Προς το περιεχόμενο

Υπολογιστές καινούργιοι με windows 98... στα 1000 δολάρια.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο αυτή η συζήτηση αφού ένας καινούργιος υπολογιστής με win10 έχει 400 ευρώ και είναι χρήσιμος για μια δεκαετία.Και φυσικά δεν αφορά μόνο την χρήση του για μουσική αλλά για οποιαδήποτε άλλη χρήση.Το δικό μου laptop είναι i3 έκτης γενιάς περίπου 6-7 χρονών και τα πάει όλα σφαίρα.Το είχα πάρει 350 ευρώ.Οταν σταματήσει να δουλεύει γρήγορα θα τον αλλάξω διότι πολύ απλά θα μου σπάει τα νεύρα σε κάθε εργασία που θέλω να κάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
27 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο αυτή η συζήτηση αφού ένας καινούργιος υπολογιστής με win10 έχει 400 ευρώ και είναι χρήσιμος για μια δεκαετία.Και φυσικά δεν αφορά μόνο την χρήση του για μουσική αλλά για οποιαδήποτε άλλη χρήση.Το δικό μου laptop είναι i3 έκτης γενιάς περίπου 6-7 χρονών και τα πάει όλα σφαίρα.Το είχα πάρει 350 ευρώ.Οταν σταματήσει να δουλεύει γρήγορα θα τον αλλάξω διότι πολύ απλά θα μου σπάει τα νεύρα σε κάθε εργασία που θέλω να κάνω.

Γιατί μάλλον κάποιες εταιρίες τα έβαλαν κάτω και διαπίστωσαν ότι:

Α) Δεν τους συμφέρει το κόστος αναβάθμισης του hardware Χ ηλεκτρονικών υπολογιστών ,  δεν τους συμφέρει το κόστος αναβάθμισης του software X ηλεκτρονικών υπολογιστών και τέλος δεν τους συμφέρει το κόστος εκπαίδευσης σε νέο λειτουργικό και software  Χ υπαλλήλων.

B) Δεν ρισκάρουν με την καμία την  αξιοπιστία του παλιού software (το οποίο προφανώς δεν τρέχει σε νέο OP και σε νέο Hardware).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LK είπε

Γιατί μάλλον κάποιες εταιρίες τα έβαλαν κάτω και διαπίστωσαν ότι:

Α) Δεν τους συμφέρει το κόστος αναβάθμισης του hardware Χ ηλεκτρονικών υπολογιστών ,  δεν τους συμφέρει το κόστος αναβάθμισης του software X ηλεκτρονικών υπολογιστών και τέλος δεν τους συμφέρει το κόστος εκπαίδευσης σε νέο λειτουργικό και software  Χ υπαλλήλων.

B) Δεν ρισκάρουν με την καμία την  αξιοπιστία του παλιού software (το οποίο προφανώς δεν τρέχει σε νέο OP και σε νέο Hardware).

Αν μιλάς για τις εταιρίες ίσως να είναι έτσι από την στιγμή που χρησιμοποιούν τους υπολογιστές για απλές εφαρμογές γραφείου οι οποίες είναι ελαφριές και εν τέλει δεν χρειάζονται τίποτα περισσότερο.Οταν όμως μιλάμε για προσωπική επαγγελματική και χρήση για μουσική δεν νομίζω ότι ένας τόσο παλιός υπολογιστής είναι χρήσιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LK είπε

Γιατί μάλλον κάποιες εταιρίες τα έβαλαν κάτω και διαπίστωσαν ότι:

Α) Δεν τους συμφέρει το κόστος αναβάθμισης του hardware Χ ηλεκτρονικών υπολογιστών ,  δεν τους συμφέρει το κόστος αναβάθμισης του software X ηλεκτρονικών υπολογιστών και τέλος δεν τους συμφέρει το κόστος εκπαίδευσης σε νέο λειτουργικό και software  Χ υπαλλήλων.

B) Δεν ρισκάρουν με την καμία την  αξιοπιστία του παλιού software (το οποίο προφανώς δεν τρέχει σε νέο OP και σε νέο Hardware).

Και έτσι γλυτώνουν και την ανάγκη να έχουν σύγχρονο εκπαιδευμένο προσωπικό σε νέα δεδομένα και τους κόβουν μισθούς και συντάξεις και κάνουν περισσότερες απολύσεις, αυξάνουν παράλληλα τις τιμές στα προϊόντα και τις υπηρεσίες και στο τέλος κλείνουν πτωχευοντας πλούσιοι και αναλαμβάνουν τα κράτη τα χρέη τουςχαχαχαχαχαχα 😂😂😂

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Αν μιλάς για τις εταιρίες ίσως να είναι έτσι από την στιγμή που χρησιμοποιούν τους υπολογιστές για απλές εφαρμογές γραφείου οι οποίες είναι ελαφριές και εν τέλει δεν χρειάζονται τίποτα περισσότερο.Οταν όμως μιλάμε για προσωπική επαγγελματική και χρήση για μουσική δεν νομίζω ότι ένας τόσο παλιός υπολογιστής είναι χρήσιμος.

Μάλλον δεν είδες το video που έβαλα στην αρχή.

Δεν μιλάμε για εταιρίες για χρήση.....word και με Υπαλλήλους με πρόγραμμα από ΕΣΠΑ 🤪.

Μιλάμε π.χ. για όλο το δίκτυο σιδηροδρόμων της Β. Αμερικής , που είναι ΧΩΡΙΣ ΟΔΗΓΟ, και παίρνουν backup ακόμα σε δισκέτες...

Μιλάμε για τέτοια, μιλάμε για αεροδρόμια κ.λ.π.

Δεν μιλάμε για εμένα π.χ. που φοβάμαι να πάω από τα Win 10 στα Win 11..... μην χάσω καμία τσόντα από το αρχείο μου...😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, LK είπε

Μάλλον δεν είδες το video που έβαλα στην αρχή.

Δεν μιλάμε για εταιρίες για χρήση.....word και με Υπαλλήλους με πρόγραμμα από ΕΣΠΑ 🤪.

Μιλάμε π.χ. για όλο το δίκτυο σιδηροδρόμων της Β. Αμερικής , που είναι ΧΩΡΙΣ ΟΔΗΓΟ, και παίρνουν backup ακόμα σε δισκέτες...

Μιλάμε για τέτοια, μιλάμε για αεροδρόμια κ.λ.π.

Δεν μιλάμε για εμένα π.χ. που φοβάμαι να πάω από τα Win 10 στα Win 11..... μην χάσω καμία τσόντα από το αρχείο μου...😁

Είναι ανεύθυνοι!😂Χωρίς οδηγό και με παλιό σύστημα. Μια καταστροφή που περιμένει να γίνει. Αρκεί να πάει ένας hacker και να βάλει μια δισκέτα σε έναν υπολογιστή αυτού του απαρχαιωμενου δικτύου και θα θρηνισουμε εκατοντάδες χιλιάδες🙄 θύματα 😂😂

 Κάτι σάπιο υπάρχει στη Βόρειο Αμερική. 

 Και εδώ μιλάμε για αεροδρόμια. Τράπεζες. Τα αεροπλάνα τουλάχιστο έχουν πιλότους μέσα? Είναι ιδιώτες? Δημόσιο αγαθό πρέπει να είναι η υγεία, η παιδεία, η ασφάλεια, οι μεταφορές και αν δίνουνε εργολαβίες σε ιδιώτες να είναι καθαροί οι διαγωνισμοί, όχι στημένοι για κουμπάρους και αναρτημένοι για μια νύχτα φωτογραφικοί και με απευθείας αναθέσεις. Με τον 4412/16 και αυστηρά, ε? 😂😂😂😂😂😃😃

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

Δεν μιλάμε για εμένα π.χ. που φοβάμαι να πάω από τα Win 10 στα Win 11..... μην χάσω καμία τσόντα από το αρχείο μου...😁

 

Πες μου ποια θέλεις να στην στειλω.

Έχω 3 εξωτερικούς σκληρούς 16 Terra ο καθένας γεμάτους.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Πες μου ποια θέλεις να στην στειλω.

Έχω 3 εξωτερικούς σκληρούς 16 Terra ο καθένας γεμάτους.

Παντρευτείτε ρε να κάνετε sex κάθε μέρα....😪 και ξεχάστε τις τσόντες..!

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Πες μου ποια θέλεις να στην στειλω.

Έχω 3 εξωτερικούς σκληρούς 16 Terra ο καθένας γεμάτους.

Tera Patrick?

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου