Προς το περιεχόμενο

Μπορείτε να ακούσετε τα σημερινά χιτς?


Μπορείτε να ακούσετε τα σημερινά χιτς?  

19 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Πόσα μπορείτε να ακούσετε από τη λίστα ? (δωρεάν)

  2. 2. Πόσα από τα ονόματα που βλέπετε πιστεύετε ότι θα ήταν γνωστά σήμερα αν οι εταιρείες συνέχιζαν να λειτουργούν όπως πριν χωρίς πλατφόρμες?

  3. 3. σας ικανοποιεί μουσικά η σύγχρονη τάση στις επιτυχίες?

    • ναι
    • οχι
    • μου είναι αδιάφορο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

H pop κουλτούρα γενικά απευθύνεται στη μάζα και στα ένστικτα, και παίζει με αυτά, εμπνέεται και απευθύνεται στα ένστικτα και όχι στη λογική. Δεν προσπαθεί να τα φωτίσει αλλά να τα εκμεταλλευτεί. Όταν βλέπεις την ημίγυμνη να κάνει twerk, ή όταν βλέπεις τον κάφρο να κάνει μόστρα με το γκάνι και την κοκό, τα ένστικτα αναπαραγωγής και φόβου σε κάνουν να κολλάς με το θέαμα.

 

 Ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν, και σε κάθε εποχή υπάρχουν ανάλογα ερίσματα. Βέβαια, και ο Άμλετ κρατάει το κρανίο, αλλά λέει και κάτι πραγματάκια, τώρα απλά θα έβαζαν virtual σκουλίκια στο κρανίο, και θα πετάγονταν ξαφνικά ο predator και θα το κατάπινε.

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 Ας εδιναν 20 ευρω για καθε δισκο θα σου ελεγα

 

Πάλι τραπ θα άκουγαν και 200 ευρώ να έκανε.

Είναι η ΠΛΕΙΟΨΗΦΊΑ δεν έχεις καταλάβει ότι ΕΜΕΙΣ ζούμε ανάμεσα τους ,όχι το αντίστροφο.

 

Σου ξανα-λεω:

 

 

Γύρναγα σήμερα σπίτι με τον μικρό από το σχολείο και στο διπλανό Λυκειο ολόκληρες...γαιδουρες και ολόκληροι μαντράχαλοι 17 ετών ΜΟΥΓΚΡΙΖΑΝΕ και έκαναν διαφορά...ΖΩΑ έξω από το σχολείο....

 

Tι μουσική περιμένεις να ακούσουν όλοι αυτοί?

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Συμφωνώ 5

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τα παιδάκια έχουν καεί. Και εμάς άμα μας ταίζανε τριπάκια από τα γενοφάσκια μας θα είχαμε καεί. Δεν είμαι σίγουρος ότι το ίντερνετ (γενικά το ίντερνετ οχι το streaming ) είναι καλύτερο από τα τριπάκια.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manosx είπε

 Τα παιδάκια έχουν καεί. Και εμάς άμα μας ταίζανε τριπάκια από τα γενοφάσκια μας θα είχαμε καεί. Δεν είμαι σίγουρος ότι το ίντερνετ (γενικά το ίντερνετ οχι το streaming ) είναι καλύτερο από τα τριπάκια.

 

Το επιβεβαίωσα, μια φιλόλογος φίλη μου μου είπε...ότι τι μεγάλο χιτ είναι...ο...ΣΚΥΛΟΣ (δηλ.το να....γαυγίζεις εντός της τάξης....και εκτός προφανώς....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω πιάσει τη φάση λαίμαι... ο άνθρωπος έχει συντεχνιακή νοοτροπία, είμαι βέβαιος ότι είναι ενάντια στο άνοιγμα οποιουδήποτε επαγγέλματος, μισεί το UBER, καταφρονεί τα γενόσημα, νομίζει ότι όλοι οι νέοι είναι μαλάκες και διάφορα τέτοια. Πιστεύει ότι δεν πρέπει να πουλιέται φρέσκο ψωμί στα σούπερμαρκετ, να μην δίνουμε ντραμς σε πορτορικανούς, ότι οι γυναίκες που τραγουδάνε πρέπει να είναι σα τη Μαρίζα Κωχ, ότι ξέρει κανείς ποιοι είναι οι Doors, μπορεί και να είναι ο Μανώλης Νταλούκας και να μας το κρύβει.

  • Χαχα 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πριν πολλά χρόνια, ένας εξαιρετικός ειδικός για παιδιά με δυσκολίες, μου εξηγούσε πως επιδρά η στιγμιαία εναλλαγή των εικόνων μέσω του τηλεοπτικού ζάπινγκ στον ψυχισμό των παιδιών. Ούτε που θέλω να σκέφτομαι τι κάνει το web surfing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manosx είπε

 

 Κανεις λαθος φιλτατε. Κανεις λαθος.

 

 Θα μπορούσα να αναφερω άπειρα παραδείγματα, αλλά θα περιοριστω σε ενα: Η κασετα του Βρωμυλου. Το ιντερνετ και οι δωρεαν πλατφόρμες δεν ηταν ουτε ιδεα, αλλα ο αποπατος αυτος της μουσικής ειχε μπει σε καθε σπιτι πιτσιρικα, δεν πρεπει να υπηρξε ποτε στην Ελλάδα περισσότερο αντεγραμενη κασσετα.

 

 Ετσι ειναι, μη δουν τα πιτσιρικια σκατα, αμεσως να πεσουν μεσα. Τωρα, μπορεις να πεις οτι φταιγανε τα διπλα κασετοφωνα που αντεγραφαν; Η οτι φταιει το χιπ χοπ που ο καθε αταλαντος μπορει να κανει "τραγουδια" χωρις να ξερει καν να τραγουδάει; Για μενα φταιει απλα οτι τα πιτσιρικια θελουν να πεσουν στα σκατα, και απο τη στιγμη που θελουν σκατα, θα βρεθει και αυτος που, με το αζημιωτο, θα τους τα δωσει.) 

Αχ νεροχύτη σε αγαπαωωωωω

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

ότι οι γυναίκες που τραγουδάνε πρέπει να είναι σα τη Μαρίζα Κωχ

 

Αυτό έχει απαγορευτεί από τη συνθήκη της Γενεύης.

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το UBER τι είναι? Νεοφιλελευθερο μου ακούγεται 😂 Uber, Spotify, όλο καινούργιες πλατφόρμες, μητρώα. Αυτό που είναι ασύλληπτο και περισσότερο δύσκολο από παρακολούθηση της διαδοαης της πληροφορίας στο διαδίκτυο είναι η παρακολούθηση της έξαρση στην ΑΝΆΠΤΥΞΗ. Και πλέον είναι αδιαμφισβητητα τα οφελη στο πορτοφόλι των νοικοκυριών, στις επιχειρηματικές ευκαιρίες, στην πρόσβαση σε υπηρεσίες, στη διεκπεραίωση αιτημάτων προς το κράτος, στη μείωση του χρέους και του ελλείμματος, βιωσιμότητα. Πάντως γενόσημα δεν παίρνω ούτε γι αστείο προσωπικά. Να δουλέψω σε μια εταιρεία να τα προωθήσω και να αμείβομαι το κσνω άνετα, έχω προϋπηρεσία και είμαι σούπερ στην προώθηση. Εκπαιδευμένος και με πολυετή πείρα για να παρουσιάζω τα μειονέκτηματα σε πλεονεκτήματα και να πειθώ και τον πιο σκεπτικό. Απλά δεν θα πάρω για τον εαυτό μου. Θα πάρω το πρωτότυπο. Γιατί άραγε? Χαχαχαχαχαχαχα 😂😂😂😂

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Superfunk είπε

Γύρναγα σήμερα σπίτι με τον μικρό από το σχολείο και στο διπλανό Λυκειο ολόκληρες...γαιδουρες και ολόκληροι μαντράχαλοι 17 ετών ΜΟΥΓΚΡΙΖΑΝΕ και έκαναν διαφορά...ΖΩΑ έξω από το σχολείο....

Πόσο ξενερώνω που δεν μπορουνε να καταλάβουν ότι είναι στην πιο ηλίθια ηλικία της ζωής τους. Πάλι καλά που τελειώνει μετά το λύκειο. Αν τους το πεις δεν ξες και δεν είσαι κουλ. Εφηβεία ρε φίλε 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου