Προς το περιεχόμενο

Windows Vista


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυο ενδιαφέρων άρθρα σχετικά με την παραγωγή μουσικής και τα VISTA καθώς και το πώς οι εταιρείς λογισμικού αντιδροούν στο καινούργιο λειτουργικό. Αξίζει την προσοχή σας.

 

http://www.soundonsound.com/sos/jun07/articles/pcmusician_0607.htm

 

http://www.soundonsound.com/sos/jul07/articles/pcmusician_0707.htm

 

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν...

 

Το Service Pack 1 θα είναι διαθέσιμο για download σήμερα Τρίτη.

Θεωρητικά θα πρέπει να εμφανισθεί στο Windows Update αλλά και στο Download Center της Microsoft.

 

Οι βιαστικοί, θυμηθείτε ότι όταν λέμε Τρίτη, εννοούμε Τρίτη στις Η.Π.Α. και όχι στην Ελλάδα, δηλαδή ίσως χρειαστεί να περιμένετε μέχρι το βράδυ.

 

Go ahead - make my Tuesday..

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως χωρις τα bugs που αφορουσαν την ταχυτητα του FW και του USB ετσι?

 

ή ζηταω πολλα?

 

 

Νομίζω ότι τελικά δεν υπήρχαν αυτά τα bugs - μάλλον πρόκειται για ράδιο-αρβύλα καθώς εγώ τρέχω το sp1 εδώ και τρεις εβδομάδες και δεν έχω δει κανένα πρόβλημα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως χωρις τα bugs που αφορουσαν την ταχυτητα του FW και του USB ετσι?

 

ή ζηταω πολλα?

 

 

Νομίζω ότι τελικά δεν υπήρχαν αυτά τα bugs - μάλλον πρόκειται για ράδιο-αρβύλα καθώς εγώ τρέχω το sp1 εδώ και τρεις εβδομάδες και δεν έχω δει κανένα πρόβλημα.

 

δηλαδη να βγω στους δρομους γυμνος τσιριζοντας οτι τα vista μου θα γινουν πιο ανθρωπινα? :P

 

αυτες οι αρβυλες μας εχουν καταστρεψει....

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη να βγω στους δρομους γυμνος τσιριζοντας οτι τα vista μου θα γινουν πιο ανθρωπινα? :P

 

Δεν είναι κακή ιδέα, ειδικά αν είσαι κάπως γυμνασμένος, θα εγείρεις τον ενθουσιασμό του πλήθους.

 

αυτες οι αρβυλες μας εχουν καταστρεψει....

 

Γι' αυτό δεν ξαναπάω στρατό με τίποτε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε, αλλά εγώ δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πρόβλημα με τα Vista. Αυθεντικά Cubase SX3, Nuendo 3, NI Absynth, FM8 , Reason 3,5 και RME Multiface τρέχουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ με τους drivers για xp. Άμα όμως τρέχετε τα Vista σε PC 5ετίας, τότε αλλάζει το θέμα. Πάντως το Aero απενεργοποιείται αν έχετε παλιά συστήματα και υπάρχει και το δεξί κλικ, properties, compatibility, for windows xp sp2, που λύνει τα όποια προβλήματα συμβατότητας (αν και δεν μου έχει χρειαστεί). Όμως τα ίδια λέγανε και όταν  βγαίνανε τα ΧΡ : "Α, τι αηδία λειτουργικό, Πολύ βαρύ κτλ." και τα ίδια θα λένε πάντα. Τα ΧΡ περνάνε παιδιά ! Μπρος ολοταχώς για το μέλλον ! Και το μέλλον είναι τα Vista !

Y.G. : Έχω τρέξει μέχρι και ASIO για ΑC97 onboard κάρτα ήχου με 4ms latency, χωρίς κανένα πρόβλημα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CubMaster, συμφωνούμε απολύτως.

Υπήρχαν πάντως κάποια προβλήματα σε μερικές ASIO υλοποιήσεις, αν και (απ' ότι έχω δει με το SP1), και αυτά τελείωσαν πλέον.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω εγω με σπασμενα δουλευω οποτε δεν δικαιολογουμαι να λεω περι σταθεροτητας στις εφαρμογες.

 

ΑΛΛΑ η motu 828 mkII που πηρα προσφατα και ειχε drivers για τα vista εχει πεταξει ουκ ολιγες μπλε οθονες σε ασχετες εφαρμογες(αυθεντικες) και γενικως σε ασχετες στιγμες. να σημειωσω οτι στο παλιοτερο μου μηχανημα ειχα xp χωρις service pack και σπασμενα και ειχα πολλα χρονια να δω μπλε οθονη.

 

μερικα Tips που μπορω να δωσω γενικως για καλυτερη αξιοποιηση των πορων ειναι  στο control panel\performance\adjust visual effects(ή κατι τετοιο) στο 3ο tab ειναι τα DEP καποιο συστημα για να επιβλεπει τα προγραμματα μη σου κανουν καϊλα με ιους. μπορεις να προσθεσεις εκει τις εφαρμογες του ηχου ωστε να μην εχουν ελεγχο και να δουλευουν πιο ανεμποδιστα. επισης στις ιδιοτητες του αρχειου exe μπορεις να ρυθμισεις τα permissions που περιλαμβανουν full control ή κατι τετοιο δεν τα εχω μπροστα μου τωρα για να θυμαμαι ακριβως τα ονοματα...

 

 

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου