Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι κ θεμα του τι εχεις κανει στη ζωη σου...

ο Hetfield, μιας κ το ανεφερες, απο μικρς ηταν "καλο παιδι", ειχε αρχισει το καπνισμα, το "καπνισμα", τα ξυδια κ διαφορα αλλα απο μικρος. ολα αυτα ομως επιβαρινουν το λαριγκι με αποτελεσμα να μην εχει καθαρη φωνη ακομα κ οταν μιλαει. υπαρχουν περιπτωσεις που το γρεζι ειναι θεμα εξασκησης (αλλα ποναει περισσοτερο απο τα κθαροαιμα brutal) αλλα συνηθως καπως ετσι τα καταφερνουν. τωρα αναλογα με το τι θελεις πραξε.

Let's talk vocals...any kind!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι εννοώ την αγριάδα και τη δύναμη που χουν όλα τα τραγούδια από το load και πίσω...βέβαια από ότι ξέρω εκείνος απλώς γάμαγε το λαιμό του και στο τέλος την ψιλοτιναξε τη φωνή του...!

Εγώ αυτό που θέλω είναι να μπορώ όταν χρειάζεται να δώσω παραπάνω γκάζι στη φωνή μου, να την κάνω πιο δυναμική(πχ σε στυλ Cobain, Corey Taylor klp) μη φανταστείς καμιά death-μεταλιά.. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες το ετσι ρε παιδι... κι εγω νομιζα οτι ηθελες να εντχτεις στο club των καφρων...

το μονο που εχεις να κανεις για αυτο, ειναι να δινεις περισσοτερη δυναμη με τα πνευμονια ενω ταυτοχρωνα κλεινεις τον λαιμο σου. θα πρεπει ομως να μαθεις να κρατας την τονικοτητα σου κ να απομακρυνεσαι λιγο απο το μικροφωνο. Practice makes perfect...

Let's talk vocals...any kind!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κρετίνος μιλά για πολύυυυυ βόθρο!

 

και εγώ για πολύ βόθρο νόμιζα ότι μιλάγαμε

 

Εκκενωσεις βοθρων ''Ο Αχορταγος''

 

Τηλ.6979345672

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτή η φωνή όμως δεν έχει καμιά απολύτως σχέση με brutal. Περισσότερο έτσι τους βγαίνει. Έχεις ακούσει πως μιλάνε;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κρετίνος μιλά για πολύυυυυ βόθρο!

 

και εγώ για πολύ βόθρο νόμιζα ότι μιλάγαμε

 

Εκκενωσεις βοθρων ''Ο Αχορταγος''

 

Τηλ.6979345672

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: καλο, καλο... :lol: :lol:

Let's talk vocals...any kind!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κρετίνος μιλά για πολύυυυυ βόθρο!

 

και εγώ για πολύ βόθρο νόμιζα ότι μιλάγαμε

 

Εκκενωσεις βοθρων ''Ο Αχορταγος''

 

Τηλ.6979345672

/quote]

 

LOOOOL!! Καλό!

Ναι μαλλον εγώ φταίω παιδιά!Αν και είμαι σκατοκάφρος,θέλω πιό χαλαρά πράγματα!!! :lol:

¶ρα το μόνο που χω να κάνω είναι εξασκηση και πρόβες με το γκρουπ και σιγα σιγά θα βελτιωθεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου