Προς το περιεχόμενο

Κάτι στραβό συμβαίνει εδώ?


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ούτε ο ΒάνεΜπάστεν ούτε και ο Ρόμπερ Πλάντ. Τσακίστε τους τσιρίδες σε κάθε γειτονιά. Γενικά θα ήμουν πιο χαρούμενος με "άλλους" τραγουδιστές σε πάααρα πολές μπάντες. (απεχθάνομαι τον Gillan πχ.-σταυρώστε με-μέρες που είναι-αλλά ήρθα για να σώσω τον κόσμο). Δυστυχώς δεν θα ήταν οι ίδιες μπάντες όμως, οπότε κάνω την καρδιά μου πέτρα.

Ο πιτσιρικάς, ειδικά με την περμανάντ, έχει έναν συνδυασμό από Plant και Daltrey(επιτέλους ένας καλός τραγουδιστής, όχι ηδονισμένοι τσιριδοφονιάδες).

 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμένα δεν με πείραξε το παίξιμο.

Ετσι παίζαν τότε ,πάνω κάτω, και αυτο μάλλον ήθελαν να κοπιάρουν.

 

Το όλο περφόρμανς είναι καρικατούρα, είτε παρίσταναν τους LZ είτε όποιους άλλους.

Φανταστείτε να έκαναν τους Poison .......γελοίο θα ήταν.

 

Ακόμα και οι Poison δεν κάνουν τους Poison πλεόν.

 

 

Η μουσική εξελίσσεται μαζι και το όλο περφόρμανς.

Ενα ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ reformation tour (ύστερα από δεκαετίες)....σε όλα τα επίπεδα (παιξιματος-σκηνικης παρουσίας) που φανταζει συγχρονο....30 χρόνια μετά.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μια χαρά είναι τα παιδιά και σίγουρα απευθύνονται σε συνομήλικους.

Φυσικά οι παλαιότεροι το έχουμε ζήσει στην ορίτζιναλ εκδοχή.

Δεν  θα τους έκρινα εγω παρα μόνο για να πω πως έχουν εξαιρετικό ήχο για αυτό που κάνουν. Μπορεί να έχουν και καλά τραγούδια που δεν το ξέρω μιας και δεν με αφορά αλλά αφορά νεαρότερα άτομα που ακούν αυτούς αλλά και τους Χ Zeppelin ως κάτι πρωτόγνωρο. Για σκεφτείτε το.

Δεν είμαστε όλοι στην ίδια ηλικία, δεν έχουμε ίδια παιδεία και εμπειρίες. 

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μ'αρεσανε σε γενικες γραμμες. Οχι τοσο ωστε να τους ψαξω κιολας, αλλα οκ ηταν. 

 

Ωραιο ηχο ακουσα, ωραιο vocal, κιθαρες τερμα μπροστα με τσαμπουκα, καλουτσικη συνθεση και το παιξιμο χυμα οσο πρεπει, περισσοτερο χυμα θα ηταν κουλοι ενω λιγοτερο χυμα ισως δεν θα εμοιαζε τοσο με 70's...

 

Οποιος θελει να ακουσει κατι "παρομοιο" με πολυ καλυτερη υλοποιηση και παιχταραδες, ας ακουσει Black Label Society και παμε παρακατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

 

Κοιτα, τεχνικα ειναι πολυ πληρεστερος τραγουδιστης απο τον plant. Εχει ολο το πακετο και ειναι απο το πανω ραφι. Αλλα ο αλλος ειναι θεος και μια κατηγορια απο μονος του. Δεν εχει μια σουπερ "συμβατικη" φωνη, οπως ο paul, αλλα κατι αλλο που ακους μια φορα τα 50 χρονια (κατ' εμε). Κατι αντιστοιχο με την Μαρια Καλλας και τις λοιπες "ανταγωνιστριες" της λυρικης.

στα συν ειναι μια γαματη - επιβλητικη σκηνικη παρουσια.

Ο τυπος ειναι 2 μετρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, Dorian Earl Gray said:

Ο ένας από αυτούς παίζει ξυπόλητος.

 

Χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο;

Μπορούμε να πούμε, για παράδειγμα, οτι αυτοί παίζαν όλοι ξυπόλυτοι -ακόμα και ο ντράμερ- και σπέρναν.

Κατά τα άλλα, μου είναι αντιπαθέστατοι οι GVF και τους θεωρώ τραγικό κακέκτυπο τών Zep. Μουσικά δε μου λένε τίποτα καινούργιο, μόνο καμώματα και πόζα και στο βάθος κενό.

Επεξεργασμένο από fandomius
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

 

 

Να πω επίσης κάτι γι' αυτή την μπάντα πιτσιρικάδων.

Αν κοπιάρει τους zep, δυστυχώς μένει πολύ στην επιφάνεια.

Κοπιάρει δηλαδή το μέρος εκείνο των zep που είναι πιο ... εύπεπτο, τα ριφφ, τα ρυθμικά σκληρά κομμάτια τους.

Οι zep όμως κατά την γνώμη μου, είχαν μερικά απίστευτα κομμάτια από συνθετική και ενορχηστρωτική άποψη, περισσότερο λόγω του Page, που όμως δεν χτύπησαν ποτέ το ευρύ κοινό.

 

Εκεί, η σύγχρονη αυτή μπάντα είναι "λίγη".

Δεν έχει μπει στην ουσία των zeppelin συνθετικά και ενορχηστρωτικά, μένει απλά στην δημοφιλή μουσική τους εικόνα.

Nομιζω οτι ο Fusion-οπουλος χτυπησε διανα με αυτο το ποστ

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το ξαναπω;

Γιατί δε βλεπω να το χωνεύεις...

ειναι πολυ νωρις

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, dimsonic said:

ειναι πολυ νωρις

 

Μπορεί να είναι.

Όμως τούτοι εδώ στο ντεμπούτο τους παίρνανε σκάλπ, και ήταν από 20 ως 23 (μόνο ο μπασίστας ήταν 23, οι άλλοι 20 και 21) χρονών τότε.

 

Μερκά κομμάτια του πρώτου τους άλμπουμ (το 2006)

 

 

 

 

 

 

  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου