Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για τον 12ο πίθηκο


Jim04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Εγώ πάλι θα σου πω ότι μπορείς βέβαια και μην ακούς κανέναν, αλλά μην αποκλείεις τίποτα.

 

In the long run θα αποκτήσεις τη δική σου σοφία, τις δικές σου εμπειρίες- που θα είναι φυσικά βιωματικές.

Μουσικά μιλώντας πάντα, είσαι σε μια ηλικία που τα πάντα είναι "απόλυτα". Όλοι περάσαμε από εκεί, ως κοινωνοί μιας "απόλυτης αλήθειας" που μπορεί να ήταν rock, punk, heavy metal, κλπ...

 

Και φυσικά δεν ακούγαμε κανέναν. Και καλύτερα δηλαδή, διότι η διεύρυνση των οριζόντων είναι μια εξελικτική διαδικασία και IMHO είναι προσωπική- δεν μεταβιβάζεται, δεν επιβάλλεται, αλλά έγκειται στον μη αποκλεισμό των "αλλότριων". 

 

Το είπες και εσύ για τον πατέρα σου: Μεταλλάς που τώρα ακούει έντεχνα, που σημαίνει ότι πήγε παρά κάτω.

 

Και στο μην αποκλείεις τίποτα βάλε και αυτό: Θα έρθει η ώρα που θα ακούς πράγματα που σε μικρή ηλικία τα "αποθέωνες" και θα λες "αυτό εδώ γούσταρα;". Προσωπικά μου έχει συμβεί με μπάντες που στα '80ς τις άκουγα ήμουν ουάοοο και πολύ αργότερα μου ακουγόντουσαν ως ανέκδοτα.

 

ΥΓ: Αν δεν ήμασταν στο 2022, αλλά στο 1992 (και αν υπήρχε Noiz), χάνω στοίχημα ότι όλο αυτό το thread θα ήταν "Γνώμη για τους Nirvana"- οι απαντήσεις πάνω κάτω θα ήταν οι ίδιες 😉     

 

     

   

Κοίτα οκ αλλά κάποια μπορεί να τα ακούω και για μια ζωή, επίσης ο πατέρας μου ακόμα ακούει και αυτά που άκουγε τότε , απλά λιγότερο. Κατά τά άλλα συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Jim04 είπε

αλλά κάποια μπορεί να τα ακούω και για μια ζωή

Όπως όλοι μας άλλωστε... 😉

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Και στις γυναίκες..... Αυτό το δυο 20ρες = μια 40αρα θα καταλάβεις ότι δεν ισχύει.... Μύθος!

40άρα μυθικό πραγμα!

  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, Nestoras είπε

40άρα μυθικό πραγμα!

Και οι 45αρες καλές είναι. Εγώ βάζω 0,45-105 GHS.

 

ΥΓ: Για χορδές δε λέμε;  

  • Μπερδεύτηκα 1
  • Χαχα 3

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Και στις γυναίκες..... Αυτό το δυο 20ρες = μια 40αρα θα καταλάβεις ότι δεν ισχύει.... Μύθος!

Ε εντάξει οι 20αρες πάντα είναι πιο ωραίες, λογικό μου ακούγεται, αλλά τι το λες? Εγώ ακόμα 18 είμαι, προς το παρόν κοιτάω ηλικίες 16-18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Jim04 είπε

Εγώ ακόμα 18 είμαι, προς το παρόν κοιτάω ηλικίες 16-18

 

Να το γυρίσεις στο 18-20, γιατί στις 16-18 παίζει εισαγγελέας, και να μείνεις εκεί για πάντα.

Μετά "χαλάνε", είναι σαν τα αυτοκίνητα, όσο μεγαλώνουν βγάζουν προβλήματα, και θέλουν συνέχεια "τάισμα".

Μια δαχτυλίδια, μια συνολάκια, κλπ.

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 4
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Jim04 είπε

προς το παρόν κοιτάω ηλικίες 16-18

fylakh.jpg?itok=CaaQOCZk

 

Μαζί γράφαμε Στράτε...

Επεξεργασμένο από cigaret13
  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
13 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Μετά "χαλάνε", είναι σαν τα αυτοκίνητα, όσο μεγαλώνουν βγάζουν προβλήματα

Μου θύμισες επική ατάκα που έχω ακούσει- και πάει με τις 40αρες που ανέφεραν τα lover boys του φόρουμ 😄:

"Οι γυναίκες μετά τα 40 παθαίνουν φούιτ" και από το φούιτ κρίνω ότι ο εμπνευστής της ατάκας είναι από την βόρεια Ελλάδα. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

 "Οι γυναίκες μετά τα 40 παθαίνουν φούιτ" και από το φούιτ κρίνω ότι ο εμπνευστής της ατάκας είναι από την βόρεια Ελλάδα. 

Γιατί καλέ πως αλλιώς λέγεται το "έπαθα λάστιχο"...;

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου