Προς το περιεχόμενο

Στέρεο κλαρίνο Despacito;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Και στο εξωτερικο (ειδικα στις ΗΠΑ) με τις φορμες πανε,ουτε στην ΕΕ ειναι υποχρεωτικο το κοστουμι (ειχα παει μαρτυρας σε ενα δικαστηριο στη Γερμανια και ηταν ολοι ντυμενοι σαν να επιναν καφε σε στεκι αναρχικων  στο Friedrichshain  ;D)  )

 

Εμενα με ΕΚΠΛΗΣΕΙ που το Ελληνικο Δημοσιο μπορει ακομα και παρεχει ΦΟΡΜΕΣ στους κρατουμενους ενω δεν παρεχει σεντονια και χαρτια υγειας στα δημοσια  νοσοκομεια.....

 

Παιδιά μην μπερδεύεστε.

Δικές τους ήταν οι φορμες. ;D

Αλλος ήρθε με τζην

Δεν υπάρχει dress code ούτε τους χορηγούν ρούχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Με βάλατε και άκουσα despacito ολόκληρο και τις δύο βερσιόν.

 

Μου κάνει εντύπωση δε ότι κανείς δεν παρατήρησε την προφανή σύνδεση των δύο, δηλαδή ότι ο τύπος που λέει το ορίτζιναλ είναι κλασσικό κλαρίνο. Η πανηγυρτζίδικη εκδοχή είναι κοινωνικό σχόλιο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην μπερδεύεστε.

Δικές τους ήταν οι φορμες. ;D

Αλλος ήρθε με τζην

Δεν υπάρχει dress code ούτε τους χορηγούν ρούχα.

 

ειπα και εγω........ ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περίμενα να είναι προ-απαιτούμενο για την Πολιτεία πως ο κρατούμενος θα εμφανιστεί με κοστούμι στο Δικαστήριο. Αφήνουν τους ανθρώπους με τη φόρμα; Μήπως τους αφήνουν και άπλυτους; Έλεος.

Τι λε ρε μεγάλε? σοβαρά? θα πληρώνω εγώ με τους φόρους μου για να φοράει κοστουμάκια ο κάθε παιδεραστής και δολοφόνος? Ο κάθε κρατούμενος απ' ότι ξέρω φοράει ότι θέλει από τα ρούχα που έχει. Δε φτάνει που τους ταΐζουμε μερικούς τζάμπα, δε θα τους ντύνουμε κιόλας.

 

Άμα είναι έτσι να μπω κι εγώ φυλακή και να ζητήσω να εμφανιστώ μόνο με ρούχα αλά Elvis και με μια Gibson Les Paul '59  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω που σταματά ο τύπος και που αρχίζει η ουσία, αλλά η γενική ισοπέδωση (δεν λέω από εσένα φυσικά) τη θεωρώ εσφαλμένη.

 

Το ντύσιμο είναι ο ενδείκτης ότι ο άνθρωπος ήθελε να είναι με κοστούμι σε μια περίσταση που κατά την κρίση του το επιτάσσει.

 

Είτε προς σεβασμό προς το θεσμό

 

Να υποθεσω δηλαδη οτι οι ενδυματολογικες επιλογες ....καποιων ..πορδοδευτικων ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ γνωστου επαναστατικου κομματος (και οχι μονο) εντος του ναου της δημοκρατιας  σου προκαλουν ανταρα στα Αντερα ?  ;D ;D ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Άμα είναι έτσι να μπω κι εγώ φυλακή και να ζητήσω να εμφανιστώ μόνο με ρούχα αλά Elvis και με μια Gibson Les Paul '59  ;D

 

Επειδή πλέον είναι πολύ εύκολο να μπεις φυλακή, και εσύ  και εγώ  ;D και όλοι μας (μονο το φορολογικό και το ασφαλιστικό φτάνουν) , κράτα μικρό καλάθι (και όχι les paul  ;D) για τα δικαιώμτα των κρατουμένων και τις συνθήκες κράτησης (που είναι άθλιες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να υποθεσω δηλαδη οτι οι ενδυματολογικες επιλογες ....καποιων ..πορδοδευτικων ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ γνωστου επαναστατικου κομματος (και οχι μονο) εντος του ναου της δημοκρατιας  σου προκαλουν ανταρα στα Αντερα ?  ;D ;D ;D

 

Δεν με αποσχολεί πλέον το ντυσιμό των βουλευτών.

Όποιας παράταξης.

 

Εδώ και καιρό έχουν δημιουργήσει πολύ σημαντικότερα προβλήματα που υπερκεράζουν  την ανικανότητά τους να διαλέξουν  σωστή γραβάτα. ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθεσω δηλαδη οτι οι ενδυματολογικες επιλογες ....καποιων ..πορδοδευτικων ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ γνωστου επαναστατικου κομματος (και οχι μονο) εντος του ναου της δημοκρατιας  σου προκαλουν ανταρα στα Αντερα ?  ;D ;D ;D

Tι εννοείς?

 

xtupise-i-pank-tou-suriza-na-nomimopoiithoun-oloi-oi-metanastes.jpg

 

diamantopoulos-vouli.jpg

 

filis_edrano_645x_0.jpg

gaitani-ioanna-molotof-650-800x547.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πλέον είναι πολύ εύκολο να μπεις φυλακή, και εσύ  και εγώ  ;D και όλοι μας

Είσαι σίγουρος?

Χθες έβλεπα τις βάσεις για την εισαγωγή στα ΑΕΙ.

Στις σχολές που είχαν κενές θέσεις οι βάσεις έπεσαν, ενώ στις γεμάτες οι βάσεις ανέβηκαν.

Έτσι που τα βλέπω τα πράγματα, ούτε με 19.500 μόρια δεν μπαίνεις φυλακή.

Δεν υπάρχουν θέσεις.

Ήθελα κι εγώ να πάω (με μεταγραφή) από το τελευταίο έτος της ανωτάτης σωματεμπορικής που ήμανε, αλλά δεν με πήραν.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λε ρε μεγάλε? σοβαρά? θα πληρώνω εγώ με τους φόρους μου για να φοράει κοστουμάκια ο κάθε παιδεραστής και δολοφόνος? Ο κάθε κρατούμενος απ' ότι ξέρω φοράει ότι θέλει από τα ρούχα που έχει. Δε φτάνει που τους ταΐζουμε μερικούς τζάμπα, δε θα τους ντύνουμε κιόλας.

 

Σκέφτηκα να σου γράψω διάφορα (αυτό το "μεγάλε" φταίει) αλλά θα σου γράψω αυτό : έβλεπα το βίντεο με το τραγούδι της Cher, "If i could turn back time" το οποίο είναι γυρισμένο πάνω σε ένα αμερικάνικο καταδρομικό σκάφος, με ναύτες να ουρλιάζουν από ευδαιμονία. Γράφει κάποιος από κάτω "Έτσι θα νικήσουμε το ISIS;" και του απαντά κάποιος άλλος "Ναι, έτσι".

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου