυστραλία στον Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό τραγουδιού; !!!

 

Γιατί όχι και η Ανδρομέδα ή το Ζήτα Ρετίκαλι;

 

Ανυπομονώ για K-pop με σχιστομάτικα πιπίνια

 

γιατί όχι και baby metal

 

Και λίγο bollywood για την φάση

 

;D ;D ;D

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν τρολάρεις ή αν προσπαθείς να το γυρίσεις σε (γεω)πολιτική συζήτηση που θα προκαλέσει έριδες και flame war, αλλά η Ελλάδα συμμετέχει στη Eurovision τα τελευταία 50 χρόνια. Από το 1974 αν ξέρω καλά.

Για την Τουρκία, Αυστραλία, Aρμενία κλπ. χώρες δεν είμαι και τόσο βέβαιος.

Είμαι σίγουρος όμως ότι θα έχουνκάποια επίσημη εξήγηση οι διοργανωτές (η οποία με αφήνει παγερά αδιάφορο).

 

Όχι δεν τρολάρω, δηλαδή όχι περισσότερο από τους προλαλήσαντες οι οποίοι ανιχνεύουν μοτίβα σε απονομές διεθνών βραβείων. Η Τουρκία πάντως, δεν είναι Ευρώπη με οποιαδήποτε έννοια, η Ελλάδα δεν είναι Ευρώπη ακόμη παρά τις δάφνες και πολλές χώρες του Ανατολικού Μπλοκ επίσης την παλεύουν σιγά-σιγά. Οπότε, μία απορία όντως εγείρεται.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανυπομονώ για K-pop με σχιστομάτικα πιπίνια

 

γιατί όχι και baby metal

 

Και λίγο bollywood για την φάση

 

;D ;D ;D

 

+1000

Γιατί και μια Βραζιλιάνικη σάμπα, λίγη μας πέφτει; Ή ένα έθνικ τρίο από το Ιράν;

Στη Καραϊβική έχουν λέει κάθε Παρασκευή προκριματικά calypso πάρτυ για την επόμενη Eurovision. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν τρολάρω, δηλαδή όχι περισσότερο από τους προλαλήσαντες οι οποίοι ανιχνεύουν μοτίβα σε απονομές διεθνών βραβείων. Η Τουρκία πάντως, δεν είναι Ευρώπη με οποιαδήποτε έννοια, η Ελλάδα δεν είναι Ευρώπη ακόμη παρά τις δάφνες και πολλές χώρες του Ανατολικού Μπλοκ επίσης την παλεύουν σιγά-σιγά. Οπότε, μία απορία όντως εγείρεται.

 

είναι γνωστό ότι η Ελλάδα είναι μια Αφρικάνικη χώρα λευκών

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου