Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή δασκάλου;


Phoenix2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Nekkon, συμφωνώ, τουλάχιστον για τη δική μου περίπτωση. Εγώ πήγα στο Lab που δεν είναι ωδειο και δεν ακολουθούν αυτή την κλασσική - κυρίως jazz ύλη. Πήγα, τους είπα, έχω πρόβλημα εδώ και εδώ, και θέλω να ανέβω όσο πάει. Ο δάσκαλος το έχει πιάσει επ'ακριβώς αυτό που θέλω και πάει με τα νερά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

@Nekkon, συμφωνώ, τουλάχιστον για τη δική μου περίπτωση. Εγώ πήγα στο Lab που δεν είναι ωδειο και δεν ακολουθούν αυτή την κλασσική - κυρίως jazz ύλη. Πήγα, τους είπα, έχω πρόβλημα εδώ και εδώ, και θέλω να ανέβω όσο πάει. Ο δάσκαλος το έχει πιάσει επ'ακριβώς αυτό που θέλω και πάει με τα νερά μου.

Ακόμα και να μην το πιάσει με την πρώτη όμως, δε σημαίνει ότι είναι κακός δάσκαλος. Έχεις να κερδίσεις ακόμα και αν μάθεις πράγματα που ενδεχομένως δε σε ενδιαφέρουν φαινομενικά. Αν δώσεις μια ευκαιρία σε κάτι που "δε σε ενδιαφέρει", ίσως να σου ανοίξει καινούριους κόσμους που ούτε φανταζοσουν

  • Like 3

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Αν δώσεις μια ευκαιρία σε κάτι που "δε σε ενδιαφέρει", ίσως να σου ανοίξει καινούριους κόσμους που ούτε φανταζοσουν

Αντιαλγόριθμος. Όπως στα περίπτερα που έπαιρνε το μάτι και "τη βρωμοφυλλάδα δίπλα". 😉

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex Raptakis είπε

@Nekkonγώ πήγα στο Lab που δεν είναι ωδειο 

Σε γενικές γραμμές το lab (κ άλλες αντίστοιχες σχολές) κ οι καθηγητές του  είναι έτη φωτός μπροστά απο το μέσο ωδείο. Ή να το πω σωστά το μέσο ωδείο είναι κλάσεις χειρότερο.

 

Όταν μου λένε για ωδείο γειτονιάς (για μοντέρνες κ τζαζ  μουσικές κ όργανα) δε ξέρω τι να απαντήσω. Μπορεί ναι μπορεί κ όχι. Αν το έχει μεράκι ο ωδειαρχης με το μοντέρνο κ έχει φροντίσει να φτιάξει όνομα προς αυτήν την κατεύθυνση, αν τυχαίνει να έχει κανένα καθηγητή αλάνι κλπ τότε ναι. Το  έχω χω δει να γίνεται.

 

Πόσες φορές όμως έχω δει πράγματα που λέω, ναι στείλτο το παιδί, ειδικά αν θες ν'απογοητευτει τελείως από την εμπειρία κ να πέσει με τα μούτρα στα μαθήματα του σχολείου 😃

 

Στο κλασσικό κομμάτι τα πράγματα είναι αλλιώς. Έκει θέλει αυστηρότητα. Βουρ στο πέλαγο κ όποιος κολυμπήσει. Μην παραμυθιάζουμε το παιδί για το πώς είναι πραγματικά ο χώρος κ τι απαιτήσεις έχει..

 

Αλλά στο μοντέρνο, το lab είναι το lab κ έχει ένα όνομα από πίσω που πρέπει να συντηρήσει. Για αυτό υπάρχει το lab κ οι παρόμοιες σχολές κ έχουν πετύχει τόσο τα τελευταία χρόνια. Γιατι το ωδείο της γειτονιάς στο μοντέρνο είναι Κίντερ έκπληξη .

Επεξεργασμένο από billaraskats27
  • Like 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανθρωπος ειναι το παν, κιντερ εκπληξη ειναι παντου, ο ανθρωπος μετραει και στο μοντερνο και στο κλασσικο και παντου. Το καθεαυτου σωμα της υλης ομως, εκει ναι, η διαφορα ειναι χαοτικη, οσο και να λατρευω το ροκ και το μεταλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Πόσες φορές όμως έχω δει πράγματα που λέω, ναι στείλτο το παιδί, ειδικά αν θες ν'απογοητευτει τελείως από την εμπειρία κ να πέσει με τα μούτρα στα μαθήματα του σχολείου 😃

...ΤΖΙΝΙΟΥΣ!!!...

386704740_mindblown.gif.3f6dfbea942aa14b811c8e866293bed7.gif

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζινιους ιντιιντ. Μηπως να ιδρυσουμε καμια σχολη μοντερνου πλειστεισον και τζαζζ κινητου, και να βαλουμε μεσα πλεισεισον ενα και νοκια, να ξεκολλησουν τα πιτσιρικια απο τις οθονες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, manosx είπε

Ο ανθρωπος ειναι το παν, κιντερ εκπληξη ειναι παντου, ο ανθρωπος μετραει και στο μοντερνο και στο κλασσικο και παντου. Το καθεαυτου σωμα της υλης ομως, εκει ναι, η διαφορα ειναι χαοτικη, οσο και να λατρευω το ροκ και το μεταλ.

Ναι αλλά όπως είπα άλλη δουλειά με άλλες προοπτικές υπάρχουν σε συνειδητοποιημένους μαθητές που πάνε σε σχολές σα το λαμπ σε μη κλασσικά όργανα.

 

(Όπως κ στις περούκες κ τις φουγκες κ τις αρμονίες βέβαια αν αποφασίσεις κάποια στιγμή να κάνεις δουλειά κ το ψάξεις λίγο δε θα πας στο πιο κοντινό ωδείο στο σπίτι σου , αλλά για αυτήν την κουβέντα εσύ κ ο Άλης είστε μακράν πιο αρμόδιοι 😉)

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Το εχω γραψει καπου στα τελευταια επη 😆 οτι τα παιδια τα σημερινα ειναι πολυ τυχερα με τις επιλογες που εχουν, τιμιες επιλογες στο μοντερνο τομεα που θα τους βαλουν σε ωραιο δρομο, ειμαι πραγματικα χαρουμενος για αυτο, καμια σχεση με το ΜΠΑΧΑΛΟ του παρελθοντος. Τωρα αν επιμενει ο μαθητης να βαλει το καρο μπροστα απο το αλογο, τι να πω, καλο κουραγιο στους δασκαλους ευχομαι.

 

 Η γνωμη μου παραμενει παντως οτι δεν πρεπει να υποκυπτουν.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 3/3/2023 at 4:18 PM, Alex Raptakis said:

@Nekkon, συμφωνώ, τουλάχιστον για τη δική μου περίπτωση. Εγώ πήγα στο Lab που δεν είναι ωδειο και δεν ακολουθούν αυτή την κλασσική - κυρίως jazz ύλη. Πήγα, τους είπα, έχω πρόβλημα εδώ και εδώ, και θέλω να ανέβω όσο πάει. Ο δάσκαλος το έχει πιάσει επ'ακριβώς αυτό που θέλω και πάει με τα νερά μου.

Έχεις καλή εμπειρία από το lab; Θες να μου στείλεις πμ με λεπτομέρειες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου