Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή δασκάλου;


Phoenix2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 To επιθετικο marketing εχει και τα κακα του. Ειδικα αν  πας να το κανεις σε ανθρωπους μιας ηλικιας που δε χαμπαριαζουν. Και εμενα μου τη δινει, και εγω θα αντιδρουσα.

 

 Και σαν καταναλωτης εχεις δικαιωμα να την ψαξεις οσο θελεις, και καλα θα κανεις. Απλα δυο πράγματα να εχεις υπόψη σου:

 

 1ον) Κανενας δασκαλος δεν θα κανει τη δουλεια για σενα, ο κοπος θα ειναι ολος δικος σου όποιον δάσκαλο και να βρεις. Αυτός μονο το δρομο θα σου δειξει, και για εναν αρχαριο οποιοσδήποτε αξιοπρεπής δάσκαλος είναι παραπάνω από αρκετός.

 

 2ον) Τα χρήματα που θα δώσεις θα είναι πολύ λίγα σε σχέση με τον κόπο που θα γλιτώσεις ακολουθώντας έναν σωστό δρόμο που θα σου δείξει ο δάσκαλος. Φτάνει φυσικά να τραβήξεις το κουπί, αν δεν τραβάς κουπί τσάμπα θα πάνε τα λεφτά. Άρα μην τρελαθείς και στο ψάξιμο, δεν πρόκειται να αγοράσεις ούτε δάχτυλα ούτε αισθητική, μια σωστή κατεύθυνση πας να πάρεις.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Phoenix2022 είπε

Απόλυτα σεβαστό! Εννοείται, αν δεν ικανοποιούνται και οι 2 πλευρές τότε δεν θα γίνει σωστή δουλειά γιατί κανένας δεν θα είναι ικανοποιημένος!

Ζήτησα να το σκεφτώ. Δεν πάω να πάρω σουβλάκι και έχω να αποφασίσω ανάμεσα σε πίτα γύρο και καλαμάκι κοτόπουλο. Πόσο μάλλον όταν έχω "καεί" από προηγούμενη λάθος απόφαση.

Η ώρα και η μέρα που προτάθηκε, το τονίζω, την πρότεινε ο δάσκαλος και συμφώνησα γιατί έτυχε να με εξυπηρετεί και εμένα. Εναλλακτικά μπορούσα τις περισσότερες μέρες της εβδομάδας να διαθέσω 1 ώρα για το μάθημα.

Το να με παίρνει τηλέφωνο και να μου λέει "ξέρεις πρέπει να μου απαντήσεις τώρα, γιατί δε ξέρω αν θα μπορώ μετά και πες μου τώρα γιατί μετά δεν υπόσχομαι τίποτα" εγώ προσωπικά το βρίσκω ανήθικο και αντιεπαγγελματικό να με πιέζει πλάγια για να δεχθώ.

Δεν ζήτησα να μου κρατήσει την ώρα μέχρι να το σκεφτώ. Ελεύθερη αγορά έχουμε. Αν βρεθεί κάποιος άλλος ενδιαφερόμενος μαθητήςνεθ  αποφασισμένος και έτοιμος, φυσικά και θα εξυπηρετηθεί πριν από εμένα και πολύ καλά θα κάνει.

Σύμφωνοι. Βέβαια παίζει και η περίπτωση να αρχίσε να συζητάει και με άλλον μαθητή που του κάνει η ίδια ώρα. Όπως και να έχει θα έπρεπε να στο πει στα ίσια όμως. Αλλά κι αυτό θα φαινόταν σαν έμμεσος εκβιασμός.

Πιασταυγοκαικουρεφτο.

 

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 2/28/2023 at 5:28 PM, Jazzjoker said:

Πρώτη δουλειά του δασκάλου μετά το χαίρομαι που σε γνωρίζω, είναι να σου μάθει τις νότες στην ταστιέρα.

Έτσι ακριβώς ξεκινήσαμε με το νέο δάσκαλο. :)

 

Άντε να δούμε :)

 

Ευχαριστώ και πάλι όλους σας για τη βοήθεια!

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου