Προς το περιεχόμενο

Μπορείτε να ακούσετε τα σημερινά χιτς?


Μπορείτε να ακούσετε τα σημερινά χιτς?  

19 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Πόσα μπορείτε να ακούσετε από τη λίστα ? (δωρεάν)

  2. 2. Πόσα από τα ονόματα που βλέπετε πιστεύετε ότι θα ήταν γνωστά σήμερα αν οι εταιρείες συνέχιζαν να λειτουργούν όπως πριν χωρίς πλατφόρμες?

  3. 3. σας ικανοποιεί μουσικά η σύγχρονη τάση στις επιτυχίες?

    • ναι
    • οχι
    • μου είναι αδιάφορο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Εφηβεία ρε φίλε 

 

Και οι 20αρηδες-23αρηδες τα ίδια κανουν λίγο παραπάνω στην πλατεία...(Boyz and Girlz btw)

 

Θα μου πεις η εφηβεία στην Ελλάδα κράτα μεχρι τα 40...και θα έχεις και δίκιο..

 

Μα τον....ΣΚΥΛΟ ρε φιλωουΖ?

Τον ΣΚΥΛΟ??????

 

Α,τα κοριτσΑ (πρέπει να ήταν 17-18?) κάνανε το άλλο σήμερα, μπουκωνοντουστασανε με νερό και βαραγε η μία στην άλλη ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ...οποία δεν έφτυνε το νερό κέρδαΓε.

 

Το spotify φταίει κατά τα άλλα...

 

Και εμείς κάναμε μπούρδες αλλά μέχρι τα 10 αντε βαριά βαριά τα 12 οι εντελώς καθυστερημένοι όχι στα 20 φεύγα ρε φιλωουζ

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ' ολα, καλησπέρα σε όλους. Δεν θα πάω να κάνω τον έξυπνο, ούτε τον "ΓωΤαΞερόλα"...αλλά...
1. Η μουσική είναι τέχνη κι όπως σε κάθε τέχνη ο υποκειμενικός παράγοντας είναι ο βασικότερος: Εμένα δεν μου αρέσει αλλά αρέσει σε "κατοχιλιάδες¨άλλους...
2. Ο ορισμός του τι είναι τέχνη και τι όχι, έχει χαθεί σε μια ομίχλη πολλών χιλιάδων ετών:  Ο Παρθενώνας για παράδειγμα είμαι σίγουρος ότι για κάποιους όταν φτιάχθηκε ήταν απλά ένα έκτρωμα (βλέπε το υπ.αριθμ. 1)
3. Το να είναι η τέχνη αντικείμενο εμπορικών συναλλαγών, για κάποιος είναι απαράδεκτο και για κάποιους είναι ο στόχος: Πήρα ένα αγαλματάκι από τον "τάδε", μούρλια...μόνο 200 χιλιάρικα! (ο τάδε έβγαλε τα έξοδα της χρονιάς μείον τα έξοδα για να ζήσει αξιοπρεπώς... ο αγοραστής αύριο μεθαύριο θα το μεταπωλήσει κανά μύριο -ίσως-)
4. Το πως και σε ποιόν πουλάς την "πραμάτεια" σου είναι δικαίωμά σου, σε καπιταλιστικό κόσμο δε ζούμε;...τι;...'οχι;!...
5. Αν η "πραμάτεια" σου αξίζει όσο την πουλάς ή όχι, είναι θέμα του αγοραστή καθαρά: Ο Brian από την Nazareth πχ δεν ήθελε να κάνει παζάρια για την γενειάδα...αλλά τελικά έκανε ;)
6. Το να έχει κάποιος στη διάθεσή του πολλά προιόντα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι όλα είναι καλά: ΔΙΑΛΕΧΤΕΕΕΕΕΕ!!! (λαϊκή το έκανα)
7. ...ούτε (συνέχεια από το προηγούμενο) ότι μπορεί να τα αγοράσει όλα: Γαμώ τα μπάσα το R4003JG αλλά δεν έχω τα λεφτα (αχ βαααααχ)
8. Τελευταίο: περί ορέξεως...
Τα παραπάνω είναι απλά διαπιστώσεις και απόψεις δικές μου. Δεν σημαίνει σε καμμία περίπτωση πως τις θεωρώ αλάνθαστες και πως ανακάλυψα τον τροχό, ούτε πως θελω να τις επιβάλω σε κανένα. Απλά, θεωρώ πως το να συμφωνώ με κάποιον (παράδειγμα δεν έχω καμμία συνδρομή πουθενά γιατί απλά σνομπάρουν το stoner επιδεικτικά οι π@π@ρες....) δεν σημαίνει πως θα κρίνω αυτόν που θέλει να ακούει απο το Spetzofy....εεεεε...σόρυ, Spotify ήθελα να πω. Στο κάτω κάτω της γραφής ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει με τα λεφτά του...σε καπιταλιστική χώρα δε ζούμε;....τι;...όχι;...
Υ.Γ.: Τα σέβη μου στον @Yannis Methenitisγια το ήθος του όταν επεμβαίνει και κυρίως για την σοβαρή και αμερόληπτη στάση του ακόμα κι όταν το θέμα αφορά την ορθότητα του κιμά στα γεμιστά.
Σημειώνω πως για πολύ καιρό διαβάζω εδώ μέσα σχόλια τα οποία με έχουν κάνει να σκεφτώ, να γελάσω κτλ. οπότε αποφάσισα πως η κοινότητα αποτελείται από σοβαρά και σκεπτόμενα μέλη και το βασικότερο με αίσθηση του χιούμορ κι αυτό για μένα είναι ιδιαίτερα σημαντικό.
Την καλησπέρα μου και πάλι....πάω να φάω γεμιστά με κιμά....

Επεξεργασμένο από Pavloz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

Και οι 20αρηδες-23αρηδες τα ίδια κανουν λίγο παραπάνω στην πλατεία...(Boyz and Girlz btw)

 

Θα μου πεις η εφηβεία στην Ελλάδα κράτα μεχρι τα 40...και θα έχεις και δίκιο..

 

Μα τον....ΣΚΥΛΟ ρε φιλωουΖ?

Τον ΣΚΥΛΟ??????

 

Α,τα κοριτσΑ (πρέπει να ήταν 17-18?) κάνανε το άλλο σήμερα, μπουκωνοντουστασανε με νερό και βαραγε η μία στην άλλη ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ...οποία δεν έφτυνε το νερό κέρδαΓε.

 

Το spotify φταίει κατά τα άλλα...

 

Και εμείς κάναμε μπούρδες αλλά μέχρι τα 10 αντε βαριά βαριά τα 12 οι εντελώς καθυστερημένοι όχι στα 20 φεύγα ρε φιλωουζ

 

 

 

 

Εγώ κάνω ακόμα τον σκύλο και τη γάτα και με το γιο μου ακούγαμε μσζι fly lo μετά την προπόνηση του και είναι στην εφηβεία. Και εγώ έφηβος είμαι ακόμα.  Εδώ μπαίνω σε σοβαρές συναντήσεις και κάνω κραυγές ζώων και γελάνε. 😂 Τι δηλαδής. Δεν είμαι άξιος και αξιόλογος? 😂

  

 Αυτά είναι το αλατοπίπερο της ζωής. Είμαστε στην εποχή του diversity. Δεν καταλαβαίνω ώρες ώρες. Δεν υπάρχει ηλικία γι αυτά. Είναι πως νιώθεις.........

 Χαχαχαχαχαχα 😂😂

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Pavloz
Στο κάθε τι υπάρχει μία υποκειμενική και μία αντικειμενική διάσταση. Π.χ. η Κατερίνα είναι πιστή σύντροφος (αντικειμενικό) αλλά μαγειρεύει χάλια (υποκειμενικό). Το ίδιο ισχύει και σε ζητήματα μουσικής ή άλλης τέχνης. Π.χ. οι Beatles δεν μου αρέσουν (υποκειμενικό) αλλά είναι το σημαντικότερο γκρουπ της περιόδου στην οποία έδρασαν (αντικειμενικό).

 

Οπότε δεν ισχύει ότι "ο υποκειμενικός παράγοντας είναι ο βασικότερος", είναι απλά ένα μέγεθος και - σε μία δημόσια συζήτηση - είναι το λιγότερο ενδιαφέρον μέγεθος (π.χ. τι με νοιάζει πραγματικά εμένα τι αρέσει σε 'σένα;). Το άλλο μέγεθος (το αντικειμενικό ντε) είναι που μπορεί να χρησιμεύσει σα βάση συζήτησης, γι' αυτό είναι απαραίτητο οι συζητητές να έχουν αποδεχθεί μερικές κοινές βασικές αρχές (π.χ. μιλάμε με "νούμερα πωλήσεων"), αλλιώς δε βγαίνει άκρη ποτέ.

 

Οι πονηροί συζητητές (δεν εννοώ εσένα, ας πούμε ότι εννοώ εμένα), πετάνε μία εντελώς υποκειμενική τοποθέτηση και με όπλο την... αποφασιστικότητά τους να μην την αλλάξουν ποτέ, επιχειρούν να της δώσουν αντικειμενική υπόσταση. Εντάξει, ένα ρητορικό τρυκ είναι, αλλά - επειδή είμεθα και παλιοί - το αντιλαμβανόμαστε, δεν είμεθα κόπανοι.

 

Ειδική σημείωση: το Life Of Brian είναι μυθοπλασία (το βλέπω μία φορά το μήνα, περίπου) και μάλιστα κωμική. Δεν μπορείς (ρητορικώς) να το χρησιμοποιείς σαν "παράδειγμα" για να τεκμηριώσεις μία άποψη, σε μία πραγματική αγορά στην τότε Ιερουσαλήμ δεν θα είχαν συμβεί αυτά τα περιστατικά (αυτό είναι που το κάνει αστείο).

  • Συμφωνώ 3

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
13 ώρες πριν, Superfunk είπε

Α,τα κοριτσΑ (πρέπει να ήταν 17-18?) κάνανε το άλλο σήμερα, μπουκωνοντουστασανε με νερό και βαραγε η μία στην άλλη ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ...οποία δεν έφτυνε το νερό κέρδαΓε.

 

Το spotify φταίει κατά τα άλλα...

Το έχω πει και θα το επαναλάβω:

ΚΑΤΑΡΑ στον κιαρατά που εφηύρε τα social... Έδωσε βήμα στην παγκόσμια βλακεία και την έκανε καθεστώς...

  • Συμφωνώ 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, trolley είπε

@Pavloz
Στο κάθε τι υπάρχει μία υποκειμενική και μία αντικειμενική διάσταση. Π.χ. η Κατερίνα είναι πιστή σύντροφος (αντικειμενικό) αλλά μαγειρεύει χάλια (υποκειμενικό). Το ίδιο ισχύει και σε ζητήματα μουσικής ή άλλης τέχνης. Π.χ. οι Beatles δεν μου αρέσουν (υποκειμενικό) αλλά είναι το σημαντικότερο γκρουπ της περιόδου στην οποία έδρασαν (αντικειμενικό).

 

 

 

Ολων των εποχων.

Τουλαχιστον εως σημερα.

Αντικειμενικό.

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

Ολων των εποχων.

Τουλαχιστον εως σημερα.

Αντικειμενικό.

και των τεσσάρων.

  • Χαχα 3

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

και των τεσσάρων.

Προσπερνώ 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Το έχω πει και θα το επαναλάβω:

ΚΑΤΑΡΑ στον κιαρατά που 

 

 Θα έχουμε όλοι βήμα, φωνή και όλοι δικαίωμα στην εξουσία, στην προοπτική κσι την ευημερία . 

 Αυτο είναι ΑΡΙΣΤΕΊΑ.

 Αυτά είναι τα ΚΕΚΤΗΜΈΝΑ μας και με το ίδιο αίμα που ΧΥΣΑΜΕ για να τα ΘΕΣΜΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ με το ΊΔΙΟ ΑΊΜΑ θα τα υπερασπιστουμε αν χρειαστεί, αν μας τα πειράξουν. 

 

 Γιατί εμείς οι ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ, μπορεί να ξαναρθουμε στην εξουσία, μια μέρα και καλά να είναι μέρα. Μην το θελήσει ο ΛΑΟΣ και έρθουμε μια ΝΎΧΤΑ 😂😂😂😂😂 Χαχαχαχαχαχαχα

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, trolley said:

@Pavloz
Στο κάθε τι υπάρχει μία υποκειμενική και μία αντικειμενική διάσταση. Π.χ. η Κατερίνα είναι πιστή σύντροφος (αντικειμενικό) αλλά μαγειρεύει χάλια (υποκειμενικό). Το ίδιο ισχύει και σε ζητήματα μουσικής ή άλλης τέχνης. Π.χ. οι Beatles δεν μου αρέσουν (υποκειμενικό) αλλά είναι το σημαντικότερο γκρουπ της περιόδου στην οποία έδρασαν (αντικειμενικό).

 

Οπότε δεν ισχύει ότι "ο υποκειμενικός παράγοντας είναι ο βασικότερος", είναι απλά ένα μέγεθος και - σε μία δημόσια συζήτηση - είναι το λιγότερο ενδιαφέρον μέγεθος (π.χ. τι με νοιάζει πραγματικά εμένα τι αρέσει σε 'σένα;). Το άλλο μέγεθος (το αντικειμενικό ντε) είναι που μπορεί να χρησιμεύσει σα βάση συζήτησης, γι' αυτό είναι απαραίτητο οι συζητητές να έχουν αποδεχθεί μερικές κοινές βασικές αρχές (π.χ. μιλάμε με "νούμερα πωλήσεων"), αλλιώς δε βγαίνει άκρη ποτέ.

 

Οι πονηροί συζητητές (δεν εννοώ εσένα, ας πούμε ότι εννοώ εμένα), πετάνε μία εντελώς υποκειμενική τοποθέτηση και με όπλο την... αποφασιστικότητά τους να μην την αλλάξουν ποτέ, επιχειρούν να της δώσουν αντικειμενική υπόσταση. Εντάξει, ένα ρητορικό τρυκ είναι, αλλά - επειδή είμεθα και παλιοί - το αντιλαμβανόμαστε, δεν είμεθα κόπανοι.

 

Ειδική σημείωση: το Life Of Brian είναι μυθοπλασία (το βλέπω μία φορά το μήνα, περίπου) και μάλιστα κωμική. Δεν μπορείς (ρητορικώς) να το χρησιμοποιείς σαν "παράδειγμα" για να τεκμηριώσεις μία άποψη, σε μία πραγματική αγορά στην τότε Ιερουσαλήμ δεν θα είχαν συμβεί αυτά τα περιστατικά (αυτό είναι που το κάνει αστείο).

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου, αλλά το περί ορέξεως παραμένει, οπότε δεν μπορούμε να αποφύγουμε τις υποκειμενικές απόψεις και ιδιαίτερα τις παγιωμένες. Διαφορετικά η συζήτηση θα έπρεπε να γίνεται μόνο με παραθέσεις από νούμερα πωλήσεων, streaming κτλ. Αν δεν κάνω λάθος όμως, η αρχική ερώτηση αφορά καθαρά το υποκειμενικό μέρος. Θεωρώ πως αυτός ακριβώς είναι και ο λόγος που το poll δεν έχει κάποια επιλογή με 0%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου