Προς το περιεχόμενο

Μπορείτε να ακούσετε τα σημερινά χιτς?


Μπορείτε να ακούσετε τα σημερινά χιτς?  

19 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Πόσα μπορείτε να ακούσετε από τη λίστα ? (δωρεάν)

  2. 2. Πόσα από τα ονόματα που βλέπετε πιστεύετε ότι θα ήταν γνωστά σήμερα αν οι εταιρείες συνέχιζαν να λειτουργούν όπως πριν χωρίς πλατφόρμες?

  3. 3. σας ικανοποιεί μουσικά η σύγχρονη τάση στις επιτυχίες?

    • ναι
    • οχι
    • μου είναι αδιάφορο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, trolley είπε

 

 

Το επόμενο Paul να είναι: SPOTIFY ή ΣΠΕΤΣΟΦΑΪ

 

Το επόμενο Paul, θα είναι Les.

Τίποτα λιγότερο.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, trolley είπε

 

Το επόμενο Paul να είναι: SPOTIFY ή ΣΠΕΤΣΟΦΑΪ


Βεβαιως, φτανει οποιος ψηφιζει spotify να τρωει αυτοματα 7ημερο ban συνοδεια δημοσιας διαπομπευσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρένθεση ()

 

Να μην ξεχνάμε ότι τα σημερινά παιδιά είναι τα δικά μας παιδιά

<Φιλοι μου δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι όπως δεν υπάρχουν κακά φυτά

Υπάρχουν μόνο κακοί καλλιεργητές>

Βίκτορας Ουγκώ

Έχεις παιδιά, να τα χαίρεσαι

Δεν έχεις ,να  χαίρεσαι

κινέζικο ρητό

 Έχοντάς παιδί στην ηλικία των 18 έχω να πω το εξής ήμαστε οι 50+ ίσως η χειρότερη γενιά έχουμε φάει κξυλο από τους γονείς μας αλλά και από τα παιδιά μας

Αν ξανακούσω κάτι για τους 17-18ρηδες ενδέχεται να σφάξω (έστω και με την λεπίδα τυλιγμένη σε μετάξι))στο γόνατο

Καλό βράδυ και καλείς μουσικές

.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε στα 18 δεν ειναι παιδι, ειναι ενηλικας, και ειναι πληρως υπεύθυνος για τις πραξεις του. Επισης υπόκειται τοσο στις διατάξεις του νόμου οσο και στις κοινωνικες συμβάσεις, οπότε αν αυτος και οποιοσδήποτε στην ηλικια του κανει οτι κανει, και θα τα ακουσει και θα την πληρωσει.

 

 Οσο για την generationx, ειναι η Μερσεντές των γενιων, και ξυλο αφθονο δωσαμε και με τη μαγκουρα σαν παπουδες δε θα πλησιαζει κανεις, αν τωρα τις μαζευες και τις μαζευεις δε φταιει η ηλικια αλλα η κοψια.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manosx είπε

Φιλε στα 18 δεν ειναι παιδι, ειναι ενηλικας, και ειναι πληρως υπεύθυνος για τις πραξεις του. Επισης υπόκειται τοσο στις διατάξεις του νόμου οσο και στις κοινωνικες συμβάσεις, οπότε αν αυτος και οποιοσδήποτε στην ηλικια του κανει οτι κανει, και θα τα ακουσει και θα την πληρωσει.

 

 Οσο για την generationx, ειναι η Μερσεντές των γενιων, και ξυλο αφθονο δωσαμε και με τη μαγκουρα σαν παπουδες δε θα πλησιαζει κανεις, αν τωρα τις μαζευες και τις μαζευεις δε φταιει η ηλικια αλλα η κοψια.

 

Μόλις τώρα, g.p είπε

 

Φίλε για την πρώτη παράγραφο ΟΚ με κάποιες επιφυλάξεις

Για την δεύτερη  μπορεις να μου το κάνεις λίγο πιο λιανά γιατί ειμαι και κάποιας ηλικίας και συγνώμη  δεν το πολυκαταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A φιλε για να μην  το ξεχάσω εγώ στα 18 μου μεγάλωσα με το παρακάτω οπότε φέρω κάποια παιδικά τραύματα και δεν πολυκαταλαβαίνω από διατάξεις του νόμου όσο και από κοινωνικές συμβάσεις παρ' όλα αυτά μέχρι σήμερα δεν κατάφερα να εχω βρεθεί υπόλογος ούτε να τα έχω ακούσει ουτε να πληρώσω για κάτι απεναντίας κατά καποιο μαγικο τρόπο ανταμείφθηκα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Τωρα το τι δεν πολυκαταλαβαινεις αστο, και στη δουλεια δεν πας με το σλιπάκι, ούτε μπαινεις στο τμημα με τσιγαριλίκι, το πλαισιο το τηρεις οπως ολοι μας, στο μετρο του να μην γραφεις απο τα καγκελα.

 

 Οσο για την μουσικη της τρυφερής μας ηλικιας το εχω ηδη γραψει στο αρχικο θεμα οτι αν η μουσικη που ακουγαμε ηταν αρκετη για να μας καταστρεψει, η οπωσδήποτε πιο ακραια μουσικη που ακουγαμε τοτε θα μας ειχε πεθανει. Η μουσικη επηρεαζει σε ενα βαθμο, οχι ομως τοσο οσο η οθονη. Και μιας και εβαλες μουσικη απο τα νιατα σου θα βαλω και εγω, το εξης ασμα που ακουγα τοτε και που ταιριαζει γαντι στα οσα προειπωθηκαν.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, g.p είπε

Φιλοι μου δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι όπως δεν υπάρχουν κακά φυτά

Υπάρχουν μόνο κακοί καλλιεργητές>

Βίκτορας Ουγκώ

 

Εντάξει ακόμα και ο Ουγκώ είχε δικαίωμα στο να πετάξει κι αυτός μια μαλακια.

8 ώρες πριν, g.p είπε

ήμαστε οι 50+ ίσως η χειρότερη γενιά έχουμε φάει κξυλο από τους γονείς μας αλλά και από τα παιδιά μας

 

Speak for yourself. 

Οι γονείς μου δεν με χτύπησαν ποτέ και το παιδί μου είναι  23 κιλά  :) (9 ετων) ,δύσκολο να με δείρει :), αλλά και τα παιδιά των φίλων μου που είναι άνω των 18 δεν τους δέρνουν  :).

 

Για το γεγονός ότι η γενικα η γενιά των 50+ και ειδικά αυτη του "Πολυτεχνειου" αν μιλήσουμε ειδικά για την Ελλάδα  ειναι για κλωτΣες συμφωνώ. 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου